Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: AR 147 2.0 TS i słabość do 2,5 tys obr

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    5

    Domyślnie AR 147 2.0 TS i słabość do 2,5 tys obr

    Witam wszystkich czytających
    mam malutki problem z Bellą koleżanki żony. Autko zagazowane 1,5 roku temu (instalacja Auto-GazCentrum Zenit Pro) i do jesieni tego roku było wszystko OK. Samochód identycznie (czyli absolutnie poprawnie jeździł na LPG), miałem nawet wrażenie że na LPG jeździł lepiej. Nie było problemów z przełaczaniem, z mocą - wszystko było OK. Niestety jesienią tego roku zaczęły się problemy. Przy przejściu na LPG brak mocy, Check Engine. Były 2 błędy - sonda lambda oraz wypadające zapłony na 4 cylindrze. Padła sonda lambda którą wymieniłem. Dodatkowo prewencyjnie wymieniłem komplet świec (Denso). Ale ciągle autko poniżej 2,5 tys nie ma mocy, przerywa, czasami wywali chcek engine.
    Na benzynie jeździ jak dawniej, ciągnie pięknie od samego dołu. Na LPG zaczyna jechać normalnie po przejściu 2,5 tys i od tych obrotów nie ma problemów z mocą.
    Brak mocy na LPG występuje na zimnym i ciepłym silniku (chociaż na zimnym jakby mocniej) Instalacja jest niby na gwarancji, ale gazownik stwierdził w trakcie przeglądu, w trakcie którego problem zgłaszałem, że nie należy jeździć poniżej 2,5 tys. No ręce mi opadły. Ja wiem, że jest to silnik raczej wysokoobrotowy, ale bez przesady. W trakcie normalnej, łagodnej eksploatacji
    używa się też obrotów na poziomie 2 tys. Tym bardziej, że kiedyś problemów nie było, a na benzynie jeździ jak dawniej. Macie koledzy jakiś pomysł ??
    Z góry dzięki za wszelkie sugestie

    Mariusz

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    5

    Domyślnie

    Hehe, odpowiadam sam sobie :-)
    Panowie, jak myślicie - czy mój problem może być spowodowany częściowym uszkodzeniem 1 z wtrysków gazu ??? Martwi mnie ten komunikat o wypadających zapłonach na 4 cylindrze. Może jak obroty są niskie, i wtryskiwacz powinien otworzyć się na bardzo krótko, to w wyniku jakiegoś częściowego uszkodzenia wtryskiwacz otwiera się za słabo lub w ogóle ??? A gdy obroty są wysokie i czas otwarcia dłuższy może już gazu jest na tyle że cylinder pracuje normalnie ???

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Szymon1506
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDM
    Postów
    24

    Domyślnie

    możliwe jest też, że wymaga on wyregulowania.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory