Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa Romeo 145 1,4 TS gaz Stag 300+

  1. #1
    colin951
    Gość

    Domyślnie alfa 145 1,4 TS problem z falującymi obrotami chwilę po uruchomieniu silnika

    Witam.

    Miał ktoś z was taki przypadek?
    Mam Alfa Romeo 145 1,4 TS zamontowany gaz : Stag 300+
    Mam problem z falującymi obrotami w AR. Na przykład przychodzę rano do auta(jest -8 stopnia Celsjusza), zapala mi za pierwszym razem i sądząc po równej pracy silnika nie mam zastrzeżeń co do jego pracy. Problemy zaczynają się po około minucie od momentu zapłonu. Odczuwalna jest nie równa praca silnika (tak jakby na wszystkie świece nie paliła). Wtedy podczas jazdy trzeba jej wciskać bardziej pedał gazu by ruszyła np. z krzyżówki.
    Ostatnio jak zostawiłem auto na parkingu z zapalonym zimnym silnikiem bo wyszedłem do pobliskiego sklepu, to obroty mu spadały, aż wkońcu było 500 obrotów na minutę. Silnik mi pracował jakby kaszlał, dławił się, nie reagował na pedał gazu. Zgasiłem i próbowałem zapalić. Oczywiście zapaliła. Obroty unormowały się na 1400. Przez chwile było Ok. Ruszyłem. Jadąc słyszalne były delikatne "strzały" z tłumika końcowego. Zaobserwowałem innym razem, że przy większym wciśnięciu pedału gazu, auto zaczęło mi nie przyspieszać, a hamować, po czym jakiś słyszałem strzał. Przy przełączeniu na gaz (28 stopni C) silnik miał problemy z obrotami przy dojeżdżaniu do skrzyżowania jak wcisnąłem pedał sprzęgła. Obroty spadły do 500, silnik chciał zgasnąć, a po chwili znów wyrównał na 1200.
    Sytuacja miała miejsce w większości przypadków ujemnych temperatur, po nagrzaniu objawy ustępowały nieco. Może też były wahania obrotów ale +-50.
    Ostatnio edytowane przez colin951 ; 23-02-2011 o 00:17

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    ja miałem a raczej mam ten przypadek.próbowałęś odłączyć przepływkę? ja jak jeżdze z odłączoną to nic takiego póniej nie ma miejsca( zadnego zamulania,zadnych strzałów z kolektora,zadnego falowania obrotami, na forum czytałem,ze może to być spowodowane złym ustawieniem zapłonu,bądz coś ze świecami... jednak moje osobiste zdanie(w przypadku mojego auta) brzmi przepływomierz. gdy u siebie go odłączam to jeżdzi się normalnie ale gdy jest podpięty to przy odpaleniu auta z rana i ruszeniu zamula gdy dodaje mocniej gazu i strzela z kolektora,czasem też obroty wahają sie w granicach 500 ale auto nie zgaśnie.to trwa tylko przy odpaleniu z rana albo po dłuższej przerwie i dzieje sie tak tylko podczas pierwszych 3 min jazdy,później oznaki ustają i wszystko jest okej. czasem zapali mi sie kontrolka wtrysków gdy jade około 80 km/h i nie używam gazu ale gdy zgaszę go podczas jazdy i odpale zaraz to kontrolka wtrysków gaśnie i już jest ok. moim zdaniem powinieneś odłączyć przepływomierz i zobaczyć jak auto będzie sie zachowywało.gdy to nic nie pomoze należy szukać dalejale zawsze warto zaczynać od najprostszych czynności.ja jeszcze bede w swojej belli czyścił przepustnicę i silniczek krokowy-to napewno jej nie zaszkodzi a moze pomóc.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Sprawdzić świece, kable WN, fajki zapłonowe, cewki, przepływomierz - tego typu zachowanie w TSie sugeruje usterkę układu zapłonowego
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  4. #4
    colin951
    Gość

    Domyślnie

    to tak... odpiąłem przewody od przepływomierza (jeśli to o to chodzi). Rezultat jest następujący. Niby nieco się poprawiło, ale sprawdziłem następnego dnia rano jak miałem jechać do pracy. Temperatura była ujemna. Silnik z początku sie zachowywał dobrze, myślałem że będzie wszystko dobrze, aż do momentu gdy łapał te "lewe" obroty. Różnica była taka, że falujące obroty po około 2 sekundach uspokajały się po czym znowu dało się usłyszeć je i na przemian. Chciałem wcisnąć pedał gazu, lecz efekt był odwrotny. W momencie jak wciskałem gaz, to wskazówka obrotomierza "leciała w dół". Po puszczeniu pedału gazu wracała na swoje miejsce w granicach 1300 obrotów/ min. Sprawdziłem kable zapłonowe. Pewna osoba mi sprawdziła, mówiąc że jakbym miał do wymiany to by w ciemności "świeciły" jakby miały przebicie. Tak się nie działo. Jeszcze jutro zobaczymy czy świece nie są "nadpalone". Co o tym sądzić?
    Ostatnio edytowane przez colin951 ; 02-03-2011 o 07:43

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Torun, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.4 Boxer
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam,

    Mysle, ze mialem ten sam problem. U mnie wyminana pierscieni dopiero pomogla!!. Na jeden gar nie palil.....
    www.e-kulturystyka.com.pl <---- ToCzymSieZajmuje...

  6. #6
    czart79
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    Sprawdzić świece, kable WN, fajki zapłonowe, cewki, przepływomierz - tego typu zachowanie w TSie sugeruje usterkę układu zapłonowego
    Tylko szkoda, że dedykowane świece i kable to wydatek około 1000 zł (((
    Ja bym tu też przepływkę, lamdę i przewody podciśnień podejrzewał. Najlepiej podpiąć pod dobrego kompa zanim zacznie się coś wymieniać, bo wina może leżeć w kilku miejscach niestety. Komp powinien zasugerować kierunek dalszej diagnozy.

    Zapomniałem zapytać, czy na PB objawy podobne jak na LPG?
    Ostatnio edytowane przez czart79 ; 10-05-2011 o 14:35

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Co tam więcej masz w tej instalacji oprócz sterownika STAG300-4PLUS? Jakie wtryski? Jak dla mnie to efekt słabych gratów LPG i złej regulacji. Nie wymieniaj narazie nic z osprzętu silnika!!!!
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #8
    colin951
    Gość

    Domyślnie

    postaram się nagrać kawałek na aparat cyfrowy filmu i wam wkleję, bo problem ostatnio zaczął się ponownie ...

  9. #9
    Sławu
    Gość

    Domyślnie

    Na benzynie Ci sie to samo dzieje ?
    Jakie masz wtryskiwacze?

  10. #10
    colin951
    Gość

    Domyślnie

    zamieszczam plik video co zaobserwowałem podczas rozruchu silnika :

    http://www.youtube.com/watch?v=-QN4mDuKU5E

    Ostatnio zauważyłem, że mam na bagnecie oleju minimum, dolałem litr oleju. Obserwuje poziom oleju. Narazie się nie zmienił. Po odpaleniu nie zaobserwowałem jeszcze sytuacji jak na filmie w/w. Czy ten poziom ma coś wspólnego z tą usterką? może to wpływać na pracę tego wariatora? Słyszałem, że często te wariatory się psują i trzeba wymieniać. Już był wymieniany u mnie jakieś 14 tyś km temu.
    Ostatnio edytowane przez colin951 ; 22-06-2011 o 23:33

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1.8 ts + stag 4 eco
    Utworzone przez Shavo w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 16:31
  2. Pomoc w regulacji stag-300 alfa romeo 146 1.4 TS 103 KM
    Utworzone przez tero889 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 00:10
  3. Alfa 146 1,6 TS stag 200 brak mocy na LPG
    Utworzone przez alfaradek146 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory