Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: szukam kogoś z 164 2.0 TB V6 z Lublina/okolic ze sprawną cewką, moja szarpie i chleje

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 164 2.0 TB V6, Fiat Punto I 176 1.2 MPI, VW Golf III 1.9D, Mercedes w123 200D
    Postów
    22

    Cool szukam kogoś z 164 2.0 TB V6 z Lublina/okolic ze sprawną cewką, moja szarpie i chleje

    witam, szukam kogoś jak w tytule z Alfa Romeo 164 2.0 TB V6, w celu chwilowej podmiany części dla sprawdzenia.
    Mój jak się nagrzeje to nie idzie dobrze, poszarpuje. Jadąc czuje się takie poszarpywania/przerywania, jak się doda gazu lekko to raczej idzie, mocniej to jakoś tak bardziej warkocze zamiast ciągnąć i nic nie przyspiesza, na jałowym ta praca jest taka lekko szarpana.
    Na zimnym silniku jest ok, pracuje równo, również ciągnie dobrze, wiadomo, że nie chcę turbiny zakatować to nie wkręcam go, ale poszedłby.
    Sprzedawca mówił, że niby cewka do wymiany, ale wiecie jak to jest... mówił też pare innych rzeczy...
    Rozebrałem sobie cały dolot, powyczyszczałem przepustnicę, przepływomierz, wszystkie rury, z zewnątrz i od środka, silniczek krokowy, powymieniałem przewody różne , ogólnie umyłem całą komorę i takie tam, sprawdziłem świece, przeczyściłem, wyregulowałem odstęp, wyczyściłem zawilgoconą kopułkę zapłonową, palec, sprawdzałem kable...
    po złożeniu początkowo zdawało mi się, że jet lepiej, ale albo mi się zdawało, albo może różnica nieduża. Fakt, ze w kopułce zapłonowej normalnie wilgoć, kropelki wody, zaśniedziałe styki, palec ciemny, wszytko uaktywniłem, zabezpieczyłem, węglik jeszcze wydaje się dobry, kopułka jest taka średnia, możnaby wymienić z palcem, tylko wiecie, że to pare stów będzie, a nie mam teraz jakby pracy więc nie chciałbym wydawać ostatnich pieniędzy jeśli okaże się, że to jednak nie to.
    Samemu się nie sprawdzi cewki, dlatego chętnie bym ją z kimś na pare minut zamienił zobaczyć czy to faktycznie ona.
    Nieco czytał tu szukając rozwiązania i widać powodów takiej pracy może być dużo, pewnie dopiero 20% z nich wyeliminowałem.
    Czy znajdzie się ktoś z Lublina, albo może przejazdem celem sprawdzenia, pogadania chwilę?

    Co może jeszcze powodować to, że po nagrzaniu silnika tak szarpana praca jest, nie ma mocy, możę sonda lambda? jak ją sprawdzić? wbić się w przewody z miernikiem? tak kiedyś sprawdzałem w punto i wykryłem uszkodzenie i to był strzał w dziesiątkę, tylko wtedy w punciaku przy uszkodzonej sondzie lambda obroty były większe, też śmierdziało bogatą mieszanką, palił z 15/100 i szedł jak burza, jakby miał punciak turbo.
    W alfie jest tylko smród paliwa taki jak bogata mieszanka i spalanie spore, łagodna jazda, nawet bez wkręcania na obroty turbo to za 50 przejadę z 80km nie więcej.
    Dodam, że chyba łącznik elastyczny wydechu jest dziurawy bo mam ekstra dźwięk V6 na całą ulicę http://www.forum.alfaholicy.org/images/icons/icon6.png

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Piszczyk
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Auto
    AR166 2,5 / DELTA I 1,6 GTie / Thesis 3,0 V6 / HILUX 3,0 / Thema 2,8 PRV
    Postów
    132

    Domyślnie

    na początek może sprawdź też czujniki temperatury silnika (zwykłem multimetrem zimną i po włożeniu do wrzątku)
    może dostaje ECU błędne dane (że za niska temperatura silnika) i cały czas na wzbogaconej mieszance chodzi?
    a co do cewki - pyknij zdjęcie - jak będę w okolicy (na razie w pracy poza PL do 18 grudnia) to sprawdzę - mam jakąś do V6
    co prawda od themy ale może podejdzie?
    a jaki masz model ECU?

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Daj tel kontaktowy

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Szukam kogoś z okolic Środy śląskiej
    Utworzone przez daniel787 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 19:12
  2. [159] Szukam kogoś z FES-em z okolic Siedlec
    Utworzone przez Pawelek_S w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-12-2015, 00:42
  3. Szukam kogoś z LDZ czy okolic, kto ma 147/GT z 2004-2005
    Utworzone przez Majka w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 23:27
  4. Szukam kogoś z okolic Będzina ze 166 .
    Utworzone przez joe_27 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 07:08
  5. szukam kogoś z Szczecina lub okolic
    Utworzone przez methoss84 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 08:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory