Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Bardzo duze spalanie gazu

  1. #11
    Krolik
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdze jutro. Ale reduktor Zavoli Zeta, wtryski czerwone a komputer Stag chyba

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1747 140KM 2001r
    Postów
    63

    Domyślnie

    zeta n czy s jak czerwone wtryski to pewnie valtek który mógł sie rozkalibrować i przez to takie spalanie

  3. #13
    mt60
    Gość

    Domyślnie

    Witam.Jako że jestem nowy na forum ale jeżdżę na gazie dobrych kilka lat dam także kilka uwag.Po pierwsze wymień wtryskiwacze.Na forach gazowych nazywają ich elektrozaworami.Zainwestuj w Keihiny,Medy,Hana i inne szybkie wtryskiwacze.Jeśli masz Valteki to niech mechanicy sprawdzą średnicę dysz,zrobia kalibrację.Możesz im podpowiedzieć że firma AC ma swoje wsparcie techniczne,prześlij na ich forum wykres map na benzynie i gazie a także wykres działania sondy lambda o ile podpięli.Najlepiej wymień mechaników i jedź na diagnostykę gazu do innego zakładu.
    Pozdrawiam

  4. #14
    Krolik
    Gość

    Domyślnie

    A powiedzcie mi czy wymieniajac listwe wtryskowa na nowa trzba ja kalibrowac ?

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Tak trzeba zrobić autokalibrację nowej listwy wtryskowej ale wymiana to ostateczność, podjedz najpierw do innego gaziaża niech oceni moze coś podpowie i da radę poprawić. No cyba że masz 300 zł na nową listwę którą wymienisz w ciemno.

  6. #16
    Krolik
    Gość

    Domyślnie

    no za wyczyszczenie, wymiane uszczelnien i kalibracje powiedzial mi 150zl. A sama kalibracja 50zl. W ksiazce serwisowej od gazu jest ze wtryski byly czyszczone co 10tys km i w tym samym czasie wymieniane wszystkie filtry. Teraz juz minelo 10 tys od ostatniej wizyty w serwisie, i wydaje mi sie ze pewnie znowu by trzeba jechac. Chyba ze przyczyna tak duzego spalania jest to ze ostatnio mialem problemy z przeplywka i jezdzilem z bledem oraz swiecaca marchewa od wtryskow. Moglo sie stac tak ze komputer zapisal sobie teraz bledne dane jakie odczytywal w trybie awaryjnym ?

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Matko Bosko!!!
    Moja Bella

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1747 140KM 2001r
    Postów
    63

    Domyślnie

    kolego dalej nie powiedziałeś jakie masz graty pod maską, jak można Ci pomóc nie wiedzac tego?

  9. #19
    mt60
    Gość

    Domyślnie

    Witam.Z tego co doczytałem to najpierw napraw instalację benzynową.Komputer gazu powiela błędy z komputera benzynowego i nigdy nie ustawisz gazu.Chyba prościej nie można wytłumaczyć.Co do autokalibracji to nie jest kalibracja wtryskiwaczy tylko ustawienie mnożnika dla map i ustawienie wolnych obrotów.Przy tej czynności wyjdzie jak pisałem wczesniej czy masz jakies błedy w instalacji gazowej a także na benzynie gdyż w programie pokazana jest praca sondy lambda.Tam wyjdzie czy masz za uboga mieszanke benzyny lub właśnie za bogatą a to wróży za duże spalanie na benzynie i odbija sie duzym spalaniem gazu.Moja rada najpierw sprawna instalacja na benzynie a potem pretensje do gazu.Tak właśnie działa sekwencja.Możesz mi wierzyc czy nie ale na gazie jeżdze od !!!!! kiedy gaz kosztował 80 groszy.Alfę nie mam zagazowanej ale mam Space Stara i Primerę P11 na sekwencji to wiem co piszę.
    Pozdrawiam Mirek

  10. #20
    Krolik
    Gość

    Domyślnie

    Posprawdzalem jakie mam graty pod maska i tak :
    Komputer Stag 200-4
    Wtryski Valtek czerwone
    Reduktor Zavoli Zeta S

    I powiedzcie mi bo sprawdzilem dzialanie sondy. Na benzynie sonda pracuje od 0-0.70V a na gazie nie dziala wcale. Wydaje mi sie ze jak sekwencja to sonda powinna dzialac ?

Podobne wątki

  1. Alfa 147 duze spalanie gazu. Pomocy
    Utworzone przez adrian14831 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 19:33
  2. alfa 156 2.0TS Selespeed bardzo duze spalanie
    Utworzone przez patryczek781 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 20:11
  3. [145] 2.0 TS 98r Bardzo Duze Spalanie
    Utworzone przez Boguś w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-10-2012, 18:02
  4. czy to duze spalanie?
    Utworzone przez jarkos27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 08:17
  5. Bardzo Duze Spalania
    Utworzone przez w_szafie_spi w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-11-2010, 12:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory