Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: LPG w silniku Boxer 1.7 16v

  1. #1
    Szułff
    Gość

    Domyślnie LPG w silniku Boxer 1.7 16v

    Konkretnie o ten silnik mi chodzi.
    Na jakich podzespolach i jak cenowo sie to ksztaltuje? Czesci + montaz?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szułff Zobacz post
    Na jakich podzespolach i jak cenowo sie to ksztaltuje? Czesci + montaz?
    Zależy od marż jakie warsztaty sobie ustalają na częściach oraz to jakie sprzęty oferują, na ile wyceniają swoje usługi itp, tak jednoznacznie nie da się odpowiedzieć na to

  3. #3
    Szułff
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz, oczekiwalem czegos konkretniejszego niz "to zalezy"
    Dobrze, w takim razie powiedzmy ile "okolo" trzeba zaplacic i jak to ma byc dobrane?
    Kumpel mowi, ze wystarczylby dobry, wydajny, zestrojony odpowiednio mikser, czy to prawda?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szułff Zobacz post
    Wiesz, oczekiwalem czegos konkretniejszego niz "to zalezy"
    Dobrze, w takim razie powiedzmy ile "okolo" trzeba zaplacic i jak to ma byc dobrane?
    Jak ja szukałem do siebie instalacji trwało to dosyć długo, obdzwoniłem i odwiedziłem kilkadziesiąt zakładów. Ceny słyszałem od 1900 zł do 3500 zł, w większości to były podobne sprzętu ale również różniły się a zapłaciłem około 3200 i nie wystąpił mi żaden problem, dodatkowo mam to estetycznie zamontowane. Najlepiej zrób rozeznanie w okolicy co warsztaty oferują i wówczas napisz jakie konfiguracje sprzętowe oferują i wtedy napewno otrzymasz odpowiedź czy warto to montować.

    Cytat Napisał Szułff Zobacz post
    Kumpel mowi, ze wystarczylby dobry, wydajny, zestrojony odpowiednio mikser, czy to prawda?
    Wystarczy mieć dobrą całą instalację aby tym długo pojeździć i nie mieć pretensji do wszystkiego wokół

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    xxx
    Postów
    94

    Domyślnie

    Nie jest tak do konca, ze wsadzimy sobie LPG do boxera i wszystko bedzie chodzilo. Przerabialem ostatnio ten temat, poniewaz montowalem LPG do swojego 1.4.
    Boxer to nie to samo co TS, ma zupelnie inna charakterystyke itd. Musi byc gazownik, co ma o tym jakies pojecie. Z przykroscia stwierdzam, ze wiekszosc ludzi
    trudniacych sie montowaniem instalacji gazowych to zwyczajne buce bez wiedzy fachowej, ktorzy chca tylko sprzedac nam to, co maja na stanie.
    Tak dla ciekawostki: moja AR np pali ok 7 w trasie, 11 w miescie (LPG)

  6. #6
    Szułff
    Gość

    Domyślnie

    Zdaje sobie z tego sprawe, ja tez mialem 1.7 8v z gazem, zalozonym miliony lat temu, przez dwoch gazownikow, z ktorych jeden drugiemu mieszal w szykach i powiem, delikatnie mowiac, ze nie dzialalo to poprawnie
    Nietyx, Ty masz sekwencje u siebie? Odczuwasz jakies straty mocy miedzy benzyna a LPG?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    xxx
    Postów
    94

    Domyślnie

    U mnie zmiany mocy nie widac...Jedzie tak samo. Chyba zeby wjechac na hamownie i sprawdzic dokladnie, bo -1KM raczej nie wyczujemy.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szułff Zobacz post
    Nietyx, Ty masz sekwencje u siebie? Odczuwasz jakies straty mocy miedzy benzyna a LPG?
    Dokładnie jest tak jak maras145 pisze, trzeba znaleźć prawdziwego fachowca i się szarpnąć z kieszeni. Parę razy jadąc wyłączałem gaz i włączałem aby sprawdzić czy jest inne kopyto ale chyba jedynie psychologia podpowiada że jadę na benzynie i jest moc.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Do 1.7 16V trzeba szykować około 3000-3200zł za dobrą instalację. Główny koszt to koszt dobrych szybkich i precyzyjnych wtryskiwaczy, ten silnik posiada wtrysk półsekwencyjny [grupowy] przez co używa dość krótkich czasów wtrysku do tego realizuje wtrysk 2x na OWK. Druga sprawa że seryjnie wyposażono go w ITB czyli 4 pojedyncze przepustnice na samej głowicy, żeby zrobić go dobrze trzeba sporo namęczyć się z ich wyjęciem na zewnątrz i prawidłowoym powierceniem pod wkrętki plus pobraniem prawidłowo podciśnienia zza przepustnic.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    xxx
    Postów
    94

    Domyślnie

    Mam mega dobrego faceta od tego i to takze za dobre pieniadze Jezeli bedzie ktos zainteresowany - to poprosze o wiadomosc na priv. Tutaj chyba nie mozna reklamowac

Podobne wątki

  1. [145] Stuki w silniku, 1.6 boxer, video
    Utworzone przez Valhard w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 22:11
  2. [146] 1.6 8V Boxer - nie odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Vincent30 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 10:21
  3. [145] Stuki w silniku ar 145 1.4 boxer
    Utworzone przez 174865 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 19:46
  4. Jak dokręcić głowice w silniku 1,4 boxer??
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-03-2007, 14:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory