Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Temat: Alfa + gaz?

  1. #1
    bakłażan9494
    Gość

    Domyślnie Alfa + gaz?

    Witam,
    nasłuchałem się wielu opowiadań, jaki ta gaz jest fatalnym rozwiązaniem w połączeniu z alfami. W internecie też można znaleźć takie opinie... Czy to prawda? Planuję zakupić alfę 156ke lub 147ke z gazem i nie wiem czy to dobry pomysł. Ktoś może wie coś na ten temat, ma taki samochód? Jak się to sprawuje? Ewentualnie który z tych modeli lepiej znosi gaz i z jakim silnikiem? Proszę o wyczerpujące odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Przeżyj ten dział: http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_zone/

    Zagazować można wszystkie benzynowe silniki ale najgorzej wypada to w połączeniu z JTS i taka operacja jest najczęściej odradzana.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Gaz w samochodach ma tyle samo zwolenników co i przeciwników,każdy ma swoje zdanie na ten temat,a prawda jest niestety jedna i brutalna gdyby paliwo nie było tak masakrycznie drogie to mało kto by decydował się insalację gazową do samochodu ale w tym przypadku ekonomia jest bezwzględna.

    - - - Updated - - -

    Jedno wiem niektóre silniki lepiej a niektóre gorzej tolerują gaz,ja osobiście nie mam gazu w mojej belli.

    - - - Updated - - -

    I odczuwam to w czasie tankowania ale jak na razie nie chcę tego zmieniać przy przebiegu 250000 tys.jest to więcej niż niebezpieczne.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Moja ma od jakichś 80 tysięcy LPG i teraz na liczniku jest 255 tysięcy z czego 34 już w moich rękach zrobiła, przy rozrządzie sprawdzili ciśnienie na tłokach i dalej fabryka, z tym że jak ktoś nastawi się na super oszczędność i gaz tak ustawi to tak różowo nie będzie, można gniazda zaworów powypalać itd.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    U mnie gaz zamontowany przy przebiegu 111tys., obecnie przebieg ponad 178tys. czyli 67tys. na gazie z czego 35tys. w moim posiadaniu i poza wymianami filtrów nic się nie działo. Raz z mojej winy musiałem wymienić wtryskiwacze (tankowanie na stacji noname). Jak na silnik 1.6TS, który wg. wielu nie lubi gazu to całkiem nieźle.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sobieski156
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Knurów
    Auto
    .alfa 147 .bylo alfa 156 2.0 ts , bylo 2,5 v6 24v
    Postów
    149

    Domyślnie

    ja mam w mojej 2.0ts staga 4 i daje rade spalanie po miescie ponizej 12l gazu jak na trasie to niewiem bo gluwnie miasto

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2000r 147 1.6 2005
    Postów
    89

    Domyślnie

    Ja moją Alfą zrobiłem 60 tys i jest wszystko ok. Instalacje zalozyłem po zakupie autka. Lepiej jest kupić bez LPG i założyc nową instalke nie bedzie żadnych problemów jeśli bedzie dobrze założona. Co do ogólnego przebiegu to uważam że nnie ma to znaczenia jesli silnik i osprzęt jest zadbany. Zakladałem LPG do BMW które mialo na liczniku 370tys i problemów nie ma. Gdyby ktoś potrzebował to moge polecić dobrych gazownikow w Dąbrowie Górniczej na Granicznej 10

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał arcykor Zobacz post
    Lepiej jest kupić bez LPG i założyc nową instalke nie bedzie żadnych problemów jeśli bedzie dobrze założona.
    też tak uważam i też takie opinie słyszałem. Że lepiej kupić samochód bez gazu i założyć samemu instalacje. Przede wszystkim wiesz kto i jak Ci zakładał (bo zakładam, że pojedziesz do kogoś poleconego), po drugie wiesz co Ci zakładał, bo byle czegoś nie dasz sobie włożyć. No i zawsze masz 2 lata gwarancji. Kolega nawet miał przypadek, że czas gwarancji już minął, ale nie wyjeździł kilometrów (bodajże gwarancja obejmowała 2 lata lub 60 000 km) i ugadał się z gościem, że wymieni mu coś tam w instalacji jeszcze na gwarancji.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    moją Gtv kupiłem już z gazem i na moje oko jest on w niej już od ok. 15 lat, bo zbiornik był sporo po legalizacji, a ja wymieniałem go 1,5 roku temu na nowy, żeby zarejestrować samochód
    jeździ, pali na dotyk, przełącza się i ogólnie mogę powiedzieć, że do 'awaryjnego' TSa dobry gaz może być

    verdebiancorosso

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Ja odbieram ten temat jako prowokację
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory