Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: gaz w Alfie 147

  1. #1
    Revilo
    Gość

    Domyślnie gaz w Alfie 147

    Witam wszystkich!
    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem alfy 147. Interesuje mnie benzyna z instalacją gazową. I tutaj pojawia się pytanie. Ile może kosztować założenie instalacji w 147 (1.6, albo 2.0)? Zastanawiam się nad kupnem alfy 2.0 z automatem, lecz boję się, iż koszt montażu instalacji gazowej może wciągnąć mnie pod ziemię. Tak więc mam pytanie do osób, które taką alfę mają i montowali do niej gaz. Ile to kosztuje? No i czy ewentualnie gdybym jednak postawił na 1.6, to czy w obu przypadkach montuje się taką samą instalację (czyli czy cena jest ta sama)?
    P. S. jakbyście byli tacy mili, to byłbym wdzięczny także za kilka rad i opinii (w szczególności o skrzyni z automatem) . Z góry dzięki!

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    koszt instalacji do 1.6 we wrześniu tamtego roku wyniosl mnie 2 350 zł. Stag 4 + Reduktor Zavoli + Wtryski Magic Jet.
    Today we are living our future memories..

  3. #3
    Revilo
    Gość

    Domyślnie

    I jak się na gazie sprawuje? Ile pali (szczególnie interesuje mnie spalanie w mieście) .

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Sprawuje sie bardzo dobrze. Nie czuc kiedy sie na gaz przelacza, nic nie szarpie. A spalanie - zalezy od stylu jazdy i ilosci samochodow. Jak jezdzilem duzo po krakowie w godzinach szczytu to na pelnym baku, czyli jakies 27 litrow przejezdzalem troche ponad 200 km (ale to juz takie konkretne korki musialy byc). A na trasie przy spokojnej jezdzie robie ok 285-290 km.
    Today we are living our future memories..

  5. #5
    Revilo
    Gość

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie co do samej instalacji. Nie znam się na tym za bardzo... Jak to tak na prawdę działa? Najpierw odpala się silnik na benzynie, a dopiero później przełącza się na gaz? Byłbym wdzięczny za wytłumaczenie mi tego .

  6. #6
    thing
    Gość

    Domyślnie

    odpalasz na benzynie i przy określonej temperaturze silnika przełącza sie gaz

  7. #7
    Revilo
    Gość

    Domyślnie

    hmm. Ale sam to kontroluję, czy to już robi jakiś "komputerek"? Jak dużo benzyny "schodzi" w ten sposób? O ile w ogóle da się to jakoś określić ;P.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    Robi to "komputerek"! Jedna rada nie gazuj auta za mała kasę alfa się zemści na Tobie! Graty gratami ale liczą się jeszcze umiejętności które są w cenie!

  9. #9
    Revilo
    Gość

    Domyślnie

    Znalazłem ciekawe ogłoszenie na allegro (alfa 147 już z założonym gazem). Zastanawia mnie tylko dość niska cena (niecałe 10tys.). A tak btw. gdybym już brał taką z zamontowaną instalacją, to na co powinienem zwrócić przede wszystkim uwagę?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Revilo Zobacz post
    hmm. Ale sam to kontroluję, czy to już robi jakiś "komputerek"? Jak dużo benzyny "schodzi" w ten sposób? O ile w ogóle da się to jakoś określić ;P.
    Przy 30 stopniach silnik przełącza się na gaz. A ile spali benzyny nie da się określić dokładnie, zależy czy będziesz co chwilę odpalał i gasił czy dłuższe trasy robił w zimę wiadomo więcej benzyny zejdzie bo silnik dłużej się grzeje

    Cytat Napisał Revilo Zobacz post
    A tak btw. gdybym już brał taką z zamontowaną instalacją, to na co powinienem zwrócić przede wszystkim uwagę?
    Wtryski, reduktor, jakość wykonania dużo się da określić już po spojrzeniu jak to ktoś ja wykonał, a najlepiej sprawdzić gdzie była instalacja robiona i poczytać o tym zakładzie opinie no i przetestować jak się sprawuje

Podobne wątki

  1. mp3 w alfie 166
    Utworzone przez RRR w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 11:44
  2. Alfie 159 3.2 V6 24V Q4
    Utworzone przez szymsocho w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 18:07
  3. 224/45/17 w alfie 156
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 18:29
  4. [147] DVD w Alfie
    Utworzone przez pedzaceimadlo w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 14:52
  5. v8 w alfie
    Utworzone przez Piotriix w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2006, 12:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory