Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Szarpie, nie równo chodzi (sekwencja)

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie Szarpie, nie równo chodzi (sekwencja)

    Witam

    Moja przygoda z Alfa zaczęła sie 6 lat temu.
    Pierwsza moją 155kę kupiłem już z gazem.O ile ta pierwsza jeździła na gazie "w miarę" ale często strzelała i głośno :? o tyle ta nie strzela ale nie jeździ jak powinna.

    Może przejdę do konkretów.
    Tak jak wspominałem nie chciałem aby moja Bella strzelała wiec zainwestowałem w sekwencję .Kosztowała mnie wówczas (maj 2005) 3000zł a na dzień dzisiejszy wydatki urosły do sumy 5000zł i modlę się aby moja mekka już się skończyła.
    Obecnie po odpaleniu na benzynie od razu gaśnie chyba ze lekko przygazuje (podejrzewam że to pozostałość gazu w układzie).Gdy już odpali obroty na benzynie falują przez około 1 min. I po tym na benzynce wszystko jest ok. Nic nie szarpie nic nie dzyga, ciagnie do czerwonej kreski na obrotomierzu, jeździ tak jak ją kupiłem.
    Natomiast gdy już przełączy sie na gaz to nierówno chodzi na biegu jałowym, nie to że wskazówka skacze o +/- 200 obrotów,nie! Czuć że silnikiem trzęsie a słychać to najlepiej po pracy wydechu.Gdy już jadę to czasami ma tak że gdy na niskich obrotach wdepne w gaz to Alfa zachowuję się tak jakbyś w jednym momencie mocno nacisnął na hamulec i pożniej momentalnie na gaz (lecę na szybę i kladę sie na fotel) Ostatnio potrafi robić to seriami i to jest najbardziej wkurzające :x
    No i oczywiście to szarpanie przy 2.5 tyś obrotów (przy przyśpieszaniu jest ok jak i przy folgowaniu,tylko tak przy spokojnej, statyczej jeździe).Czasami jeszcze falowały mi obroty na jałowym ale gazownik to zniwelował.
    Podkreślam, dzieje się tak tylko na gazie.

    PANOWIE POMóżCIE !!! :cry:


    A oto opowieść o moim koszmarze:

    Jako że mieszkałem w akademiku a obok znajdował się zakład montujący instalacje gazowe postanowiłem zamontować u nich gaz.

    Oto co mi wsadzili:
    Reduktor ZAVOLI ALISEI (typ ZETA - widoczne na reduktorze)
    Zawór gazowy ZAVOLI
    Wielozawór TOMASETTO
    Obudowa zaworu TOMASETTO
    Przełącznik/centralka ALISEI N-ZAVOLI
    Układ elektroniczny ALISEI N-ZAVOLI

    Przez 1000 km wszystko było ok.Po tym przebiegu miałem zrobić przeglad bezpłatny co uczyniłem i praktycznie od tamtego momentu jest coraz gorzej.

    W lipcu 2005 wyjechałem do Niemiec a po powrocie gdy chciałem wyregulować gaz (szarpanie przy 2.5 tyś, tylko na gazie) okazało się ze firma ta rozwiązała swoją działalność :x

    Jako,że reprezentowali firmę ZAVOLI udałem się do do głównej siedziby ZAVOLI w lublinie i jedynej takiej w Polsce (wyszukiwarka internetowa wyszukuje tylko ich).
    Ich diagnoza to złe wtryskiwacze gazu ( miałem jakieś pojedyncze w metalowej obudowie) których dysza również była za duża.
    Wymienili mi je za 500zł na wtryskiwacze LPG PLANIjet.
    Poprawiło się (również spalanie) niestety na krótko ((
    Znowu po około 1000km moja Alfa szarpała (2.5 tyś obrotów przy spokojnej jeździe)
    Postanowiłem pojechać do panów gazowników ponownie i ponownie i ponownie (ponieważ poprawy długotrwałej nie było).Ostatecznie główny mechanik postanowił poszukać problemu w kablach (elektryce).
    Rezultat 600zł demontaż i montaż instalacji gazowej i poprawa krótkoterminowa 8(((
    I praktycznie od tamtego czasu jestem ich koszmarem ponieważ nachodzę ich regularnie raz lub częściej w miesiącu.
    Dodam jeszcze że spalanie w mieście 15 poza miastem 12 (przyznam się że jeżdżę dosyć dynamicznie, w końcu po to mam te koniki aby z nich korzystać)
    Wymieniłem to co dla mnie mogło być przyczyną: świece (nowe-NGK), przewody(nowe - NGK), filtr powietrza, filtr gazu, (akumulator tez nowy - Centra ),sonda lambda (nowa - Boscha), przeczyściłem starannie cały dolot gazu (przepływomierz,przepustnice,kolektor ssący, wszystkie doprowadzające powietrze rury),wyczyszczony jest również silniczek krokowy,zmieniłem ostatnio filtry i olej (Castrol Magnatec 15W/40) ponieważ wyczytałem że to może mieć także wpływ na szarpanie.
    Przeczyszczona była przez zakład cała instalacja gazowa z syfu - koszt 400zł.

    I NIC SIE NIE ZMIENIłO !!!

    Panowie każda wskazówka będzie cenna.Proszę o pomoc.

    A może to rzeczywiście dobitne stwierdzenie,że jeśli Alfa to nie instalacja gazowa
    Nie chcę jej sprzedawać bo jest 300% wart tego za ile Ją kupiłem ale jeśli nic sie nie zmieni to....będe wspominał ja i tak wspaniale

    Pozdrawiam

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    daj fotki gdzie zamontowane masz wkretki do gazu .jak mozesz to porob sceeny z programu lpg .podczas pracy na lpg.czy na benzynie sa jakies problemy z jazda ? powiedz jak rano ci odpala?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie

    Witaj Piotriix.

    Co do screenów z programu LPG to niestety takiego dostępu nie mam (prawdę mówiąc nie za bardzo kojarze co to jest ten program. Mogę tylko przypuszczać że to jakiś program komputerowy który testuje instalacje w warsztacie u gazowników ?? ) :?

    Jeśli natomiast chodzi o poranne palenie to tak jak wspomniałem, z rana gdy odpalam go na benzynie, przeważnie od razu gaśnie chyba że będę trzymał nogę na gazie i potrzymam go przez kilka sekund na wyższych obrotach.
    Następnie zaraz po odpaleniu falują mu nieznacznie obrotu (jeszcze na benzynie) tak przez 0.5 min. i później jest już ok. Na benzynce chodzi OK. Tylko od kiedy przełączy mi sie na gaz to wówczas słychać i czuć te wszystkie nierówności pracy silnika (bieg jałowy, okolice 2500 obr, potężne szarpnięcie gdy na niskich obrotach a wysokim biegu dodamy dużo gazu)
    Aha, gdy podczas jazdy na gazie przełączę na benzynę to wszystko jest OK.I podejrzewam że przy gaszeniu auta, gdybym potrzymał go trochę na benzynie a nie gasił na gazie, to też normalnie paliłby rano. I jeszcze jedno. Pali zawsze tak po nocy gdy go pierwszy raz odpalam. Ponowne uruchomienie tego samego dnia nie stwarza takich problemów.

    O oto kilka zdjęć mojej instalacji:







    Może coś to pomoże.

    A jeśli Piotriix chciałbyś zerknąć swoim fachowym okiem to zawsze mógłbym się do Ciebie wybrać bo widzę że Ty też z okolic Lublina :wink:

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    endriu73 widze ze oboje mamy taki sam silnik 2.0 8V Identyczne objawy szarpanie w zakresie 2,5 obrotów nierówna praca na gazie itp też mam sekwencje i borykam sie z tym problemem od roku . Jeśli chodzi o te twoje odpalanie z rana i gaśnięcie to miałem to samo przyczyną okazał sie filterek paliwa po wymianie filterka wszystko jest oki . Tak jak ty zmieniłem wtryskiwacze kable świece sonde wymieniłem wałek wydechowy i zrobiłem regulacje zaworów obecnie jestem w fazie wymiany cewki i modułu zapłonowego i przepływki Jak coś mi sie polepszy to dam ci znac
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  5. #5
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Witajcie,
    ja mam pomysł dość prozaiczny bo miałem podobne problemy, tzn. szarpanie od około 2500rpm. Miałem prawie nowe świece NGK i wcale ich nie podejrzewałem. Po sprawdzeniu wszystkiego co się dało postanowiłem zmierzyć kompresję, oczywiście kompresja w normie, ale przy okazji okazało się , że świece nie wyglądają ładnie. Kupiłem nowe, innego producenta i problem się rozwiązał. Nie mogłem uwierzyć, że coś takiego może się dziać. Oczywiście nie namawiam Cię do natychmiastowej bezwarunkowej wymiany świec, ale warto je wykręcić, obejrzeć i co bardzo często pomijane przy wymianie świec ustawić właściwą przerwę. Mieszanka powietrza z LPG jest trudniej zapalna niż z benzyną, dlatego parametry iskry wystarczające dla benzyny często są niewłaściwe dla LPG.

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    gaz zle wyregulowany!!! rozwala ci adaptacje benzynki stad te problemy z paleniem rano
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    gaz zle wyregulowany!!! rozwala ci adaptacje benzynki stad te problemy z paleniem rano
    Moja alfa była sprawdzana w zakładzie w którym montowałem instalacje i oni mówia ze jest oki więc pojechałem do innej firmy która montuje gaz w furach typu v6 nawet w 5 litrowych silnikach - profesjonaliści. Werdykt instalacja zamontowana poprawnie wina elektryki auta itp cos w tym jest bo alfa zdechła juz mi całkowicie

  8. #8
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    gaz zle wyregulowany!!! rozwala ci adaptacje benzynki stad te problemy z paleniem rano
    ja mialem cos takiego ze wogole niechciala zapalac ani jezdzic.Pojechala na regulacje gazu i problem zniknal.Dowiedzialem ze ecu gazu mialo negatywny wplyw na ecu benzyny.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie

    Dzięki Chłopaki za zainteresowanie.

    Sorki, że wcześniej się nie odzywałem ale miałem mały wyjazd podczas którego zauważyłem że szarpanie silnikiem rośnie wraz z ubywaniem gazu w zbiorniku a może to tylko dziś taki pojedynczy przypadek :>> .
    Tzn. dziś chciałem do końca wyjeździć gaz w zbiorniku i gdy już się kończył szarpanie występowało w przedziale 2.5 - 3 tyś. obr. Po zatankowaniu w Shellu szarpał już tylko w okolicach 2500. Może to wina ciśnienia gazu? Jutro znów wyjeżdżam w trasę wiec zobaczę co będzie sie działo jutro.

    FlaY
    Ja też przymierzałem się do kupna przepływki więc jeśli już wymienisz u siebie to daj znać czy coś pomogło.
    Może to zabrzmi złośliwie ale cieszę się że nie tylko ja mam taki problem ponieważ we dwóch to zawsze raźniej <piwo>

    g.fu
    Byłbym wdzięczny jeśli napisałbyś mi na jaki model zmieniłeś te świece NGK i czy pamiętasz ile mniej więcej kosztowały.
    Spróbuje wymienić je u siebie, może rzeczywiście coś pomoże

  10. #10
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał endriu73
    Dzięki Chłopaki za zainteresowanie.

    g.fu
    Byłbym wdzięczny jeśli napisałbyś mi na jaki model zmieniłeś te świece NGK i czy pamiętasz ile mniej więcej kosztowały.
    Spróbuje wymienić je u siebie, może rzeczywiście coś pomoże
    Niewiele Ci pomogę, bo ja wymieniałem w Saabie, więc typ oczywiście inny. Kupiłem Eyquemy za jakieś śmieszne pieniądze i pomogło. Dlatego zanim kupisz nową przepływkę i wymienisz połowę osprzętu silnika warto najzwyczajniej wykręcić świece i je obejrzeć. Wygląd świec bardzo wiele powie o niedomaganiach silnika. Przy okazji sprawdź szczelinomierzem jaka jest przerwa. Zazwyczaj świece platynowe mają fabrycznie ustawione ponad 1mm. Spróbuj na początek zmniejszyć do 0,7mm i sprawdź czy nie pomoże. Jeśli świece będą wyglądały brzydko zmień na nowe innego producenta, ostatnio NGK ma złą passę i masę reklamacji. Śmiało polecam świece Eyquema, Beru, Denso. Koniecznie jednoelektrodowe.
    P.S. Dopiero teraz zauważyłem, że masz twin spark'a no tutaj z zapłonem nawet więcej się może dziać niż przy jednej świecy.

Podobne wątki

  1. [159] Bardzo ciężko pali, albo zupełnie nie odpala... chodzi nie równo
    Utworzone przez ekstranio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 19:50
  2. Pomocy koledzy chodzi nie równo po generalnym bo olej gubił!!
    Utworzone przez kolczu1993 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 19:57
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 08:32
  4. [146] Alfa Romeo 146 1.6 T.S + lpg sekwencja głośno chodzi :(
    Utworzone przez adam24243 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 15:54
  5. Sekwencja- szarpie na gazie.
    Utworzone przez dencior w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-02-2008, 20:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory