Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Vialle Pomocy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    Bylo AR 166 2,4 JTD,Było AR 156 1.6 Sportwagon B+Vialle Jest Ar 159 1.9 Jtd
    Postów
    15

    Domyślnie Vialle Pomocy

    Witam

    Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość , zakupiłem przed wczoraj Alfe Romeo 156 z silnikiem 1.6 z instalacją Vialle , Ale nie stety instalacja nie chce "rozmawiać" Czyli po włączeniu , po nagrzaniu nie działa, nie włącza się , dalej ciekawostka auto stało ponad rok nie ruszane, kolejna sprawa przełącznik od gazu ciągle pokazuje dwie kropki , aby na włączonym zapłonie zamryka na czerwona jak się auto odpali świeci na zielone dwie kreski , gaz zatankowany na fula nic nie ubywa. Bezpieczniki na wiąsce sprawdziłem są ok. Może coś poratujecie coś doradzicie? Niechciał bym zmieniać tej instalacji bo podobno bardzo dobra. Proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laki Zobacz post
    Może coś poratujecie coś doradzicie? Niechciał bym zmieniać tej instalacji bo podobno bardzo dobra. Proszę o pomoc.
    Nie podobno, tylko ona jest najlepsza!!

    Jakiej generacji masz tę instalację.
    Ta instalacja nie jest skomplikowana. Co możesz sprawdzić samemu?: komputer gazowy (umieszczony obok akumulatora). Wymontuj go, rozkręć i sprawdź (wyczyść izopropanolem oby dwie płyty drukowane) czy nie ma śladu wilgoci!

    Wyczyść styki wychodzące z komputera Vialle, lubią śniedzieć!

    Czy pompa w butli pracuje po przekręceniu zapłonu (MAR)? Czy przekaźnik zasilający butlę się załącza po włączeniu zapłonu?

    Dobrze było by podjechać do jakiegoś dobrego gazownika, który serwisuje instalacje Vialle i wpiąć się w komputer aby sprawdzić całą instalację.

    Jeśli przełącznik benzyna / gaz pokazuje dwie zielone diody to przyjżałbym się pompie a ściślej pływakowi w butli. Niestety do tej operacji butla musi być absolutnie pusta. Masz butlę w kole czy z tyłu bagażnika?

    Skąd jesteś kolego?
    Ostatnio edytowane przez ArturR_1975 ; 09-03-2014 o 08:13

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    Bylo AR 166 2,4 JTD,Było AR 156 1.6 Sportwagon B+Vialle Jest Ar 159 1.9 Jtd
    Postów
    15

    Domyślnie

    Siema , mam butle w kole to raz , dwa kolego nie stety nie przełącza się na gaz tak jak pisałem przełącznik nie reaguje , ale ja pamiętam to przed tą usterką u kolegi w NL , pokazywał normalnie ten przełącznik tylko że ona stala rok nie ruszana nic nie palona nie jeżdzona w butli nic nie slychać , co jeszcze jestem z Kraśnika woj. Lubelskie , objeździłem już gazowników ktorzy udawali że wiedzą o co chodzi potem , mówili że nic nie zrobią że niechcą tego tykać bo droga instalacja , i że mogą zaproponować wymontowanie tej i sprzedaż w rozliczeniu innej instlacji, lub jeden gazowanik niby spec od Vialle nawet nie wyszedł do auta tylko kazał mi dzwonić i umówić się na czwartek i zostawić samochód , kolega mój ma taką instalacje rozebraną na częsci , jutro może podajde do niego i zaczniemy podmieniać , czyli komputer , przełaćznik, przekaznik , moduł czy coś nie wiem już co mam robić znowu serwis w Lublinie powiedzial mi że naprawa zaczyna się od 1000zł do góry co mnie zesmuciło , znowu rozmawiałem ze znajomym mówił że może być gdzieś zwarcie żeby wszystko na spokojnie po sprawdzać bo może okazać się drobnostka np przełacznik a bede musiał zapłacic 1000zł :/ Co do generacji wydaje mi się że to V
    Ostatnio edytowane przez Laki ; 09-03-2014 o 12:14

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Skoro nie słychać pompy po włączeniu zapłonu (nie uruchomieniu silnika) to sprawdź przekaźnik ten obok bezpieczników instalacji gazowej. Przekaźnik ów jest odpowiedzialny za zasilanie elektroniki jak i pompy w butli.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    A przede wszystkim sprawdź ile jeszcze masz ważną butlę. One nie maja mozliwosci przedłużenia legalizacji a nowa to ponad 1000zl. Do tego ewentualna regeneracja pompy kolejny 1000zl. Sama instalacja jest praktycznie bezobsługowa,ale jak widać tylko jako nowa.

    Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    Bylo AR 166 2,4 JTD,Było AR 156 1.6 Sportwagon B+Vialle Jest Ar 159 1.9 Jtd
    Postów
    15

    Domyślnie

    butla ważna do 2020 roku . ide pogrzebie przy tym przekazniku bo widze zę jest zielony...

    - - - Updated - - -

    ArturR_1975 Dzięki Gaz działa Tylko jeszcze jedno pytanko , falują obroty na gazie. i dziwnie sie zachowuje tak do 2 tys obrotów podczas jazdy jest ok , jak jest 2,5 tys obrotów zachowuje sie tak jak by gaz się kończył później do 3 tys jest ok ale przy 3,5 znowu to samo , wina filtrów? czy może tego że gaz w butli który był ma rok? a jedynie 8 ltr gazu jest świeży?

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laki Zobacz post
    ArturR_1975 Dzięki Gaz działa


    Nie ma sprawy, po to jest to forum aby sobie pomagać bezinteresownie. Osobiście gazownika Vialle olałem "ciepłym" bo mnie naciągał na kasę i wszystko robię sam ;-)




    Cytat Napisał Laki Zobacz post
    Tylko jeszcze jedno pytanko , falują obroty na gazie. i dziwnie sie zachowuje tak do 2 tys obrotów podczas jazdy jest ok , jak jest 2,5 tys obrotów zachowuje sie tak jak by gaz się kończył później do 3 tys jest ok ale przy 3,5 znowu to samo , wina filtrów? czy może tego że gaz w butli który był ma rok? a jedynie 8 ltr gazu jest świeży?


    Nie wiem jak to jest w butli w kole, ale ja w walcu mam filtr gazu i czyszczę go co jakiś czas. Przeszukaj net może znajdziesz gdzieś schemat blokowy twojej butli i dowiesz się gdzie znajduje się filtr gazu.

    Możliwym być też może, że emulator LPG wtryskiwaczy benzynowych przez rok stania bez pracy szlag trafił. Daj silnikowi popracować troszkę dłużej na gazie na wolnych obrotach a być może przejdzie mu czkawka.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    Bylo AR 166 2,4 JTD,Było AR 156 1.6 Sportwagon B+Vialle Jest Ar 159 1.9 Jtd
    Postów
    15

    Domyślnie

    przeszła mu dobrze mówiłes jest idealnie poza tym ze pokazuje nadal dwie kropki ale to już najmniejszy problem

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Pokazuje dwie to: albo pływak w butli zastygł albo diody uwalone w przełączniku ;-)

Podobne wątki

  1. Vialle LPi V Gen O-ringi
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 09:51
  2. Rozdzielacz LPG LPI Vialle V Gen
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 10:53
  3. Lpi Vialle
    Utworzone przez sympatyk w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 02:19
  4. VIALLE F - TYPE
    Utworzone przez solaris2007 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-08-2008, 16:47
  5. Serwis Vialle
    Utworzone przez bassman w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-08-2006, 08:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory