Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Padły wszystkie fioletowe wtryskiwacze :( instalacja LPI Vialle V generacji

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie Padły wszystkie fioletowe wtryskiwacze :( instalacja LPI Vialle V generacji

    Koledzy padły wszystkie wtryskiwacze koloru fioletowego w mojej 156. Nie jedzie na gazie. Mam LPI Vialle V gen i nigdzie nie mogę znaleźć takich wtrysków. Czy mogę zastosować inne czy tylko te musze....
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    A skąd wiesz, że to wtryskiwacze a nie np. pompa gazu? Robiłeś diagnostykę?
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Gościo u którego stoi auto tak mówi. Kiedyś pracował w warsztacie gdzie zajmowali sie tylko instalacjami V generacji. Podobno się zna. Te wtryskiwacze są nie do dostania
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Koledzy padły wszystkie wtryskiwacze koloru fioletowego w mojej 156. Nie jedzie na gazie. Mam LPI Vialle V gen i nigdzie nie mogę znaleźć takich wtrysków. Czy mogę zastosować inne czy tylko te musze....
    Jeśli w okolicy masz warsztat zajmujący się tylko i wyłącznie instalacjami Vialle to podjedź do nich. V-Gen ma złącze diagnostyczne. Podłączą i będą wiedzieć co się sypnęło, czy wtryskiwacze czy może komputer padł lub jeszcze coś innego.

    Mam wykaz części do instalacji Vialle, ale załącznika dać tutaj nie można.


    Tutaj masz link do gostka z Bydgoszczy, który zajmuje się instalacjami Vialle i nie tylko. Byłem u niego, ma certyfikaty jeśli chodzi o Vialle więc gość wie co robi. Na stronie ma kontakt więc warto z nim pogadać.


    http://www.auto-heart.bydgoszcz.pl/vialle.html
    Ostatnio edytowane przez ArturR_1975 ; 07-05-2013 o 06:38

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Dzięki Artur.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AArti
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    grupa vw(najmocniejszy sprzedany :-(
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Te wtryskiwacze są nie do dostania
    skąd takie info??? - jakaś bzdura



    Cytat Napisał ArturR_1975 Zobacz post
    Jeśli w okolicy masz warsztat zajmujący się tylko i wyłącznie instalacjami Vialle to podjedź do nich. V-Gen ma złącze diagnostyczne. Podłączą i będą wiedzieć co się sypnęło, czy wtryskiwacze czy może komputer padł lub jeszcze coś innego.
    diagnostyka LPI nie pokaże usterki samego wtryskiwacza - co najwyżej błąd wysterowania wtryskiwacza(wtryskiwaczy) z komputera gazowego.
    Jeżeli jest to usterka instalacji elektrycznej to trzeba szukać problemu na wiązkach.
    Sama diagnostyka komputerowa układu LPI w wielu przypadkach nic konkretnego nie powie - trzeba diagnozować "organoleptycznie".
    pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    AArti dzwoniłem do Ciebie.. Czemu ty telefonów nie odbierasz?

    Zdobyłem używane wtryskiwacze, zamontowane i auto chodzi. Ale coś mu dolega. Mechanik mówi że najprawdopodobniej świece te duże do wymiany. Dzisiaj się okaże. Jakie tam świece powinny być? Bo on mówi że jednoelektrodowe do gazu będą najlepsze.. czy to prawda?

    - - - Updated - - -

    Wtryskiwacze lały bardzo. Bardzo ciężko zapalał na zimnym... prześledziłem forum LPG i wszystko wskazywało, że to wina wtryskiwaczy.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AArti
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    grupa vw(najmocniejszy sprzedany :-(
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    AArti dzwoniłem do Ciebie.. Czemu ty telefonów nie odbierasz?
    telefon staram się zawsze odbierać(bo nie zawsze mogę) - jeżeli nie odbiorę to zawsze oddzwaniam - chyba,że dzwoniłeś z zastrzeżonego numeru i nie odebrałem to niestety nie miałem jak oddzwonić....



    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Jakie tam świece powinny być?
    zakładaj takie jakie powinny być katalogowo



    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Wtryskiwacze lały bardzo. Bardzo ciężko zapalał na zimnym...
    żeby padły wszystkie wtryskiwacze(na szczelność) to sporadyczne przypadki i najczęściej spowodowane przez zanieczyszczenie zbiornika(rdza) lub długi okres braku eksploatacji na gazie.Jeżeli nie jeździłeś dłuższy czas(np. rok i więcej) na gazie to ok-miały prawo paść - natomiast jeżeli jeździłeś cały czas na gazie to problem może być w samym zbiorniku - radziłbym zajrzeć do zbiornika - bo jeżeli jest zanieczyszczony to wtryskiwacze,które teraz zamontowałeś mogą paść po tysiącu lub kilku tysiącach km.
    Tak czy siak do zbiornika trzeba zaglądać co jakiś czas - np.przegląd pompy.

    - - - Updated - - -

    tak dla przykładu dwie fotki co może dziać się wewnątrz zbiornika lpg
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbiornik stary typ1.jpg
Wyświetleń:	1038
Rozmiar:	41.9 KB
ID:	95511Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smok pompy1.jpg
Wyświetleń:	1837
Rozmiar:	70.4 KB
ID:	95512

    Na pierwszym zdjęciu korozja zbiornika(vialle-stary typ) po ponad roku tankowania gazu na stacji typu "no name".
    Drugie zdjęcie przedstawia korozję,która zebrała się w smoku pompy(nowego typu)-filtr nie wyłapie mikro zanieczyszczeń, a te właśnie zanieczyszczenia powodują uszkodzenia wtryskiwaczy gazowych.
    Ostatnio edytowane przez AArti ; 10-05-2013 o 12:10
    pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Kurczę. Powiem ci że tankuje 3 lata na stacji no name ale dlatego bo tam kolega pracuje To mówisz, że zajrzeć do srodka... tak pewnie zrobię. Nie chce żeby kolejne wtryski padły. Gościo co mi wymieniał wtryski powiedział, żeby podłączyć instalacje pod komputer... może w poniedziałek dam mu auto choć nie wiem co on może zdiagnozować.

    - - - Updated - - -

    AArti a czy mógłvbyś mi podesłać jakiś tutorial jak rozebrać pompę? Koledzy dziś nasłuchiwali pompę i mówią, że przy przełączeniu jest cyknięcie ale najprawdopodobniej nie słychac pompy, żeby się załączała... kurczę chciałbym sam to zrobic, po pierwsze lubię grzebać przy aucie, a po drugie chciałbym zaoszczedzić bo juz wydałem 700zl a problem pozostał... ;(
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AArti
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    grupa vw(najmocniejszy sprzedany :-(
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Gościo co mi wymieniał wtryski powiedział, żeby podłączyć instalacje pod komputer...
    no....na początek by się to przydało



    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    może w poniedziałek dam mu auto choć nie wiem co on może zdiagnozować.
    jak jest kumaty to cokolwiek powinien zdiagnozować - tzn stwierdzić po podstawowych parametrach czy są w normie.
    Przyczyn szarpania lub jakiegoś tam braku mocy może być bardzo wieled strony benzynowej zapłon, od strony gazowej to tylko kilka wymienię:pompa(zacierająca się,uszkodzona elektrycznie,uszkodzone sekcje tłoczące,uszkodzone membrany, sprężyny itp itd), elektronika pompy,sterownik gazowy,emulator(emulatory) wtryskiwaczy,wiązki elektryczne etc.
    Zanim koleś wymienił wtryskiwacze sprawdził je na szczelność?Sprawdził czy wszystkie rozpylają tak samo(siła strumienia gazu)?Sprawdził wszystkie dysze wtryskiwaczy w kolektorze(czy są drożne i jak rozpylają gaz)?



    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    AArti a czy mógłvbyś mi podesłać jakiś tutorial jak rozebrać pompę?
    nie ma czegoś takiego jak toturial - jak już będziesz miał zdiagnozowaną pompę i będziesz sam chciał ją zrobić to popatrz na "LPG FORUM"(widziałem,że tam też szukasz pomocy) to opis wymiany łożysk znajdziesz,ale z częściami będziesz miał problem(uszczelnienia,zawory sekcji itp). Z tamtego forum i nie tylko miałem już klientów, którzy przyjechali z pompą w maku w "kartonie po butach", albo coś tam zrobili,ale nie chodzi(żle poskładane, zmłotkowane itd).
    Nie jest to wcale taki prosty temat jak się niektórym wydaje.Bo zrobienie pompy to nie tylko wymiana łożysk, filtra i nalania oleju.Temat rzeka.



    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    kurczę chciałbym sam to zrobic, po pierwsze lubię grzebać przy aucie, a po drugie chciałbym zaoszczedzić bo juz wydałem 700zl a problem pozostał... ;(
    to już te wtryski wymienić trzeba było samemu - w porównaniu ze zrobieniem kpl pompy to łatwizna.



    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Koledzy dziś nasłuchiwali pompę i mówią, że przy przełączeniu jest cyknięcie ale najprawdopodobniej nie słychac pompy
    no to ją słychać czy nie - tu nie ma "najprawdopodobniej" - albo działa albo nie działa.Jeżeli pompa faktycznie się nie odzywa to przyczyn może być co najmniej kilka.
    Podstawa to konkretna diagnostyka i w Twoim przypadku to chyba problem nie leżał w nieszczelnych wtryskiwaczach(bo to tylko powodowało problem z rozruchem silnika). Przy mało fachowej diagnostyce możesz wygenerować jeszcze jakieś zbędne koszty,które problemu nie rozwiążą. A może wina leży w utlenionym gdzieś kabelku od instalacji gazowej....
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Popma VIalle v generacji. butla w kole sprzedam
    Utworzone przez alfunia156 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 11:11
  2. Alfa Romeo 156 2.0TS instalacja LPI V generacji VAILLE
    Utworzone przez hubertus22 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 22:37
  3. instalacja lpi 5 generacji
    Utworzone przez łukasz i kasia w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 15:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory