Strona 19 z 34 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 333

Temat: LPG w JTS

  1. #181
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    Dzięki i wzajemnie... A tak podsumowując - uważam, że JTS to bardzo dobry silnik do Alfy. Nawet w porównaniu do ubóstwianego powszechnie V6. Jako całokształt - nie wiem czy bym na to V6 zamienił, biorąc pod uwagę wszystko, koszty eksploatacji, radość z jazdy itp. Szkoda tylko, że tak wielu mechaników i użytkowników się JTS-a boi, bo... tak się przyjęło, że należy się go bać, że to dziwadło itp. Uprzedzenia i plotki niejedną ideę już zniszczyły. Wyobrażam sobie, że gdybym zechciał swoją maszynkę sprzedać, to chętnego raczej nie znajdę... :-P Z powodów jak wyżej.
    Pozdrawiam

  2. #182
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 1.9 JTS
    Postów
    37

    Domyślnie

    mjrLeeVox
    w Łodzi zakładałeś lpg?
    Ile CIę to wyniosło jeśli można wiedzieć. Pozdrawiam

  3. #183
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    W Zbrosławicach (śląskie). I tylko tam polecam - parę postów wyżej więcej info na ten temat. Wciąż jeździ, wciąż tanio i dobrze ;-)
    Pozdrawiam

  4. #184
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ, Kraków
    Auto
    Brera 2.2
    Postów
    47

    Domyślnie

    Witam,
    Niestety nie posiadam jeszcze Alfy (pewnie większość sobie pomyśli to co ja tutaj
    robię) ale jestem w trakcie jej pozyskiwania, dokładniej to szukam Brery 3.2 V6.
    Ale najpierw chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa z gazem, poczytałem już trochę tutaj na ten
    temat i z tego co zauważyłem to nie jest to jakiś problem. Głównym moim pytaniem jest
    gdzie najlepiej będzie to zrobić (jestem z okolic krakowa), ponieważ nigdy nie miałem
    do czynienia z gazem także nie chcę jechać do 1wszego lepszego warsztatu a w około
    ich mnustwo.. Przeczytałem wypowiedź mjrLeeVox co do warsztatu w Zbrosławicach, są
    tutaj inne osoby, które mogłyby się podzielić opinią, jak i Ci, którzy montowali
    w innych warsztatach i czy są godni polecenia? A moim pobocznym już pytaniem jest to,
    jak eksploatacja na gazie wygląda na codzień? często trzeba mieć jakieś kontrole
    czy wizyty w warsztatach? Bardzo proszę o odpowiedź

  5. #185
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Diabeł
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS TI
    Postów
    85

    Domyślnie

    Mam 3.2 V6 w 159, jako że zacząłem robić przebiegi, patrzyłem za jakimś gazem i szczerze mówiąc nie jest to wcale proste. Masz dwie opcje - dotrysk gazu i pb. Koszt instalacji ok 6500zł. Realny zysk wcale nie powala bo mimo wszystko auto spala tej benzyny trochę. I nie wiadomo jak z awaryjnością bo póki co czytałem o dwóch takich silnikach. Jeden umarł, właściciel drugiego nic nie pisze.
    Druga, moim zdaniem lepsza opcja to gaz VI generacji - wtrysk lpg w formie płynnej realizowany przez wtryskiwacze benzynowe. W PL znalazłem tylko jedną formę, która twierdzi że się tego podejmie w Alfie z JTS i koszt instalacji to ok 7500 - 8000zł. Nazwy nie pamiętam, ale warsztat mają w Krośnie. Auto odpala już na gazie, podobno nawet ma trochę więcej KM i w zasadzie można zapomnieć o benzynie. Tyle, że nikt tego jeszcze w 159/brerze nie robił. Znane są takie instalacje do innych aut, ale z uwagi na ogromny koszt instalacji, tych samochodów jest mało i też opinii na temat ciężko szukać.
    Więc jeśli mam być szczery... Szukasz taniego auta, które będzie jeździło na gaz? Odpuść Brerę 3.2. Chyba że lubisz eksperymenty.

  6. #186
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    W tym wątku było już wspomniane, że użytkowników JTS-ów z gazem (ogólnie wszystkich) jest w naszym kraju... kilkoro? Nie ma co liczyć na wypowiedzi osób innych niż te, które już się wypowiedziały. JTS jako całość od gazu na pewno nie umrze, umrzeć mogą wtryski, ale bynajmniej nie kosztują majątek i nie padają co miesiąc... No nie powtarzajmy w kółko "opinii zasłyszanych", bo to już nudne jest. Owszem, LPG w JTS to eksperyment, bo nie ma dedykowanych "kitów" do tych silników. Dlatego wszystko zależy od wykonawcy, wybierzemy złego, to będziemy płakać (ale czy tak nie jest i z innymi silnikami...?). No i przestańmy chrzanić, że zysk jest dyskusyjny, bo różnica w cenie PB do LPG jest większa niż 2x - bez urazy, ale nie wiem jakiej matematyki trzeba używać, żeby się tych oszczędności nie doliczyć. Nawet droga instalacja w pewnym momencie się zwraca - warunek jest taki, że robimy auto dla siebie i trochę nim pojeździmy. Jeśli dziś kupujesz, a za rok na handel, to faktycznie odpuść, nie Twoja bajka. Jeżdżąc 90% po zakorkowanym "mieście meneli" mój 2.0 spala benzyny może z litr, gazu ok. 10. Na autostradzie nie pali benzyny w ogóle. Czy to przyspiesza zużycie wtrysków? Nie wierzę w cuda, więc zakładam, że tak. Póki co, po 10 tys. km nadal działają. No i są na gwarancji od gaziarza, padną to wymieniam bezkosztowo.
    Wtrysk lpg w formie płynnej - rozważałem i odpuściłem. To jeszcze większy eksperyment niż opcja LPG+PB. Bo nie ma ŻADNYCH opinii na temat tego jak się to sprawuje. Wyłącznie teoria i "wydaje mi się".

  7. #187
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał kadetmen12 Zobacz post
    Witam,
    Niestety nie posiadam jeszcze Alfy (pewnie większość sobie pomyśli to co ja tutaj
    robię) ale jestem w trakcie jej pozyskiwania, dokładniej to szukam Brery 3.2 V6.
    Ale najpierw chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa z gazem, poczytałem już trochę tutaj na ten
    temat i z tego co zauważyłem to nie jest to jakiś problem. Głównym moim pytaniem jest
    gdzie najlepiej będzie to zrobić (jestem z okolic krakowa), ponieważ nigdy nie miałem
    do czynienia z gazem także nie chcę jechać do 1wszego lepszego warsztatu a w około
    ich mnustwo.. Przeczytałem wypowiedź mjrLeeVox co do warsztatu w Zbrosławicach, są
    tutaj inne osoby, które mogłyby się podzielić opinią, jak i Ci, którzy montowali
    w innych warsztatach i czy są godni polecenia? A moim pobocznym już pytaniem jest to,
    jak eksploatacja na gazie wygląda na codzień? często trzeba mieć jakieś kontrole
    czy wizyty w warsztatach? Bardzo proszę o odpowiedź
    JTS, na dodatek 3.2 w Brerrrrce?
    Kiepski pomysł.
    No, ale do odważnych świat należy.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  8. #188
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Diabeł
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS TI
    Postów
    85

    Domyślnie

    mjrLeeVox zgadzam się, ale w przypadku 2.0 JTS. Temat jest obadany i z opinii wynika, że nie ma się czego bać.
    Natomiast 3.2 to jednak trochę inny silnik. Prawie nikt tego jeszcze nie robił. Ale jak ktoś lubi eksperymenty, ok.

  9. #189
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    Otóż właśnie ten kolo ze Zbrosławic zrobił 3,2, chyba w 159 jeśli mnie pamięć nie myli. Czyli można u niego spróbować, a cała historia jest opisana na LPG forum (a przynajmniej była do niedawna). To taki sam eksperyment jak wcześniej z 2,0, choć fakt, "sterowanie paliwem" w obydwu jednostkach przebiega nieco inaczej. Zresztą gaziarz zwrócił na to uwagę w opisie zrobionej przez siebie instalacji.

  10. #190
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Diabeł
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS TI
    Postów
    85

    Domyślnie

    Wiem, śledziłem temat. Zrobił nawet drugie 3.2 JTS i też podobno jeździ. Tylko póki co opinii samych użytkowników brak.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory