Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: 2.5 v6 lpg propozycja z warsztatu

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie 2.5 v6 lpg propozycja z warsztatu

    Witam,

    Przymierzam się do zamontowania instalacji gazowej do mojej alfy 156 2.5 v6

    W pod Szczecińskim warsztacie polecili mi taki zestaw:

    Sequent P&D,firmy włoskiej BRC, a koszt calkowity 4600 złotych.

    Z informacji na forum wyczytałem ze dla tego silnika polecacie coś takiego:

    STAG 300-6 puls/isa
    -wtryski HANA 2000 z króćcem do osobnego montażu
    -reduktor Scorpion GT/KME Gold
    -wielozawór Tomasetto Super
    -miedz fi8

    Z tego co się orientuje rozwiązanie na gratach z forum jest dużo tańsze.
    Czym więc się różnią te instalacje?
    Szczerze mówiąc wybrałbym najtańszą opcje z tych "właściwych" dla mojego silnika.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cena zalezy od warsztatu bo same graty to popatrz sobie w jakich cenach sa nawet na allegro, moja instalacja kosztowala troche ponizej 3 tys na gratach KME Tomasetto Valtek i działa tak jak powinna działać sekwencja . Za 4,5 tys dla mnie instlaacja powinna byc tak zrobiona ,ze praktycznie po podniesieniu maski na pierwszy rzut oka nie ma sladow gdzie to lpg jest ... zadnych kabli na samym wierzchu z tretytkami itp nie mowiac juz o przykrecaniu listw wtryskowych na stale do obudowy silnika ... bo widziałem i tak robione :| wg mnie wszystko zalezy od warsztatu jak bedzie zrobione dobrze to będziesz zadowolony . Mam przykład dwoch instalacji na niemal identycznych gratach jedna działa bdb druga dramatycznie . Zapytaj ten warsztat czy montowali juz lpg w tym silniku czy beda montowali pierwszy raz .

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie

    chwalą się niemal każda wykonaną instalacja na swojej stronie i żadnej alfy tam nie ma :/

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    Gródek
    Auto
    Fiat Bravo
    Postów
    115

    Domyślnie

    4600 za BRC. Ciekawe jaki byłby koszt Landi Renzo Omegas. Jeśli bierzesz pod uwagę BRC za 4600 to rozejrzyj się i popytaj właśnie o LR, jaki byłby jej koszt do Twojego silnika. Oczywiście rozgarnięty gazownik jest tak samo, a może bardziej ważny niż sam osprzęt instalacji

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie

    Bardziej się skłaniam ku gratom proponowanym przez Grzeska na forum, czyli stag 300 itd za około 3000zl jeśli dobrze pamietam. Chodzi mi o porównanie tych gratów, chciałbym wiedzieć za co się dopłaca tak naprawdę te półtora kafla ;>

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    Gródek
    Auto
    Fiat Bravo
    Postów
    115

    Domyślnie

    Na tej stronie możesz mniej więcej zobaczyć co i ile kosztuje http://www.drypa.pl/menu1_STRONA_GLOWNA.html

  7. #7
    Muciek156SW
    Gość

    Domyślnie

    Kolego,

    Odpowiadajac na Twoje pytanie dla porownania instalacja BRC kosztuje w Lodzi 3 600 pln (wszystkie czesci sa takie same). Tutaj z przykroscia, ale nalezy zaznaczyc, ze przy instalacjach typu BRC dostajesz zestaw ktory montowany jest do kazdego samochodu (wszystkie rodzaje silników). Co to oznacza? Mianowicie, komplet na siebie musi zarobic wiec kilka czescie jest dobrych, kilka przecietnych, pozostale niecoslabsze. Dlatego moim zdaniem duzo lepsze rozwiazaniem jest zmontowanie wlasnej instalacji w dobrym warsztacie. Ja obecnie ustalilem nastepujace komponenty do mojej AR.

    Diego G3, Hanna Zielone, Gold, TOmasetto, Miedz 8mm. Jedyne co mi pozostaje to sprawdzic komputer Diego G3. Slyszalem opinie, ze w porownaniu do STAAG jest duzo lepszym rozwiazaniem (co za tym idzie jest troszke drozszy, ale ta inwestycja zwraca sie). Dlatego jezeli znajdziesz jakies ciekawe opinie o Diego to prosze o podeslanie.

    P.S. Zwroc uwage rowniez na udzielana gwarancje. Wybierz taki zaklad ktory na montowane czesci daje swoja gwarancje. Wtedy jezeli cos jest nie tak gwarancje masz wystawiona przez warsztat a ten dopiero reklamuje u producenta (bez dodatkowych kosztow robocizny).

    - Muciek

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie

    Czyli po pierwsze - grubo przepłacam, po drugie zestaw nie jest wcale taki super
    Więc tak, ile kosztuje zestaw na Twoich częściach? Co do Diego G3 to zaraz go poszukam, dobrze byłoby gdyby GrzesiekK sie wypowiedział

  9. #9
    Muciek156SW
    Gość

    Domyślnie

    Caly zestaw z instalacja (gdzie nie widac wogole, ze instalacja zostala polozona) to przyjemnosc w wysokosci 3 000 pln brutto. Czas instalacja 2 dni. Do tego jest gwarancja 2 lata. Instalacje trzeba serwisowac co 10 000 km (to jest koszt 80 pln) by nie stracic gwarancji. W cenie serwisu jest wymiana filtrow i takich tam podobnych.

    Kontaktowalem sie z Grzeskiem na lpg-forum. Odpowiedz byla dosc krotka i na temat:

    Zmieniłbym chyba jednak sterownik na STAG300-6PLUS, jednak i na DIEGO można całkowicie poprawnie zrobić to auto. Reszta podzespołów OK

    Dlatego caly czas chodzi mi po glowie to ktora elektronike wlozyc do samochodu. Masz moze jakies wiesci na temat DIEGO?

    - Muciek

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Czy Diego G3 czy STAG300-6plus ... w wyborze kieruj się tym który sterownik lepiej zna zakład w którym będziesz robił auto i ten wybierz. Pełnia sukcesu to dobre korekty po RPM silnika, tego automat nie zrobi musi zrobić to dobrze człowiek w czasie jazdy i dlatego wybierz tą elektroniką z którą obyty jest twój gazmen, jak zmusisz do do czegoś czego nie lubi/nie zna do końca dobrze puści z automatu kalibracje, zgrubnie doreguluje coś tam w trasie a reszte oleje.

    Jedna ważna sprawa o której zapomniałem Ci napisać, domagaj się w komplecie do miedzi 8mm wielozaworu butli TOMASETTO w wersji EXTRA [chodzi o wydajność, przekroje przelotów przez wielozawór, występują w trzech specyfikacjach NORMAL/SUPER/EXTRA] jak już na początku drogi gazu dadzą Ci słaby wielozawór który będzie przydławiał wypływ przy dużych przepływach LPG to nawet najlepsze graty pod maską nie pomogą, do tego poproś aby usunęli sitko z ssaka wielozaworu, unikniesz dzięki temu w eksploatacji dalszej problemu z syfem w butli który będzie zatykał sitko i ograniczał wypływ.

    Obieg cieczy ogrzewający reduktor muszą wpiąć równolegle do obwodu nagrzewnicy, trochę będą kleli ale wymuś na nich takie wpięcie, często zakłady robią to w szereg z nagrzewnicą i wtedy są jaja, przy jeździe spokojnej w trasie do 3000rpm układ nagrzewnica + reduktor daję takie opory przepływu że i reduktor nie dogrzany i chłodnawo zimą w środku.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. Co po fuszerce warsztatu?
    Utworzone przez arturzysko7 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 22:37
  2. Szukam dobrego warsztatu w krakowie !!!!!!
    Utworzone przez Gregoit.GTV w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 20:14
  3. Szukam warsztatu !!!!!!
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 11:53
  4. Szukam Warsztatu
    Utworzone przez DeeS w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 16:00
  5. Szukam dobrego warsztatu
    Utworzone przez pafcioooo w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory