Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Instalacja AG wtryski Hana

  1. #1
    agniecha
    Gość

    Domyślnie Instalacja AG wtryski Hana

    Witajcie
    jako, że jestem zielona to proszę o opinię. Posiadam Alfe 147 1,6TS zdecydowałam się ja "zagazować" ponieważ pali mi jak smok 13l.
    Gazownik którego wybrałam zaproponował mi instalacje AG z wtryskami Hana cena 2500zł. Tylko mi to kompletnie nic nie mówi Macie może jakieś doświadczenie z tą instalacją?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Podstawa to porządny zakład . Nawet najlepszą instalację można spartolić. Poszukaj polecanego zakładu w twojej okolicy na http://lpg-forum.pl/. Nie oszczędzaj na instalacji a dołączysz do grona zadowolonych użytkowników lpg.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    hana2000 to bardzo dobre wtryskiwacze, napisz jaki sterownik i reduktor Ci proponują.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Niestety nie masz zbytnio uzupełnionego profilu, przez co nie wiem skąd pochodzisz i nie bardzo wiem gdzie orientować się o dobrego gazownika.
    Co to za instalacja AG? Nie kojarzę jakoś. AG to skrót od AGIS?
    Wtryski dobre, ciekawe jak reszta...
    Może instalacja BRC?
    Albo sterownik STAG 3, wtryski mogłyby zostać, bo hany są bardzo dobre, reduktor może jakiś KME, lub AC R01 no i miedź 8mm bądź faro.
    To chyba tyle

  5. #5
    agniecha
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Postaram się zorietować w tych wszystkich nazwach które mi nic nie mówią poproszę gazownika o więcej informacji.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Podpytaj gazownika o cały osprzęt, najlepiej zapisz sobie gdzieś na kartce i wtedy napisz tutaj na forum, co zaproponowali.
    Ja tak jak pisałem, proponowałbym:
    sterownik: STAG 300
    reduktor: AC-R01
    wtryski: hana czerwone, podeszłyby też zielone, ale ja stawiam na czerwone bo to tylko motorek 120KM
    Miedź 8mm
    Butle chcesz w bagażniku, czy w miejscu na koło zapasowe? Jak się zdecydujesz, powiedz o tym gazownikowi.
    Do tego wspomnij też Im, albo po instalacji otwórz bagażnik i sprawdź w jakiej pozycji jest butla. Czy zawór od butli skierowany jest ku fotelom czyli do środka, czy w Twoja stronę, czyli na zewnątrz. To ważne, żeby gazownik nie zamontował Ci butli do jazdy na wstecznym, a jest sporo takich przypadków
    Wspomnij też o testach i ustawieniach instalacji, nie tylko na biegu jałowym, że wsiądą odpalą auto, skalibrują i to wszystko, tylko maja zrobić także kalibracje pod obciążeniem, czyli wsiadacie do auta i "jedziecie na przejażdżkę" Gazownik na miejscu pasażera i wszystko ustawia.
    To chyba tyle, najlepiej zanotuj to wszystko i wtedy udaj się z tym do mechaników.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    Teraz Stag4plus jest w cenie Stag300,wiec chyba lepiej wziac nowszy sterownik. Ja mam hana2000czerwone i spisuja sie super i co wazne sa dosyc ciche. Miedziane przewody to chyba przeszlosc, teraz raczej stosuje sie przewody z tworzywa. Reduktor AC-R01 jest ok.

  8. #8
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    skoro 13 L tobie łyka to może wypadało by zobaczyć czemu ? może filterek powietrza już na wykończeniu? . najpierw auto do stanu używalnośći doprowadzić a póżniej lpg

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Torino Zobacz post
    wiec chyba lepiej wziac nowszy sterownik
    Pamiętaj jedno... nowszy nie zawsze znaczy lepszy. Aczkolwiek, nie wiem... Ja jestem przekonany do Staga 300 i tego też polecam, koleżanka jednak wybierze który zechce
    Jaki motor i ile koników masz w tej GTV? Czerwone hanki przeznaczone są dla silników o zakresie mocy od około 100km do 150km, więc Jej silniczek mieści się akurat w połowie tego zakresu. Mowa oczywiście o 4 cylindrowcach. Do tego to 1.6 więc jak na moje, czerwone będą idealne

    Cytat Napisał Torino Zobacz post
    Miedziane przewody to chyba przeszlosc, teraz raczej stosuje sie przewody z tworzywa
    Dlaczego? Ja na miedź nie narzekałem i nie narzekam.

    Ja podałem, to co sam bym założył u siebie w takim autku. Jednym może się podobać, drugim nie. Po prostu chcę podpowiedź coś koleżance, żeby było łatwiej w gadce u gazownika

    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 ECO / Seat Toledo II
    Postów
    88

    Domyślnie

    Miedź trzeba umieć założyć porządnie - np. żeby przy wymianie filtrów się nie ukręcała (przypadek mojego kumpla - zagazowany Seat Toledo II, tak mu miedź położyli, że sam macher co zakładał ukręcił podczas przeglądu...). Tworzywo wybacza więcej, więc jest popularniejsze. Do Alfy stag 300 premium - sam producent zaleca ten sterownik, stag 4 też może być (ale nie będzie podłączony pod komputer benzynowy), jednak 300 premium jest lepsza pod nasze silniczki. Sam mam i nie narzekam.

Podobne wątki

  1. wtryski 2,4 jtd
    Utworzone przez mimi 01 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 19:03
  2. 147 2.0 TS 2005 instalacja KME , Hana, 6 mm; proszę o opinię...
    Utworzone przez Rozowa Pantera w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 12:17
  3. [156] Wtryski 2,4 JTD
    Utworzone przez alfa156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 13:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory