Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Mam problem z Lpg

  1. #1
    boxer1,6
    Gość

    Domyślnie Mam problem z Lpg

    Witam mam problem z gazem w alfie 1,6 boxer zwykły gaz..
    Mój problem polega na tym ze jadac na gazie na wolnych obrtach automatycznie przełacza mi sie z gazu na benzyne! Proszeo jakas pomoc

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Zapewne nie dogrzewa się parownik.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    adamos
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem za mało gazu w mieszance. Powinnienes podjechac do gazownikow niech podkreca ilość. Pozdro!

  4. #4
    marcinlaz
    Gość

    Domyślnie

    Witam, mam Alfę Romeo 147 1.6 16V LPG, instalacja ta nowoczesna i droga. Samochód był sprowadzony z Holandii, po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów w Polsce, przestała jeździć na gazie, trzeba było regenerować pompę. Zrobiłem, zapłaciłem. Jeździła pięknie. Pewnego dnia pojechałem do sklepu, zaparkowałem, wróciłem po 5 minutach i nie chciała zapalić. Odpaliła za którymś z kolei razem z komunikatem: MOTOR ENGINE SYSTEM FAILURE. Ale jeździła normalnie, miała zapaloną żółtą kontrolkę. Następnego dnia normalnie odpaliła, a kontrolka zgasła w trakcie jazdy i było wszystko OK. Po jakimś miesiącu sytuacja się powtórzyła i dokładnie tak samo zakończyła. Dzisiaj rano normalnie pojechałem do pracy, wróciłem i kiedy przed 15 minutami chciałem pojechać do sklepu - nie chciała odpalić. Akumulator jest w porządku, po przekręceniu kluczyka słychać jak włącza się instalacja gazowa, auto kręci, ale nie odpala - dokładnie tak samo jak w dwóch opisanych poprzednich sytuacjach, ale tym razem już nie odpaliła. Co może być tego przyczyną? Ktoś umie mi pomóc?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Rozumiem że masz instalację V generacji .Wtrysk gazu w fazie ciekłej.
    A na benzynie odpala?
    Moja Bella

  6. #6
    marcinlaz
    Gość

    Domyślnie

    na benzynie też nie odpala. to nie jest tak, że w ogóle nie odpala. w piątek, jak wrzuciłem tego posta, przyjechał kumpel po dwóch godzinach, żeby zobaczyć co i jak, bo się trochę zna i od razu odpaliła. I do wieczora jeździła bez zarzutów. Ale wieczorem znów ten sam numer i znów po godzinie odpaliła.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Więc jeśli nie odpala na PB ani na LPG to problem nie leży w zasilaniu w paliwo tylko w układzie zapłonowym.
    Szeroko pojęta elektryka.
    Zacząłbym od poprawy styków na wszystkich połączeniach .Kontakt spray w rękę rozpinać wtyczki poprawić przewodzenie.
    Może gdzieś masa się gubi.
    Trudno tak na odległość sensownie doradzić.
    Moja Bella

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    Wygląda na czujnik obrotów...

Podobne wątki

  1. ICS problem z radiem, problem z dzwiękiem - przerywa, pyka
    Utworzone przez deszczyk w dziale 166
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 10:43
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory