Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Tankowanie gazu do butli 40l - 32 litry dopuszczalne

  1. #1
    Slepecci
    Gość

    Domyślnie Tankowanie gazu do butli 40l - 32 litry dopuszczalne

    Witam, mam zamontowaną od grudnia instalacje gazową w GTV'ce, zbiornik w bagażniku, zanim zjebię gazowników zapytam na forum : Dlaczego jeśli butla ma objetośc 40l a wg papierów max tankowanie to 80% z tego czyli 32l to na stacji dzisiaj zalałem tam 42 litry a była rezerwa, czyli jeszcze parę litrów. Orlen kantuje (tylko tam tankuje)? Jeśli ktoś coś wie na ten temat prosze o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    A podczas tankowania odbiła Ci końcówka dystrybutora gazowego?

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    kiedyś ktoś na forum opisywał podobną sytuację, że też na stacji (BP) wlali więcej niż możliwe. Jak zwrócił uwagę obsługującemu, że właśnie łamie tutaj prawa fizyki, nie wspominając o innym, to gość bardzo szybko wyłączył dystrubutor. Okazało sie, że stacja troszke przycięła w ch***. Paliwko dostał za darmo :] podjedź na inną stację i zatankuj. Jak znowu tyle wejdzie to mało prawdopodobne, żeby dwie stacje tak działały i wtedy do gazowników uderzaj. A jak wejdzie mniej (czyli butla OK) to wyjeździj i znowu podjedź na poprzednią stację - jak znowu za dużo wejdzie to "przyjemnie" porozmawiaj z kierownikiem
    Ostatnio edytowane przez PiterR ; 05-03-2011 o 22:20
    Today we are living our future memories..

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Nie czepiaj się gazowników, a ludzi z ORLENu!! Jak można w butle wlać więcej niż jej fizyczna objętość?? Z gumy jest i jak balon się pompuje??

    ---------- Post added at 10:53 ---------- Previous post was at 10:51 ----------

    Cytat Napisał PiterR Zobacz post
    kiedyś ktoś na forum opisywał podobną sytuację, że też na stacji (BP) wlali więcej niż możliwe. Jak zwrócił uwagę obsługującemu, że właśnie łamie tutaj prawa fizyki, nie wspominając o innym, to gość bardzo szybko wyłączył dystrubutor. Okazało sie, że stacja troszke przycięła w ch***. Paliwko dostał za darmo :] podjedź na inną stację i zatankuj. Jak znowu tyle wejdzie to mało prawdopodobne, żeby dwie stacje tak działały i wtedy do gazowników uderzaj. A jak wejdzie mniej (czyli butla OK) to wyjeździj i znowu podjedź na poprzednią stację - jak znowu za dużo wejdzie to "przyjemnie" porozmawiaj z kierownikiem

    Heh widzę pamiętasz moją przygodę właśnie z ORLENem którą kiedyś opisałem ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar jary17
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lidzbark Welski, Poland
    Auto
    164 3.0 12V była przesiadka na 166 3.0 V6 24V+156 1.6TS BMW E36 1.8is
    Postów
    504

    Domyślnie

    A może masz wsadzoną większą butlę? Sprawdź na butli powinna być wytłoczona pojemność butli.
    A jeśli jest tak jak opisujesz nie pozostaje Ci nic innego jak zmienić stację.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Heh widzę pamiętasz moją przygodę właśnie z ORLENem którą kiedyś opisałem ;]
    pewnie że pamiętam ale myślałem, że to na BP miało miejsce.
    Today we are living our future memories..

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8 T.S. 2000
    Postów
    30

    Domyślnie

    Haha to widze że nie tylko ja miałem taki przypadek na Orlenie... Swego czasu tico tankowałem, max do butli wchodziło 26 l gazu, zatankowali 34 Oczywiście interweniowałem i chociaż za te 8 litrow wrocili kase, chociaż ogolnie nie miałem wtedy wiele przejechane i wedlug moich obliczen powinno wejsc max 15 l, także i tak za 10 l zapłaciłem więcej niż powinienem, no ale nie było jak im udowodnić tego już. Powiem że tankuje gaz na Orlenie od 2 lat, swego czasu codziennie (ze wzgledu na charakter mojej pracy, dużo jazdy) i taka sytuacja zdarzyła mi się tylko raz.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Ja na jednej ze stacji Shell jak zatankowałem dwa razy to robię nagle 320 km i 315 zamiast około 360-380 km, z obliczeń powinienem zrobić więcej, zamierzam sprawdzić ich jeszcze raz i jak znów będą starać się mnie przekonać do nowego spalania to najadę pomieszczenie kierownicze na początek

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    czy czasem nie ma to związku ze składem propan butan?
    Albo:
    - nie odbił zawór w butli przez co nabiła sie na fulla
    - przestawiony licznik ilosci wtłoczonego LPG na stacji

    Mi kiedys tam tez pare razy zdażyło sie nabuc wiecej LPG, ale zbiornik miałem o poj. 60l - zawsze wchodziło ok 50l, a pare razy 58l co mnie zdziwiło lekko

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gryf
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    stan przejściowy bez AR
    Postów
    48

    Domyślnie

    Z tankowaniem LPG do pełna jest tak że na to ile wejdzie do balona, ma wpływ też np. ilośc LPG w zbiornikach na stacji. Ale nie oszukujmy się 8l więcej na butle w samochodzie 40l. No coś jest nie tak.

Podobne wątki

  1. przypadkiem 4 litry PB do jtd
    Utworzone przez hajdi147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 18:37
  2. 23 litry gazu na 100 przy spokojnej jeździe:(
    Utworzone przez matek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2009, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory