Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 234567891011
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 110
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar agentNGI
    Mieszka w
    NOL / NGI
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM & Grande Punto 1.4 77 KM

Domyślnie

Ja też się srogo zdziwiłem, jak po wyruszeniu w pierwszą dalszą trasę zauważyłem jak szybko "ubywa" mi benzyny w baku. Już miałem myśli, że ta instalacja działa tak jak w tfu tfu tsi i tym podobnym dziadostwie. Jednak po tankowaniu gazu i odpaleniu ponownym auta, poziom benzyny powrócił do normy Jednak w Grande Punto nie występuje takie zjawisko, w innych Fiatach też się nie spotkałem.

Użytkownik Romeo Avatar tomaz
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 CF3 Sportronic | Mazda 3 2.0b

Domyślnie

Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Realnie wyszło mi 12l /100km przy 140km/h licznikowo ( czyli rzeczywista 135) na tempomacie. Benzyny przy tej prędkości bierze mi 9.0 l.
    Specjalnie dziś sprawdzałem: temp. 0 st., pogoda ładna (sucho), Mazda 3 165KM (2.0 benzyna NA) tempomat 140km/h, spalanie 7.7 Pb98. Skrzynia manual 6.
    To a propos współczesnych silników które przy tej samej prędkości spalanie mają podobne - dla mnie podobne spalanie to +/- 0.3 litra.
    Zauważyłem to przy wielu benzynach AR: włosi nigdy nie liczyli się ze spalaniem, chodzi im głównie o osiągi. Potwierdza to powyższe porównanie. Teoretycznie silnik 1.4 turbo powinien palić mniej. Przede wszystkim w mieście, ale tu trudno zmierzyć. Ja w Poznaniu mam 8.5 średnią, ale zasymulowanie identycznych warunków pomiaru jest praktycznie niemożliwe, więc tutaj nie porównamy.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    https://www.flickr.com/photos/131042348@N03/albums

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 180HP First Edition 2k10

Domyślnie

Nie wiem czy ma sens porównywanie zupełnie różnych konstrukcji a już tym bardziej spalania silnika doładowanego z wolnym ssakiem. Jest takie powiedzenie " turbo żyje , turbo pije.... "

Użytkownik Romeo Avatar tomaz
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 CF3 Sportronic | Mazda 3 2.0b

Domyślnie

Nie wiem czy ma sens porównywanie zupełnie różnych konstrukcji a już tym bardziej spalania silnika doładowanego z wolnym ssakiem. Jest takie powiedzenie " turbo żyje , turbo pije.... "
    To w ramach tej dyskusji z RalfPi:

Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Dodatkowo, wydaje mi się, że dla nowoczesnych samochodów niemalże niezależnie od silnika (i piszę zupełnie poważnie) spalanie powinno być orientacyjnie podobne dla podobnych gabarytów pojazdów i stałej normalnej prędkość na autostradzie - np. 120 lub 140km/h.
    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Zapewne powinno, ale nie jest. Rozbieżności są spore, tak samo jak spore są różnice w konstrukcji silników o podobnej mocy np. 1.0 turbo vs 1.8 NA. Jest jeszcze coś - niektóre silniki są od początku konstrukcyjnie robione "pod osiągi", a inne "żeby jak najmniej palił". Do tego dochodzi różne w różnych autach zestopniowanie skrzyni biegów...
    Jeśli konstrukcja jest taka sama to i owszem: dwa prawie identyczne silniki (konstrukcyjnie) 2.5 i 3.0V6 Busso, razem na trasie w takim samym aucie (166 automat)... spalanie równe. Pomimo różnicy w mocy i odrobinę w przełożeniu skrzyni. Ale dla odmiennych silników różnice bywają spore.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    https://www.flickr.com/photos/131042348@N03/albums

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10

Domyślnie

Każde porównanie (w miarę sensowne - np. podobne gabaryty (współczynnik Cx oraz powierzchnia samochodu), podobne warunki pracy, nowoczesne konstrukcje i podobne przełożenia) jest np. dla mnie ciekawe. Oczywiście porównanie 2.9 V6 Biturbo z Maluszkiem (26KM?) przy prędkości autostradowej 200km/h ma sens mocno ograniczony , ale żarty na bok.

Pisaliśmy o prędkościach autostradowych, bo taki test jest zdecydowanie bardziej miarodajny, dla każdego z nas dość łatwy do wykonania. Drugim wykładnikiem może być spalanie określone przez producentów samochodów przy pomocy konkretnych cyklów (ale chyba zdecydowana większość z Tu Obecnych nie ufa tej metodzie). Trzecim sposobem są statystyki "internetowe" (ale tu z kolei możemy mówić o uśrednionym spalaniu).

Nie widzę specjalnie przeciwwskazań do porównanie np. 1.4TB 120KM w LPG do wolnossących np. 1.4 100KM lub np. 2.0 155KM, czy nawet 2.5 218KM.

Użytkownik Maniak resoraków
    Auto
    Julka TCT

Domyślnie

pozwolę sobie również tutaj, może ktoś mi pomoże:

czyja Julka była dzisiaj robiona w LTA Polonia?

znaki szczególne: blachy z łódzkiego, czerwona w manualu z vialle liquidsi, 1.4 tbi z podwójnym wydechem

szukam kontaktu do tej osoby, ktokolwiek widział ktokolwiek wie?

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120km LPG

Domyślnie

Panowie proszę o poradę
    Gdzie na Śląsku znajdę serwis, gdzie będą w stanie mi się wpiąć w fabryczną instalację Landi Renzo. Jak dotychczas w warsztatach serwisujących instalację tego typu słyszę, że w grę wchodzi jedynie autoryzowany serwis z uwagi na zabezpieczenia jakie zostały założone przy montażu. Ale nawet w Ganinexie w Katowicach usłyszałem, że obecnie nie mają gazownika.
    Przy niskich temperaturach kontrolka check engine zaczynała mrugać i samochód przełączał się na benzynę wreszcie kontrolka zapaliła się na stałe. Po zatrzymaniu się, zgaszeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu silnik zaczyna pracować na benzynie jednakże kontrolka silnika świeci cały czas
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i rady
    P.s
    Po podpięciu pokazuje mi błędy:
    P1000-98 rozpoznanie misfire w cylindrze LPG- przegrzany element lub system
    P1003-98 rozpoznanie misfire w cylindrze 3 LPG- przegrzany element lub system
    P1004-98 rozpoznanie misfire w cylindrze 4 LPG- przegrzany element lub system
    P0171-16 multiplikacyjna korekcja adaptacji sondy lambda w trybie LPG - obwód napięcia poniżej wartości progowej
    P0087-23 czajnik niskiego ciśnienia LPG- zablokowany sygnał niski
    P0172-16 dodatkowa korekcja adaptacji sondy lambda w trybie LPG - obwód napięcia poniżej wartości progowej
    Ostatnio edytowane przez sethe78 ; 09-03-2018 o 09:35

Administrator Romeo Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -183 KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120km LPG

Domyślnie

Dzięki, zakładów godnych polecenia jest parę w okolicy ale mnie bardziej chodziłoby o kogoś kto by umiał podpiąć pod tę fabryczną instalację Alfy. Bo jak na razie słyszę że lepiej byłoby wymienić cały przód instalacji.
    Szkoda mi wydawać dodatkowo ok 2 tys jeżeli w mojej problemem zapalania się kontrolki checka mogą okazać się zawalone wtryski. Dodam tylko, że orginalna instalacja w mojej julce składa się z reduktora Landi Renzo, wtrysków Bosha i ECU Metatron SDU-LPG
    Pozdrawiam

Administrator Romeo Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

Skoro masz zakłady to można zadzwonić i się zapytać.
    A wymiana przodu nie kosztuje chyba aż tyle .
    Sterownik z wiązką koszt 350-400 zł
    Wtryski 280-300 zł
    Reduktor jak sprawny może zostać
    Nie sądzę aby za taką usługę brali aż tyle jak napisałeś
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -183 KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest