Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Fiat Seicento slaby na benzynie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie Fiat Seicento slaby na benzynie

    Witam. Wczoraj jezdzilem sluzbowym seicento i zaciekawila mnie jedna rzecz... W pewnym momencie skonczyl mi sie gaz wiec przelaczylem na benzyne i jezdzilem tak z 40 km... Co zauwazylem... Samochod na benzynie jest owiele slabszy niz na gazie. Odczuwalnie slabiej sie odpycha w kazdym zakresie obrotow. Powiedzialbym ze doslownie mul! Nie znam sie na mechanice ale zawsze myslalem ze to na gazie samochody bywaja slabsze niz na benyznie a tutaj jest kompletnie na odwrot. Moglby mi ktos wytlumaczyc ten fenomen? Co do samochodu to Fiat Seicento 1.1 rocznik 2010 przebieg 10 tys. Nie mam pojecia jaka instalacja gazowa bo tak jak mowilem nie znam sie kompletnie na tym. Wiem tyle ze instalacja byla montowana przez fiata od nowosci. Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Napewno coś jest spaprane, ja proponuje oddac do serwisu.
    Nie powinna być odczuwalna żadna różnica, jeśli już jakas minimalna to na benzynie powinien lepiej jechac żwawiej.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    No wlasnie tu jest ciekawostka bo mialem stycznosc z paroma seicentami na gazie, wszystkie mialy montowane instalacje przez fiata i praktycznie kazde jedzie na benzynie gorzej niz na LPG. Niektore to nawet na benzynie nie wkreca sie w wyzsze obroty przez co ruszanie ze skrzyzowania nie jest zbyt wesole w zimie. Nie mowie juz o motywach typu uciekajacy plyn chlodniczy bo to jest standard. Lejesz plyn zeby byl na MAX a po 1000 km juz nie ma go wcale w zbiorinczku wyrownawczym. I tak ma kazdy fiat z lpg z ktorym mialem stycznosc w pracy. Dlatego miedzy innymi ja nigdy chyba nie zaloze gazu bo po takich przezyciach naprawde strach )
    Domyslam sie ze cos jest spaprane ale wlasnie ciekawi mnie o co moze chodzic dokladnie bo zastanawiajac sie nad sytuacja to kazde auto na wyjsciu jezdzi na benyznie a instalacja gazowa jest "dokladana" dlatego wiadomo ze gdyby auto bylo slabsze na gazie to wszystko mozna zwalic na instalacje gazowa... A tutaj jest dokladnie na odwrot i dlatego temat mnie tak nurtuje. Moze ktos wie o co chodzi i sie wypowie. Pozdrawiam.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    Może mapy się rozjechały benzyny?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiek146
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    146 Junior 1,4 TS 99' Moja była...
    Postów
    78

    Domyślnie

    Możliwe, że masz "za dobrze" zestrojoną instalacje gazową.
    Miałem taki przypadek, że po ręcznym "poprawieniu" autokalibracji instalacji LPG auto lepiej się zbierało na gazie niż noPB.
    Piękna poszła w drzazgi
    Zbieram na następną

Podobne wątki

  1. slaby nadmuch z klimy - rozwiazanie problemu
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 20:07
  2. Spalanie 25l na jalowym oraz slaby dol
    Utworzone przez pleberk w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 09:53
  3. Seicento MPI a instalacja LPG
    Utworzone przez puotek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory