Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: Gdzie włożyc mikser?

  1. #1
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie Gdzie włożyc mikser?

    Tak jak zauważyłem, we wszytskich samochodach mikser montowany jest między przepustnicę a przepływomierz. W ten sam sposób zamonotwałem go u siebie. Jednak gdy jest on na tym miejscu alfa nie chce chodzic na gazie. Wysokie obroty sa, a na wolnych odrazu gaśnie. Byłem u gazownika, a on to zobaczył i powiedział że mikser powinien byc miedzy filtrem powietrza, a przepływomierzem. Zrobiłem tak jak mówił. Alfa chodzi na gazie ładnie. Jednak na mikserze mam taka gume antywybuchową. Jeśli mikser jest założony miedzy filtr powietrza a przepływomierz to zabezpieczenie antywybuchowe nie spełnia swojej roli, gdyż powinien zabezpieczac przepływomierz przed uszodzeniem. Jakie są wasze pomysły, co może być przyczyną że Alfa nie chodzi na wolnych obrotach gdy mikser jest miedzy przespustnicą a przepływomierzem. Dolot jest szczelny.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    albo za duzy mixer albo ustawiona zbyt mala czulosc parownika abie te sprawy maja wplyw na wolne obroty zakladam ze to 2 generacja i ze wyczerpano mozliwosci regulacji tego ,,kompa,, lpg.a z cikawosci jak nazywa sie ta instalka

  3. #3
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    To jest instalka 2 generacji BINGO S6. Mikser mam taki nakładany na dolot. Średnica zewnętrza bedzie ok 70mm. Dziwi mnie tylko fakt ze jak przeloze mikser to wszytsko ladnie chodzi.... A jak moge wyregulowac czułość parownika?
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    W zakładce odczyty, wiadomo pokazuje parametry pracy.
    Zakładka konfiguracja:
    Sonda lamba; to parametr informujący centralkę o zastosowanej w aucie sondzie, trzeba to wiedzieć i wpisać odpowiednią bo od tego zależy czy sterowanie bdzie prawidłowe no i żeby komp samochodu nie świrował i nie pokazywał błędów.
    Punkt neutralny sondy; wydaje mi się, że jest to parametr określający wartość napięcia na sondzie przy lambda 1. Ja mam ustawione na 0,5V
    Czas opóźnienia; prawdopodobnie czas nagrzewania sondy lambda, jeśli tak to przez ten okres centralka nie bierze sygnałów z sondy do sterowania silnikiem krokowym. Ja mam 10 sek.
    Emulacja sondy; kolejna wartość którą trzeba znać, a która ma wpływ na szaleństwa ECM auta. W Poldku jest "przebieg".
    Czas emulacji stanu L i H; czas przez który emulator centralki LPG utrzymuje wartość "mieszanka uboga lub bogata", to również może wpływać na zakłócenia pracy ECM samochodu. Ja mam 0,25 sek.
    Typ układu zapłonowego; chyba wiadomo o co chodzi. Jest tylko jedno ale, zależnie od tego jak gazownicy wpięli się w instalację samochodu może to być np. tak jak u znajomego: ma 4 cyl i dwie cewki, a w programie musiał ustawić 4 cyl. 1 cewka.
    Punkt przełączania na gaz; wysokość obrotów przy jakich autko przechodzi na zasilanie gazem.
    Przełączanie przy zmianie obrotów; chodzi o to czy przejście na gaz ma nastąpić przy dodawaniu gazu czy przy opadaniu obrotów, osobiście wolę przy opadających bo nie ma szarpania przy przyśpieszaniu.
    Typ czujnika TPS; trzeba wiedzieć i wybrać odpowiedni lub wpisać brak
    Bezwładność czujnika TPS; niestety tego nie rozszyfrowałem, ale prawdopodobnie chodzi o tolerancję jego parametrów
    Czas nakładania się faz; czas przez jaki po przełączeniu na gaz samochód jest jeszcze zasilany benzynką, tu trzeba lekko poeksperymentowć bo każdy samochód inaczej reaguje, a wpływ na to ma między innymi długość przewodów gazowych od parownika do miksera, ja mam 0,5 sek.
    wstępne otwarcie zaworu gazu przy awaryjnym rozruchu; czas przez jaki centralka otwiera zawór gazu aby możliwe było odpalenie samochodu bezpośrednio na LPG z pominięciem beny.
    Zakładka opcje
    Pozycja wyjściowa aktuatora (powinno być attuatora) ten parametr jest wstępnie ustalony przy adaptacji komputerka potem można go lekko zmieniać. Jest to pozycja silnika krokowego jaką przyjmuje po przełączeniu na gaz. Ja tego nie ruszam.
    Min otwarcie na BJ; mówi o ile kroków silnik krokowy może się zamknąć na biegu jałowym podczas postoju, ja mam -15.
    max. otwarcie na BJ; to samo co wyżej tylko w górę, też mam +15.
    min. otwarcie przy dużym obciążeniu; podobnie tylko przy jeździe, ja mam -20.
    max. otwarcie przy dużym obciążeniu; jak wyżej ale w górę, ja mam +40.
    próg zadziałania TPS; próg wartości przy jakiej silnik krokowy natychmiast się ustawia. Ma to znaczenie jak chcemy aby silnik dostał mocno bogatą mieszankę np. przy nagłym przyśpieszaniu, ale ja tego nie włączałem.
    Zadana pozycja attuatora; pozycja w jakiej ma się ustawić silnik krokowy po przekroczeniu wartości TPS.
    Cut-off - minimalne obroty; wartość obrotów do osiągnięcia których komp LPG zubaża zasilanie gazem. Np. przy chamowaniu silnikiem, dojazdach do świateł na luzie itp. Ja mam 1000.
    Redukcja otwarcia attuatora; o ile % silnik krokowy ma się przymknąć podczas chamowania silnikiem, ja mam 18%, jak ustawiałem więcej to już mi przygasał.
    Te parametry w zakładce opcje mają beżpośredni wpływ na ograniczenia bądź wzrost spalania.
    Górne ograniczenie obrotów; wiadomo wartość obrotów po przekroczeniu których odcinane jest zasilanie silnika gazem (takie zabezpieczenie przed przekręceniem silnika), Ja mam 5800.
    Minimalna temp. silnika; jeżeli jest zamontowany czujnik temp. na red. albo komp LPG jest odpowiednio podłączony do ECM to można ustawić temp. po osiągnięciu której będzie możliwe przejście na gaz, ja mam to wyłączone.
    Preferowany typ jazdy; wiadomo, ja mam ustawione na normalną. Na pewno przy ustawieniu na sport wzrośnie spalanie. Na ekono niekoniecznie się zmniejszy
    Zakładka reset; wiadomo
    Zakładka oscyloskop; pozwala na obejrzenie parametrów pracy w przedziale czasu, dzięki czemu zorientujemy się czy wszystko działa jak należy. Np. przy ustawionej zbyt bogatej mieszance na parowniku wartość sondy lamba będzie dłużj się utrzymywać w górnych granicach, a powinna mniej więcej przebywać w stanach wysokich i niskich po tyle samo czasu. Dzięki możliwości obejrzenia tego przy różnych stanach przepustnicy wiemy czy w całym zakresie obrotów i obciążeń instalacja dobrze pracuje.

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    zalezy jakiego ,,marki,,Na bąbelki" regulujesz bypas, a nie membranę . Jak wkładasz wężyk do wody to:
    1. Nie pchasz go do dna , tylko tyle, żeby się zanurzył.
    2. Naczynie musi się znajdować na wysokości parownika, inaczej występuje różnica ciśnień, którą "bąbelki muszą pokonać .
    3. Wąż musi mieć taką samą średnicę jak wąż do miksera/krokowego. W przeciwnym razie gaz musi pokonywać dodatkowe opory - to tak jakbyś założył kran na wąż .
    A reszta ok. jeśli chodzi o I gen. w II to już trochę inna bajka, ale mniejsza o to, bo w tym konkretnym przypadku można to traktować jak I.
    Natomiast ułatwieniem jest to, że przy regulacji można wykorzystać sondę lambda i jej sygnały . Nie trzeba ustawiać na oko/ucho
    Aha i jeszcze jedno, jeśli mikser jest ciut za duży, albo parownik mało czuły (np. za duży do danego silnika) to podciśnienie na wolnych obrotach może być za małe, żeby odchylić membranę i zasilić silnik gazem. W przypadku gdy bypas jest skręcony na maksa, autko na jałowym może wtedy gasnąć. I sytuacja odwrotna jak mikser wytwarza zbyt duże podciśnienie to membrana jest i tak wystarczająco odchylana i dodatkowe otwarcie I przelotu powoduje nadmiar gazu i np. smród w kabinie. Dlatego całą regulację należy traktować całościowo, bo jak wiadomo różne mamy instalki i różnie się zachowują, więc żeby mieć jakiś punkt odniesienia, moim zdaniem oczywiście, należy najpierw wstępnie ustawić reduktor (bypas), a potem resztę.

  6. #6
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Wielkie dzięki piotrix. Takie wykładu jeszcze nie miałem Wybiore sie w najbliższym czasie do innego gazownika i on wyreguluje mi kompa. Ja spróbóje sie wyposażyć w ewentualnie w iinterfejsc, wtedy bede mógł sam sobie robić. A powiedz mi jeszcze... mam na parowniku dwie takie plastikowe nakrętki. Jedna do spuszczania tej mazi z parownika a druga lekko wyżej. i nie wiem od czego jest ten drugi. Nie wiem jakij firmy jest parownik(na jego boku jest naklejka SUPER)
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    bingo to b. dobra istalka i ma b.duzo mozliwosci regulacji a teksty przepisane.. o ile sie domyslam to ta instalka jest w lucynie i chyba najlepiej jest ustawic emulacje sondy na mase.zreszta jak w kazdym fiacie/choc sa od tego wyjatki przy niektorych silnikach 16v np. w brawie/

  8. #8
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Chyba tak zrobie. A potem pojade do gazownika zeby wyregulował. Moze to wystarczy. Mówisz ze BINGO to dobra instalka. Ja słyszałem coś innego. Ze jest do bani i czesto sama sie rozregulowywujeajkel
    Moderator



    Model: Alfa Romeo 155
    Silnik: 2.5 V6
    Pomógł: 1 raz
    Wiek: 20
    Dołączył: 21 Paź 2005
    Posty: 601
    Skąd: Koszalin
    Wysłany: 2006-11-01, 21:34


    --------------------------------------------------------------------------------

    Ponizej zamieszczam taki mały schemat, jak jest to ułozone u mnie w Alfie(w momencie gdy nie ma wolnych obrotów). Czy może być tak że przepływomierz jest za bardzo oddalony od miksera i stąd te problemy?
    [URL=http://img212.imageshack.us/my.php?image=beztytu322ulp8.png][/URL
    _________________
    Alfa Romeo 155 2,5 V6
    Lancia Dedra 1,6 MPI





    Majkel
    Moderator



    Model: Alfa Romeo 155
    Silnik: 2.5 V6
    Pomógł: 1 raz
    Wiek: 20
    Dołączył: 21 Paź 2005
    Posty: 601
    Skąd: Koszalin
    Wysłany: 2006-11-02, 15:28


    --------------------------------------------------------------------------------

    A dokładniej wygląda to tak. A dokładniej wygląda to tak.


    Gdy zamienie mijescami mikser z przepływomierzem to wszytsko działa.


    Gdy zamienie mijescami mikser z przepływomierzem to wszytsko działa.
    _________________
    Alfa Romeo 155 2,5 V6
    Lancia Dedra 1,6 MPI
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    gdybym ja montowal to mixer wsadzilbym prrzy samej przepustnicy przed przewodami od krokowca i odmy .ale problem z obrotami moze i bardzo czesto wynika z zamontowania filtra stozkowego. parownik jak rozumiem masz prawie na samym dole tuz za spojlerem. i dlugosc przewodu zasilajacego lpg tez nie jest bez znaczenia ,zasada jest aby byl jak najkrotszy.zmniejsza sie bezwladnosc lpg czyli zwieksza sie czulosc i skraca czas reakcji parownika na dodanie gazu czy tez prace krokowego od benzyny.w zakladce bingo masz tryb jazdy. tz normalny i sportowy moze przerzuc na sportowy,najlepiej by bylo jakbys parownik maksymalnie blisko zabudowal miksera i jezeli mozesz powrocil do oryginalnego filtra i zobaczyl efekty.z ciekawosci ile dales za instalke?
    --------------------------------------------------------------------------------

    przy tej instalce jest wazna czulosc parownika .ale powiem szczerze zakladanie do tego silnika 2 generacje jest prosba o klopoty bo wrazie wybuchu moze ci rozerwac nie tylko gumy przeplywke ale i caly kolektor.bo on sam ma ba. duza pojemnosc i jak caly ten gaz j.... to bedziesz mial takie koszty ,ze niewiem czy ci sie to oplaci w mojej okolicy sekwencje nawet za 3000 bys zalozyl a kto wie moze i udalo by sie ciut taniej

  10. #10
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Ja kupiłem juz z ta instalacja. Tylko jak kupiłem to nie był zamontowany przepływomierz, tylko leżał na tylnej kanapie. Co do oryginalnego filtra to nie da rady. Jeśli mikser jest włożony to jak założe przepływomierz to on nie zmieści. Nie domknę maski. A jak to jest u Ciebie rozwiązane?
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

Podobne wątki

  1. Gdzie sa 156 sw v6???
    Utworzone przez negocjator21 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 11:56
  2. Gdzie sa 156 sw v6???
    Utworzone przez negocjator21 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 11:54
  3. (Rzeźba) czy da się włożyc 2 termostaty 1,9 jtd
    Utworzone przez Wiwix w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 15:56
  4. Pytanie gdzie gdzie i u kogo zrobić rozrząd w Wielkopolsce
    Utworzone przez redzi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory