Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59

Temat: Zakładać gaz czy nie?

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar roj89
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1,6 TS 16v______ ALFA ROMEO 156 lift 1.9JTD 115KM
    Postów
    76

    Domyślnie

    Ja na 65% po zimie miałem zakładać gaz do mojej alfy 147 1.6 105km.
    Miałem dość czasu wiec jeszcze nic konkretnie nie dowiadywałem się , nie rozglądałem się za tym. A teraz po przeczytaniu tego tematu na 95% nie będę zakladal gazu, nie opyla się mino ze moja alfa łyka średnio 8,5-9 benzyny na 100km, ale robię za malo km jeszcze do tego autko w okresie letnim stoi na placu bo pracuje za granica, dużo dodatkowych opłat a nie daj jak by się zaczęło z nią coś komplikować.
    Raczej nie pomogłem na pytanie w temacie, ale podkreślam wypowiedzi kolegów wyżej dobrze przelicz czy ci się to opłaci.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    A ja założyłem i wahałem się hmm półtorej miesiąca. Jedno wyznanie moje po przeczytaniu sporo artykułów, postów na temat LPG to że na instalacji nie ma co oszczędzać i to zauważyłem u znajomych którzy przyoszczędzili grosza co daje znać za każdym rankiem przy odpalaniu np. Bo wtrysków nie wymienia się co rok itp
    Powód dla którego założyłem to taki że robię około 100 km dziennie a drugi to to że człowiek sobie wmawia że skoro mnie stać na takie auto to mnie stać na paliwo do niego może tak było rok, dwa lata temu dzisiaj mam płacić 5 zł prawie za przejechanie niecałych 10 km nadal? Na autostradzie oszczędzać się do 120 aby nie spalał za dużo? I w większości planowanych trasach kalkulować za ile muszę zatankować? Szukać stacji gdzie jest paliwo najtańsze o parę groszy. To jest męczące i stresujące. Byłem kiedyś przeciwnikiem LPG ale jak 95 kosztowała ponad 3 zł a nie prawie 5 zł i niestety ale nikt z nas nie otrzymuje podwyżek do wypłat w związku z podwyżka paliwa.

    A co do opinii niszczenia silników. Może tęgie i wyspecjalizowane głowy mają na to dowody tylko że kto z nas planuje rąbnięcie pół miliona kilometrów przez najbliższe lata na jednym silniku w jednym aucie? Masę ludzi krytykuje niszczenie silnika przez gaz a pod maskę swojego silnika zgląda w przypadku jakiś drastycznych okrzyków spod klapy lub suszy w spryskiwaczach, a przy zakupie części to nie poczyta do czego można dać zamiennik a do czego potrzeba oryginału tylko patrzy tam gdzie kasa, kasa, kasa mniejsza. Paliwo leje na rozklekotanej poświęconej wodą stacji, a rżnie auto na zimny do oporu bo PKS trzeba zdążyć wyprzedzić przed zakrętem. Decyzja o założeniu musi być Twoja i na 120% pewności bo później będziesz jeździł z kacem moralnym i zastanawiał się czy warto było wydać tyle kasy na to.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michael145m
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Żory, Kietrz
    Auto
    ALFA ROMEO 145 1.4 ts
    Postów
    90

    Domyślnie

    Witam ja mam Alfe 145 1.4 ts przerobionom na gaz i nieżałuje tej decyzi pali mi jakieś 9 litrów gazu i jak narazie nic sie nie psuje dziennie robie jakieś 60km a łącznie na gazie zrobiłem narazie ponad 20tyś km ja polecam montowanie gazu wdobrym sprawdzonym serwisi i bedzie ok.

  4. #34
    Użytkownik Ogier Avatar norek
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    alfa romeo 156 sw 2.0 jts , alfa romeo 145 boxer 1.6
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    A ja założyłem i wahałem się hmm półtorej miesiąca. Jedno wyznanie moje po przeczytaniu sporo artykułów, postów na temat LPG to że na instalacji nie ma co oszczędzać i to zauważyłem u znajomych którzy przyoszczędzili grosza co daje znać za każdym rankiem przy odpalaniu np. Bo wtrysków nie wymienia się co rok itp
    Powód dla którego założyłem to taki że robię około 100 km dziennie a drugi to to że człowiek sobie wmawia że skoro mnie stać na takie auto to mnie stać na paliwo do niego może tak było rok, dwa lata temu dzisiaj mam płacić 5 zł prawie za przejechanie niecałych 10 km nadal? Na autostradzie oszczędzać się do 120 aby nie spalał za dużo? I w większości planowanych trasach kalkulować za ile muszę zatankować? Szukać stacji gdzie jest paliwo najtańsze o parę groszy. To jest męczące i stresujące. Byłem kiedyś przeciwnikiem LPG ale jak 95 kosztowała ponad 3 zł a nie prawie 5 zł i niestety ale nikt z nas nie otrzymuje podwyżek do wypłat w związku z podwyżka paliwa.

    A co do opinii niszczenia silników. Może tęgie i wyspecjalizowane głowy mają na to dowody tylko że kto z nas planuje rąbnięcie pół miliona kilometrów przez najbliższe lata na jednym silniku w jednym aucie? Masę ludzi krytykuje niszczenie silnika przez gaz a pod maskę swojego silnika zgląda w przypadku jakiś drastycznych okrzyków spod klapy lub suszy w spryskiwaczach, a przy zakupie części to nie poczyta do czego można dać zamiennik a do czego potrzeba oryginału tylko patrzy tam gdzie kasa, kasa, kasa mniejsza. Paliwo leje na rozklekotanej poświęconej wodą stacji, a rżnie auto na zimny do oporu bo PKS trzeba zdążyć wyprzedzić przed zakrętem. Decyzja o założeniu musi być Twoja i na 120% pewności bo później będziesz jeździł z kacem moralnym i zastanawiał się czy warto było wydać tyle kasy na to.
    kolega dobrze pisze i popieram w 100 procentach

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    jesli ktos duzo jezdzi to faktycznie szybko mu sie zwroci
    ale jesli robi male przebiegi to nie ma sensu zakladac lpg
    no chyba ze chce zalozyc lpg po to zeby zaczac wiecej jezdzic
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  6. #36
    amoook
    Gość

    Domyślnie

    Czytam ten temat z zaciekawieniem i przekonujecie mnie do instalacji LPG, w swoim boxerku gazu montował nie będę, ale do następnej alfy 1,8 albo 2,0, jesli nie będzie miała gazu to ten założę napewno. Ceny benzyny świrują w kosmos, a gaz na stacji i tak mniej więcej połowę tego co paliwo :|
    Zawsze uważałem, że gaz to do golfa i zapalniczki, ale do cholery mimo, że to Alfa to nadal samochód który ma wozić, a jak się wylicza kasę na kilometry bo 100km 50 złotych wychodzi i więcej to niepotrzebne, stresujące, a na kasie nawet posiadacz Alfy nie śpi...
    Wydaje mi się, że większość mitów związanych z gazem wynika z instalacji starszych generacji, które pozostawiały wiele do życzenia, niskiego poziom serwisu auta i montażu instalacji no i niestety kiepskiej jakości paliw. Jak auto które nie chce dobrze jeździć na benzynie ma dobrze jeździć na gazie...

  7. #37
    alfaromeo93
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Kupiłem alfe 147 2004r 2.0 ts 16v i przy dzisiejszych cenach pb oczywiste jes ze mysle o założeniu lpg ale byłem u goscia co pracuje na serwisie w alfie i odradza mi tego mówi że te silniki strasznie nie lubią lpg;/

  8. #38
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ScorpioPL
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Mini Cooper S Kuga 2.5T
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaromeo93 Zobacz post
    Witam. Kupiłem alfe 147 2004r 2.0 ts 16v i przy dzisiejszych cenach pb oczywiste jes ze mysle o założeniu lpg ale byłem u goscia co pracuje na serwisie w alfie i odradza mi tego mówi że te silniki strasznie nie lubią lpg;/
    Nie zakładaj gazu, a jak ci juz kiedyś obróci panewke to za kare że pomyślałeś o gazie
    A tak na poważnie to dobrze założona (czyt. odpowiednio droga) nic nie popsuje w twoim silniku więcej niż by sie samo popsuło.
    Ostatnio edytowane przez ScorpioPL ; 09-04-2011 o 11:08
    było Giulietta 1.8 '83 LPG, 164 2.0TS '94 LPG, 166 FL V6 2.5 24v LPG , 159 2.0JTDm 170km
    jest Mini Cooper S 170 KM, Kuga 2.5T 250KM bo benzyna musi mieć doładowanie

  9. #39
    Użytkownik Ogier Avatar mar222
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 164
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał ScorpioPL Zobacz post
    Nie zakładaj gazu, a jak ci juz kiedyś obróci panewke to za kare że pomyślałeś o gazie
    A tak na poważnie to dobrze załżona (czyt. odpowiednio droga) nic nie popsuje w twoim silniku więcej niż by sie samo popsuło.
    Racja dobry gaz+ts bedzie ok

  10. #40
    Użytkownik Romeo Avatar sikor155
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    łódz(Śródmieście)
    Auto
    AR 155 V6,156 1,8 16v
    Postów
    906

    Domyślnie

    Cytat Napisał cerciarz Zobacz post
    Witam! Zastanawiam się nad założeniem instalacji gazowej do mojej Belli i chciałbym wiedzieć co o tym myślicie. Czy te silniki się nadają? Mam 1.8 8v. Jaką instalację polecacie? No i wogóle opinie i porady bo chciałbym zdecydować jak najlepiej ponieważ nie mam zamiaru rozstawać się z Bellą przez długie lata. Z góry dziękuję.
    kolego ,ja mam instalacje 2 generacji lovato i wcale nie narzekam.Autko ma przejechane 300 tyś a na gazie tak 6 tyś i żadnych problemów.Przy tej cenie benzyny, byłem zmuszony podłączyć gaz. Za 40zł robię 100km na gazie a na benzynce tak za 60 zł po mieście.
    Aktualnie AR 166
    3,0 24v 99
    3,0 24v 04

    Były AR 155 1,8 8V 97R
    AR 155 1,8 FORMULA 94
    AR 155 1,8 16V 98R
    AR 155 2,5 TD 97R
    AR 155 2,0 8V
    AR 146 1,4 16V 98R
    AR 146 1,4 BOXER 96R
    AR 156 1,8 16V
    AR 155 2,0 8V

Podobne wątki

  1. 1.6 105 KM warto zakładać instalacje gazową?
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 01:33
  2. 205/40/17 mozna zakładać?
    Utworzone przez feuerland w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 21:46
  3. Jak zakładać pasek wielorowkowy w 1,9 JTD 8V AR147
    Utworzone przez N...SALTO w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 15:09
  4. Gdzie zakładać gaz piątej generacji?
    Utworzone przez iscub w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:14
  5. [146] Filtr stożkowy - czy zakładać?
    Utworzone przez Marek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2008, 20:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory