Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Problem przy jeździe z klimatyzacją!!!

  1. #1
    Sash
    Gość

    Domyślnie Problem przy jeździe z klimatyzacją!!!

    Witam,
    Zauważyłem, że gdy używam klimy to po kilku minutach silnik traci na mocy, nie ma reakcji na pedał gazu, no może jeszcze na 2 potrafi przyśpieszyc, a tak na pozostałych w zwyż juz nie reaguje, dzieje się to tylko przy dłuższej jeździe z klimą, no i dość mocno ja słychać, nawet podczas jazdy, gdy wyłącze klime reakcja na gaz jest prawie natychmiastowa, wiec z klima wyprzedzanie jest niemozliwe. Co może być przyczyną, przynajmniej prosze o jakieś przypuszczenia, nim wybiore sie do machanika.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    A jak jest załączona to chłodzi? bo może czynnika jest mało i sprężarka spręża powietrze - wtedy by takie coś było odczuwalne, ale nie wydaje mi się żeby było czuć aż tak :|
    Stawiam na małą ilość czynnika lub padniętą sprężarkę.

  3. #3
    Sash
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał weloo Zobacz post
    A jak jest załączona to chłodzi? bo może czynnika jest mało i sprężarka spręża powietrze - wtedy by takie coś było odczuwalne, ale nie wydaje mi się żeby było czuć aż tak :|
    Stawiam na małą ilość czynnika lub padniętą sprężarkę.
    chłodzi i to dobrze.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    hmmmm, no to może presostat jest walnięty i za duże ciśnienie jest w układzie?
    jak masz możliwość to sprawdź jakie ciśnienie panuje w układzie jak przytrzymasz go na wysokich obrotach chwile na postoju.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Nie będę zakładał nowego tematu ale też mam pytanie odnośnie klimatyzacji. Gdy ją włączę auto wyraźnie zaczyna szarpać na niskich obrotach tak do 2,5 czasem do 3 tyś podszarpuje. I wydaje mi się że na klimatyzacji np. stojąc na światłach szarpie silnikiem tzn czuć takie małe szarpniecia. Może któryś z kolegów miał już coś takeigo i może poradzić co jest przyczyną? Dodam że klima chodzi bez zarzutu, chłodzi mocno. Alfa 166 2.0TS

    Pozdrawiam

  6. #6
    r_e_b_e_l
    Gość

    Domyślnie re

    Myślałem, że może mi sie wydaje ale widzę, że to nie tylko u mnie - mianowicie przy właczonej klimatyzacji mam bardzo odczuwalny spadek mocy o dynamicznej jeździe można zapomnieć - co moze być tego przyczyną ?
    Oczywiscie klima działa ok.
    Może da się jakoś zgiagnozować jakieś obciążenie silnika albo coś co potwierdzi ten spadek bez udawania się na hamownie.

    Marcin

  7. #7
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Rebel obawiam się że w Twoim przypadku masa i wielkość auta oraz najsłabszy silnik może dawać takie objawy. W poprzednim aucie a nie była to Alfa silnik 2.0 o mocy 150 koni też był odczuwalnie słabszy przy włączonej klimie a samochód i układ klimatyzacji miałem całkowicie sprawny .

  8. #8
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Dla mnie sprawa prosta , we wszystkich tych sytuacjach jest wspólny mianownik : mniej lub bardziej wyjechany silnik. To naturalne , że klima powoduje dodatkowe obciążenie mocy silniuka , w końcu spręzarka chodzi na sprzęgnietym paskiem klinowym układzie napedowym silnika. To tak jakby nagle po włoczeniu klimy , ktos z tyłu do auta przyczepił wózek dodatkowym obciązeniem. Sprawny i w miarę żwawy silniczek radzi sobie z tym bez problemu , natomiast te wyjechane , juz nają zadyszkę. Oczywiscie dopuszczam motyw zatartej sprężarki , która jeszcze sie kreci ale daje ogromne opory (ale to mało prawdopodobne bo predzej by sie slizgał pasek , przy zbyt duzym oporze.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    Podjedź do pierwszego lepszego speca od klimy (nie musi być od samochodowej), żeby sprawdził jakie ciśnienie panuje w układzie i wszystko się wyjaśni - jak będzie w normie to znaczy, że koledzy mieli racje i silnik jest słaby/zajechany, a jak będzie źle to znaczy że miałeś dobre przeczucie że coś z układem klimatyzacji się dzieje i prawdopodobnie gość Ci powie co jest źle...

    zawory (czy jak to się tam profesjonalnie zwie) są kolo chłodnicy z przodu po stronie pasażera, a drugi jest kawałek w głąb auta też po stronie pasażera mniej więcej w połowie silnika z boku - jak odkręcisz osłonę to zobaczysz go.

  10. #10
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Na za duże ciśnieni bym tu nie liczył bo jak będzie za duże to klima poprostu się wyłączy, bardziej prawdapodobne że sprężarka sama w sobie się zaciera i stawia za duży opór - mimo iż spręża. Silnik 2,0 TS nie jest najsłabszy pod względem mocy jaki występował w 166 najsłabszy to JTD 136 KM a zaraz za nim JTD 140 KM tyle że te silniki mają dużo większe momenty obrotowe i to je ratuje że nie czuć aż tak mocno tej pracującej klimy - szczególnie w gorące dni kiedy klima ma najwięcej roboty i stawia największy opór. A wahania obrotów na wolnych obrotach to podczas włączonej klimy rzecz normalna są to oznaki włączającej się sprężarki która w niektórych momentach jest rozłączana jest to ochrona przez ziem układu.

Podobne wątki

  1. problem z zaworem egr przy delikatnej jeździe jtd
    Utworzone przez seba198666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 20:38
  2. [159] Szarpanie przy spokojnej jeździe.
    Utworzone przez kapichu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 22:49
  3. JTD 16V niedoładowanie przy stabilnej jeździe
    Utworzone przez lukas.elk w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 17:42
  4. Piski z kół przy jeździe na wprost
    Utworzone przez cudny13 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 15:21
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-03-2006, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory