Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: sam przełącza z gazu na benzynę

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    94

    Domyślnie sam przełącza z gazu na benzynę

    Myślałem, że dział LPG mnie ominie, tzn. wszystko będzie OK z instalacją i jedyne co, to nie obce mi będą posty w dziale 147... aż do dzisiaj, stąd to mój pierwszy post w tym dziale
    Mam kłopot, ponieważ nagle zaczęło się dziać, że auto samo przełącza się z gazu na benzynę pomimo, że gaz jest w butli. Jak wygaszę silnik i włączę ponownie działa na gazie - jest OK, ale znowu tylko przez jakiś czas. W momencie gdy przełączy się na benzynę w trakcie jazdy już z gazu nie mogę korzystać. Zauważyłem dodatkowo, że po ponownym włączeniu auta i uruchomieniu gazu świecą się wszystkie diody - tak, jakby gazu była pełna butla, a tak nie jest . Nie mam pojęcia co mogę posprawdzać i w jaki sposób - nie dotykałem się nigdy gazu.
    Moje autko to 147, 2.0 z instalacją Prins.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Hmm... Od kiedy masz instalację??
    Przy jakich warunkach przerzuca?? Pod obciazeniem?? Po jakimś czasie? Po mocnym rozgrzaniu silnika?
    Kiedy była regulowana instalacja i wymieniane filtry?/
    Miałem podobnie tylko na STAGu i winą był zasyfiony reduktor. Nie można było ustawić ciśnienia i nie trzymał go.
    Po wyczyszczeniu parownika benzyną nitro i wymianie membran przeszło
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    94

    Domyślnie

    Na instalacji jest przejechane jakieś 15 tys. km, więc nie jest to dużo jeśli chodzi o kolejne regulacje lub wymiany.
    Zastanawia mnie jednak fakt, iż po podłączeniu kompa wyświetlił się błąd sondy lambda i P1178. Być może one powodują, że tak się przełącza ???

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    ECU benzyny nie jest w stanie zmusić gazu do przejscia na Pb. Błąd może być następstwem przerzucenia. A jeżeli źle wyregulowana instalacja zabiłeś sondę. 15tyś więc filtreki się kłaniają... za mało info...

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Witam. Kiedy jest bardzo gorąco moja 164 sama się przełącza z gazu na benzynę. Chwilę jadę na benzynie i znowu sama się przełączy na gaz. Dodam tylko ,że rano kiedy jadę do pracy i jest w miarę chłodno i gdy wracam wieczorem wszystko jest ok i na dystanie 30 kilometrów chodz cały czas normalnie na gazie. Dzisiaj fachowiec od gazu podłączył mnie pod laptopa. Stwierdził ,że dzieje się tak, ponieważ komputer co jakiś czas dostaje sygnał , że w czasie jazdy obroty spadają poniżej 400 na minutę i wtedy centralka głupieje i przerzuca na benzynę , tak jakbym zgasił silnik. Komputer od gazu bierze impuls od jednej z cewek zapłonowych. Klient powiedział mi , że ciśnienie gazu jest ok, czujnik temperatury reduktora też, i że podłączenie komputera do obrotomierza rozwiąże problem. Dziwi mnie to , że przez 40 tysięcy kilometrów było dobrze, a on powiedział mi , że od początku zle to było zrobione. Proszę was o poradę, bo nie do końca coś mi tu pasuje.
    Ostatnio edytowane przez andrzej1980 ; 24-06-2013 o 17:15

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Jedź do innego gazownika.Sprawdź czy cewka nie pada.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że cewka klękać zaczyna. Nie wiem jak jest w 164 ale zamień cewki miejscami i zobacz czy coś pomogło
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Dzięki wielkie. Teraz zobaczyłem że komputer od gazu jest podpięty pod jeden z modułów zapłonowych. Jutro założę inny i sprawdzę , czy coś pomogło. Jeśli nie , to czy radzicie tak jak mi ten gazownik powiedział podpiąć komputer od gazu pod obrotomierz??
    Ostatnio edytowane przez andrzej1980 ; 24-06-2013 o 22:04

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar irekostrow
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    146 1.6 Boxer
    Postów
    116

    Domyślnie

    Witam, mam taki sam problem, w sensie sam przełącza z gazu na benzynę tylko że u mnie się tak dzieje gdy pada deszcz... Jak jest sucho i ciepło to wszystko działa bez zarzutów. Podejrzewam przewód impulsowy z cewki, tylko który to jest bo wychodzą dwa, jeden brązowy, a jeden chyba biało-zielony. Moja instalacja to BRC I generacji.

Podobne wątki

  1. Alfa bierze LPG i benzynę?
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 08:10
  2. przełącza się na benzynę
    Utworzone przez cinas w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 12:35
  3. Spala gaz i benzynę równocześnie
    Utworzone przez Alfalotnik w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 19:33
  4. Czy częste przełączanie z LPG na benzynę szkodzi?
    Utworzone przez tomkap w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 21:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory