Strona 15 z 48 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819202122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 471

Temat: LPG do Alfy Romeo Giulietta

  1. #141
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Podłoga o 10 cm to też lipa, jakbyś napisał że Ci o nią chodzi to bym się nie czepiał. Zareagowałem tylko dlatego, że Twoja wypowiedź brzmiała jakbyś zagazował Giulię Q


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #142
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    ja taki efekt zauważyłem dopiero niedawno po dłuższej trasie bo w mieście to jest nie do wychwycenia .Po ponownym włączeniu zapłonu wskazówka wraca na miejsce. Wynikało by z tego że pływak w baku podaje realny poziom tylko po przekręceniu kluczyka , pozniej ecu oblicza zużycie na podstawie czasu wtrysków. Mała ciekawostka, u mnie wskazówka benzyny wróciła na miejsce jak S&S wyłaczył silnik i ponownie go uruchomił
    Dokładnie tak jest[emoji3]
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #143
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Podłoga o 10 cm to też lipa, jakbyś napisał że Ci o nią chodzi to bym się nie czepiał. Zareagowałem tylko dlatego, że Twoja wypowiedź brzmiała jakbyś zagazował Giulię Q


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Każdy widzi i słyszy to co chce a to już raczej Twój problem.
    A co Twojego argumentu to mocno chybiony bo QV ma cięższy silnik i co za tym idzie auto jest mniej podatne na większy ciężar za tylną osią.
    I wybacz ale g...o ci do tego jaką wyznaję filozofię co do wielkości butli w moim samochodzie.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #144
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Dokładnie tak jest[emoji3]
    Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym pływakiem i wskazaniami poziomu paliwa w Julce? Bo ja też mam LPG i nie mogę się połapać ile rzeczywiście mam tej benzyny?

  5. #145
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym pływakiem i wskazaniami poziomu paliwa w Julce? Bo ja też mam LPG i nie mogę się połapać ile rzeczywiście mam tej benzyny?
    Tak jak kolego opisał poniżej
    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Wynikało by z tego że pływak w baku podaje realny poziom tylko po przekręceniu kluczyka , pozniej ecu oblicza zużycie na podstawie czasu wtrysków. Mała ciekawostka, u mnie wskazówka benzyny wróciła na miejsce jak S&S wyłaczył silnik i ponownie go uruchomił
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #146
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Tak jak kolego opisał poniżej
    Ok, czyli tak naprawdę jak bym jechał cały czas na LPG to wskaźnik może stwierdzić, że już w ogóle nie mam benzyny i żeby dowiedzieć się jaki jest rzeczywisty poziom Benziny trzeba wyłączyć i włączyć auto i wtedy wskaźnik pokaże stan z pływaka tak?
    Czy orientujecie się czy w wersjach po FL działa to tak samo?

  7. #147
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Każdy widzi i słyszy to co chce a to już raczej Twój problem.
    A co Twojego argumentu to mocno chybiony bo QV ma cięższy silnik i co za tym idzie auto jest mniej podatne na większy ciężar za tylną osią.
    I wybacz ale g...o ci do tego jaką wyznaję filozofię co do wielkości butli w moim samochodzie.
    Nie wiem skąd w moim poście wytrzasnąłeś Giuliettę QV. Co do Twojej filozofii to pozwoliłem sobie wyrazić tylko opinię, że w odniesieniu do 120 konnego, przednionapędowego kompaktu nie ma odniesienia.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #148
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    odniesieniu do 120 konnego, przednionapędowego kompaktu nie ma odniesienia
    Dalej mi odbierasz prawo do decydowania o moim samochodzie .Co z Tobą? Nie ogarniasz wolności wyboru ?
    Swobody myślenia?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #149
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Dodatkowo, wydaje mi się, że dla nowoczesnych samochodów niemalże niezależnie od silnika (i piszę zupełnie poważnie) spalanie powinno być orientacyjnie podobne dla podobnych gabarytów pojazdów i stałej normalnej prędkość na autostradzie - np. 120 lub 140km/h.
    Zapewne powinno, ale nie jest. Rozbieżności są spore, tak samo jak spore są różnice w konstrukcji silników o podobnej mocy np. 1.0 turbo vs 1.8 NA. Jest jeszcze coś - niektóre silniki są od początku konstrukcyjnie robione "pod osiągi", a inne "żeby jak najmniej palił". Do tego dochodzi różne w różnych autach zestopniowanie skrzyni biegów...
    Jeśli konstrukcja jest taka sama to i owszem: dwa prawie identyczne silniki (konstrukcyjnie) 2.5 i 3.0V6 Busso, razem na trasie w takim samym aucie (166 automat)... spalanie równe. Pomimo różnicy w mocy i odrobinę w przełożeniu skrzyni. Ale dla odmiennych silników różnice bywają spore.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #150
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Zapewne powinno, ale nie jest. Rozbieżności są spore, tak samo jak spore są różnice w konstrukcji silników o podobnej mocy np. 1.0 turbo vs 1.8 NA. Jest jeszcze coś - niektóre silniki są od początku konstrukcyjnie robione "pod osiągi", a inne "żeby jak najmniej palił". Do tego dochodzi różne w różnych autach zestopniowanie skrzyni biegów...
    Jeśli konstrukcja jest taka sama to i owszem: dwa prawie identyczne silniki (konstrukcyjnie) 2.5 i 3.0V6 Busso, razem na trasie w takim samym aucie (166 automat)... spalanie równe. Pomimo różnicy w mocy i odrobinę w przełożeniu skrzyni. Ale dla odmiennych silników różnice bywają spore.
    Pełna zgoda co do innego projektowania silników, ale, ale...
    Piszemy tutaj o normalnych samochodach (czyli wszystkie RS6, Giulie 510HP, GTR i podobne baardzo rzadkie samochody są poza rozważaniami). Jeżeli weźmiemy nawet silnik 3.0 np. 265KM w Z4, i silnik 1.4 120KM w Julce, to będą palić bardzo podobnie przy tych 120-140km/h. Przełożenia oczywiście mają znaczenie, ale nie aż takie krytyczne i mogę to spokojnie dowieść

    - - - Updated - - -

    PS Dla przykładowego silnika o momencie maksymalnym 145Nm (pierwszy lepszy benzynowy z brzegu) zmiana z 4000rpm i 60Nm na 3000 rpm i 80Nm daje około 12%. Więc coś faktycznie jest.
    Myślę, że jednak jest to jakaś różnica, ale zdecydowanie nie drastyczna (a jednak zmiana przełożenia stosunkowo duża).

Podobne wątki

  1. Romeo Giulietta QV
    Utworzone przez Luc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 00:06
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Alfa Romeo Giulietta TCR
    Utworzone przez cousteau79 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory