Strona 52 z 83 PierwszyPierwszy ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 822

Temat: Coś o gazowaniu V6 ...

  1. #511
    Użytkownik Świeżak Avatar lukros
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 FL 2,5 v6
    Postów
    89

    Domyślnie

    Mi Gold wyrabia termicznie przy Barracudach i silniku cf3. Nie wiem czy istotne, ale podpięty szeregowo z nagrzewnicą i wylotami rurek do góry (podobno odwrotnie lubi się zapowietrzyć). Jeśli już można kupić GoldaGT to wydaje się idealna propozycja

  2. #512
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    A ja znowu swoje - jeden i tylko jeden zamiast dwóch, wyrabia termicznie i cisnieniowo, i nie zesztywnieje membrana bo to reduktor tłokowy - NIKO i tylko NIKO od auto gaz Domański. Ten na 19 stronie to własnie Niko. Kosztuje tyle co te wasze kanapki - ale wykonany tak że szkoda do auta schować. Obrabia dużo większe auta niż nawet GTA. Gadajcie co chcecie - lepszego nie ma. A - i nie ma tej wady co magicjet - bąka gazowego w układ chłodzenia nie puści bo nie ma jak. Uszczelnieniem tłoka jest jeden oring za 30 gr który da się wymienić bez wyjmowania reduktora (o ile ktoś go nie wsadził tam gdzie ja).
    Ostatnio edytowane przez r-sokol ; 07-09-2015 o 13:06
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  3. #513
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    True

  4. #514
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Podaj link, bo nie ukrywam że wolałbym wstawić jeden a porządny reduktor niż dwa.

    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

  5. #515
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    http://www.autogaz.pl/oferta,reduktor_niko.html

    Trzeba zadzwonić i zamówić

    http://lpg-forum.pl/niko-300-t9748.h...lit=niko%20mcl

    Tu jest chyba wszystko o tym reduktorze - zwłaszcza jak ktoś lubi oglądać rozebrane.

    U mnie sam reduktor jest bez jakichkolwiek przeróbek - tzn kłamię: bez żadnych przeróbek dotyczących zasady działania reduktora bo przeróbki mam dwie: dołozona w kanał wodny spirala grzejna (ale to dłuższe pisanie na odrębny temat) i odwrócony kierunek przepływu cieczy.

    Generalnie bez sterowania smc - czyli zwykły niko tylko przepływ cieczy w odwrotnym kierunku. Reduktor w mojej alfie to właściwie chyba jedyna rzecz którą się nie zajmuję bo tego nie wymaga.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  6. #516
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    r-sokoł, mógłbyś mi proszę doradzić jakiś zestaw do 3.2 V6 (240km) ?
    Mam już gaz w alfie ale chyba nie jest super jakości, a chcę coś porządnego założyć. W każdym razie o dziwo na pb i lpg jedzie równie dobrze.
    Z tego co wiem to mam takie komponenty:
    -reduktor omvl
    -sterownik zavoli
    -wtryski jakieś czerwone...nie wiem czy nie osławione valteki :/

    Czy wystarczy wymienić wtryski na lepsze?

    Chcę pojechać do serwisu ale z jakąś wiedzą by mnie w bambuko nie zrobili
    Ostatnio edytowane przez matezoma ; 09-09-2015 o 18:20

  7. #517
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Matezoma - wywody w tym temacie, dotyczą ogólnie wszystkich V6 niezależnie od pojemności.

  8. #518
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Ok, to widzę, że polecane są wtryski barracuda i reduktor kme gold gt. Czy przy wymianie na te części potrzeba też zmienić sterownik?

  9. #519
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    @matezoma - ja niestety jestem amatorem - wprawdzie sam zakładałem instalację (strona 19 tego tematu) - ale pod dyktando kolegów z z forum - zwłaszcza cenionego tu kolegi Grzesiekk. Z własnego doswiadczenia mogę jako reduktor polecić NIKO - wystarczy jeden zamiast dwóch. Osobiście nie poleciłbym juz hanek - radzę kupić selekcjonowane barracudy u producenta reduktora niko, ponieważ on sprawdza ich wydajność w funkcji ciśnienia i sprzeda ci grupę wtrysków o tej samej wydajności (bo mimo że wtryski o tej samej wydajności - ale potrafią sie różnić między soba nawet i 20%). Przewody nie miedziane lecz plastikowe Faro - fi wewn. 8mm - od zaworu tankowania do butli i od butli do reduktora (raczej trudno je załamać w przeciwieństwie do miedzi). Ja puszczałem przewód do silnika równolegle z przewodami paliwa (pod jedną osłoną), potem pod osłoną termiczną przegrody, jak najwyżej sie dało żeby by jak najdalej od kolektora wydechowego tylnej głowicy. Butlę należy zamontować odwrotnie niż u mnie na zdjęciu czyli wielozaworem nie do przodu (w stronę silnika) tylko w stronę tyłu pojazdu (u mnie jest źle) Ja u siebie montowałem podstawę filtra fazy lotnej we 2x12mm, wy 2x12mm, wcześniej trójnik Y we fi16mm wy 2xfi 12mm (dokupienia u Domańskiego - prod. Niko). Nie poleciłbym również tych grzebieni (rozdzielaczy przewodów gazu) - bo niestety mają gówniane uszczelnienie i puszczają gaz (zakleiłem w końcu pastą Dirco do uszczelek). Przewody płynu chłodniczego może mam i trochę przekombinowane - można puścić krócej tak jak w tym temacie na którym się zresztą wzorowałem (tam jest też fotka dobrze zamontowanego zbiornika):
    http://lpg-forum.pl/alfa-romeo-156-3-2-gta-t19644.html
    O średnicę wkrętek i jaki wielozawór na butli musisz dopytać - ale to powinien być ten z wyjsciem 8mm.
    Sterownik - no cóż firma AC wypięła się na uzytkowników sterowników ISA-2, więc nie polecam. Kupiłem Techa który czeka na wymianę więc jeśli sterownik z tej grupy to Tech 316 lub 326, albo jeśli już chcesz koniecznie staga to jakiś Q-box albo Isa-3.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  10. #520
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gucio
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Głogów Małopolski
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16V TI
    Postów
    51

    Domyślnie

    Taki zestaw od gazownika. Spytałem czy jest właśnie reduktor Gold GT i powiedział, że mają w ofercie. O tym tłokowym mówił, że jeszcze nie sprawdzony więc wybieram raczej ten Gold GT jak też go polecacie.

    Sterownik Stag 300-6 Qmax, reduktor KME Gold, wtryskiwacze Barracuda,
    zbiornik w koło zapasowe + pokrowiec na kolo, wielozawór Extra, zasilanie
    przewody Faro

    Wszystko okej?

Podobne wątki

  1. [159] coś rzęzi przy gazowaniu
    Utworzone przez olo_84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 16:42
  2. na luzie przy gazowaniu dobija mi kilometry na komputerze.
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory