Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Alfa Romeo 156 2.0TS instalacja LPI V generacji VAILLE

  1. #1
    hubertus22
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 2.0TS instalacja LPI V generacji VAILLE

    Witam wszystkich,
    Mam mały problem z gazem w mojej Alfie 2.0 TS z holenderska instalacja LPI.
    Otóż gdy silnik jest zimny po odpaleniu czekam 2-3 minuty i sam sie przełącza na gaz, a gdy jadę to przejeżdżam 3-4 km i wtedy się przełączy.
    Problem zaczyna sie gdy temperatura silnika przekroczy 60 stopni, gdy zgaszę silnik i za parę sekund znowu go odpalę muszę czekać ponad 6 min. a czasem nawet dłużej a gdy jadę to przejeżdżam ponad 5 km.
    Gdy silnik jest ochłodzony do 40 stopni przełącza się w krótszym czasie niż gdy jest rozgrzany a tak nie powinno być, tak mi sie zresztą wydaje.
    Podpinałem pod komputer ale nic nie wykryto, oprócz tego że sonda lambda do wymiany ale raczej nie ma to znaczenia przy przełączaniu się z benzyny na gaz. Alfę mam ponad trzy miesiące i cały czas tak samo.
    Czy ktoś miał podobny problem i czy może mi coś podpowiedzieć.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AArti
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    grupa vw(najmocniejszy sprzedany :-(
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertus22 Zobacz post
    Podpinałem pod komputer ale nic nie wykryto, oprócz tego że sonda lambda do wymiany ale raczej nie ma to znaczenia przy przełączaniu się z benzyny na gaz.
    No właśnie jesteś w błędzie - sygnały z sondy lambda,są kluczowymi sygnałami z których korzysta Vialle LPi.Na czas przełączania w tych instalacjach mają wpływ dwa czynniki
    1-ciśnienia jakie podaje pompa
    2-sprawność sondy lambda
    Więc jeżeli masz niesprawną sondę to ją wymień i problem Ci się rozwiąże.
    pozdrawiam

  3. #3
    hubertus22
    Gość

    Domyślnie sonda

    Sonda została wymieniona kilka dni temu, trochę zmniejszyło sie spalanie ale dalej się cieżko przełącza. Wprawdzie nie podłączałem się pod komputer by sprawdzić czy jest sprawna ale nie mam czasy żeby jechać na komputer zwłaszcza że nie jest to tanie. A czy możesz mi jeszcze powiedzieć,czy da się przeczyścić filtr gazu czy muszę wymienić na nowy. Mam butlę z prostokątną aluminiową pokrywą i z tego co wiem to filtr znajduje się w miedzianym walcu. Czy samemu mogę sie podjąć przeczyszczeniu pompy ze zbiornika?


    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AArti
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    grupa vw(najmocniejszy sprzedany :-(
    Postów
    51

    Domyślnie

    Nie wiem jaką sondę założyłeśri używana czy nowa czy jakiś chłam uniwersalny.Jeżeli wymieniałeś sondę powinieneś sprawdzić jak się zachowuje.
    Filtr możesz sobie przeczyścić-no chyba,że jest "zassany" to tylko wymiana na nowy.Co do czyszczenia pompy-nie odpowiem Ci na to pytanie-bo nie wiem czy możesz czy nie.Powinieneś sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.
    Poza tym najlepiej byłoby podpiąć instalację gazową pod kompa zanim cokolwiek zacznie być ruszane przy pompie.
    pozdrawiam

  5. #5
    hubertus22
    Gość

    Domyślnie alfa

    Sonda buła używana ale oryginalna boscha i było zapewnione ze jest sprawna,ale dzisiaj podłącze u kolegi pod kompa i sprawdzę. Jeśli chodzi o filtr jeżeli będę musiał wymienić na nowy to gdzie mogę go kupić bo raczej w zwykłym sklepie motoryzacyjnym tego nie mają.
    A czy do czytania instalacji w mojej alfie jest potrzebny jakiś specjalny program czy zwykły serwis instalacji gazowych da rade to odczytać ?
    pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AArti
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    grupa vw(najmocniejszy sprzedany :-(
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertus22 Zobacz post
    A czy do czytania instalacji w mojej alfie jest potrzebny jakiś specjalny program czy zwykły serwis instalacji gazowych da rade to odczytać ?
    Dobre pytanie.W większości warsztatów gazowych "spec" po podniesieniu maski stwierdzi,że nie ma w Twoim samochodzie gazu,w mniejszości warsztatów stwierdzą,że "...noooo,taaaaa,ale niestety nie robimy".Jeżeli chodzi o LPi potrzebny jest program i interfejs Vialle.
    A co do filtra - Allegro - koszt chyba 35 czy 40pln.
    A tak wogóle skąd jesteś?
    pozdrawiam

  7. #7
    hubertus22
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 2.0TS instalacja LPI V generacji VAILLE

    Ja kolego jetem z woj.lubelskiego okolice Horodła.
    A powiec mi jeszcze jaki olej sie leje do pompy gazu i czy jest jakis zamiennik
    Dzięki i pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AArti
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    grupa vw(najmocniejszy sprzedany :-(
    Postów
    51

    Domyślnie

    Olej Vialle(litr jakieś 80EUR)-a zamienniki???Nawet jeżeli by były to bym nie stosował.
    pozdrawiam

  9. #9
    hubertus22
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 2.0TS instalacja LPI V generacji VAILLE

    Witam,
    Dzięki za wszystko, jeżeli coś jeszcze będe potrzebował to bede pisał w tym temacie.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Homer155
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm QV-Line TCT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał AArti Zobacz post
    Olej Vialle(litr jakieś 80EUR)-a zamienniki???Nawet jeżeli by były to bym nie stosował.
    Miałem taka instalacje w Alfie 155 i niestety musiałem wymienić a właściwie wlać olej do pompy , z braku dostępności oryginalnego po wnikliwej analizie parametrów różnych dostępnych olei wybór padł na olej transformatorowy .Bardzo rzadki ,wysoki zakres temperatur , dodam że na takim oleju bezproblemowo eksploatowałem auto prawie 6 lat.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-05-2013, 18:32
  2. Alfa Romeo 147 2003 r. 1.6 TS 16v - instalacja gazowa
    Utworzone przez carlos09 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-12-2012, 14:26
  3. Jaka instalacja LPG do Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Utworzone przez kwadecki w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 16:11
  4. instalacja lpi 5 generacji
    Utworzone przez łukasz i kasia w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 15:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory