Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Fachowiec od diesla..

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar K.O.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Nareszcie 147 140CV :)
    Postów
    195

    Domyślnie

    Na forum mamy jeszcze kolege Gord-ma warsztat w Luboniu. Rowniez specjalizuje sie w Alfach. Mialbys 25km z miejscowosci o ktorej wspomniales z tego co widze.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie

    Artur mam w Zarach magika. Dobry jest. Robił mojego ts dwa razy. Generalnie wszyscy moi znajomi u niego robią. Niestety terminy ma trochę odległe. Ale mogę się dowiedzieć. Jak coś może uda się upchnąć. Tel do mnie pisz na kynium@wp.pl. ps. JTD ogarnia od zawsze więc bez obaw.

    Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 2.0TS '99 MOMO Nero 601- była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 manual '01 Blue Odyssey - była
    Lancia Phedra 2.0 JTD '05 Automatic - była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 automatic '02 nero vulcano - jest
    plus dwa jakieś wozidełka do szurania na ropę

    Była jeszcze masa innych, mało znaczących samochodów.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie

    Nawet nie dostrzegłem, że to taki "kotlet". Ale jakby ktoś chciał to polecam.

    Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 2.0TS '99 MOMO Nero 601- była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 manual '01 Blue Odyssey - była
    Lancia Phedra 2.0 JTD '05 Automatic - była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 automatic '02 nero vulcano - jest
    plus dwa jakieś wozidełka do szurania na ropę

    Była jeszcze masa innych, mało znaczących samochodów.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar confil
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra-Ochla
    Auto
    159 1.9JTDm
    Postów
    74

    Domyślnie

    Ponieważ pewnie wszystkich irytuje kiedy ktoś woła o pomoc z autem, a potem nie opisuje szczęśliwego finału, dlatego ja opiszę wszystko jak na spowiedzi
    Za dymienie odpowiedzialne było małe,szczwane tajne pęknięcie w rurze łączącej intercooler z kolektorem dolotowym. Oglądałem ją kilka razy i nic , rozebrałem EGR -był jak nówka , zachowanie turbiny nie budziło żadnych niepokojów, zrobiłem test przelewowy wtrysków-było lepiej niż nówka więc zonk
    Pozostało zacząć od podstaw , wymontowałem w/w rurę i okazała się ,że pękła pod spodem tuż obok metalowej opaski. Pęknięcie było tak szczwane ,że aby je zauważyć trzeba było rurę ścisnąć , kiedy leżała swobodnie na stole wyglądała na całą.
    Kupiłem nową rurę i dymka ani ani, a przebieg ponad 240tyś ,ale żeby nie było za fajnie to kiedy temperatura na zewnątrz spadła poniżej zera , Alfa rzuciła palenie
    Kiedy było + 3 i w górę , paliła w miarę normalnie , ot trzeba było trochę dłużej (ale bez przesady) pokręcić -jakieś 3-4 sekundy.
    W tym czasie , zaczęły dziać się inne dziwne rzeczy. Bardzo dużo jeżdżę po niemieckich autostradach i zaobserwowałem takie zjawisko . Rozpędzając się spokojnie można był dojść do prędkości około 160km/h i nic się nie działo , ale po wyżej zapalał się komunikat ''check engine'' , rozłączało tempomat i spadała moc .
    Trzeba było się zatrzymać, wyłączyć silnik i po chwili wszystko działało ok. Kiedy próbowałem rozpędzać się bardzo dynamicznie to w/w cuda działy się natychmiast.
    Cóż, siadłem przed maszyną która wie wszystko, przeczytałem mnóstwo postów i rozpocząłem poszukiwania przyczyny. Na pierwszy ogień poszedł filtr paliwa, potem kolejny test wtrysków, pomiary czujników ciśnienia paliwa ( aha zapomniałem dodać,że po podpięciu komputera był błąd ciśnienia paliwa), wymiana zestawu naprawczego na regulatorze ciśnienia w pompie wtryskowej i coś tam jeszcze. Po tych zabiegach auto ze dwa dni jeździło normalnie , ale kiedy postanowiłem zrobić poważny test i rozpędziłem się do maxa ( niemiecka autostrada A9 , odcinek bez ograniczenia prędkości ) po kilku kilometrach wszystko wróciło
    Powiedziałem sobie, ok wszystkie zabiegi powtórzę i będę jeździł spokojniej,ale co tam , temperatura znów spadła do -9'C i Alfa nie odpaliła , ale wystarczyło ją delikatnie zaciągnąć kilka metrów ,a silnik zaskoczył jakby nigdy nic , zero dymu , praca równa , dźwięk miły dla ucha- o co chodzi???
    Poddałem się , skoro Bosch odpowiada za ciśnienie paliwa to nie Bosch się tym zajmie. Dostałem namiary na serwis Boscha na obrzeżach Zielonej Góry i zajechałem tam ze spuszczoną głową. Serwis i jego właściciel zrobili na mnie dobre wrażenie, po pierwsze gość się zdziwił, bo przez ostatnie 3lata moja Alfa była drugą , która tam zawitała z takim problemem. Powiedział , że np w Renault-ach problemy z instalacją wtryskową są bardzo częste i bardzo kosztowne, niemieckie auta(cztery kółka i niebieskie śmigło) siadają w okolicy 400tyś przebiegu, ale Alfy w JTD są BEZAWARYJNE!!!- tak powiedział polubiłem gościa jak brata
    Po dwóch dniach zadzwonił i poprosił żebym przyjechał. Pokazał mi co zrobili i jaka jest diagnoza.Padła pompa wysokiego ciśnienia.Dostałem trzy propozycje , montaż nowej około 3k , kupno używanej na własne ryzyko lub regeneracja starej z pełną gwarancją -koszt 1.3K
    Oczywiście przy demontażu w/w pompy należy wymienić rozrząd ( na szczęście zostało tylko 8tyś km do planowej wymiany) Tak więc całość zamknęła się kwotą 2.5k w
    tej cenie było wymontowanie i gruntowne sprawdzenie wszystkich 5 wtrysków , wymiana rozrządu i pompy wody na markowych częściach oraz regeneracja pompy wysokiego ciśnienia.Na wszystko dostałem fakturę i pełną gwarancję na piśmie więc jakoś to przełknąłem
    Nadeszła pora testów. Zima jak na złość była ciepła więc nie miałem jak sprawdzić odpalania na mrozie,ale problemy z check engine, tempomatem i spadkiem mocy już się nie powtórzyły ( a na odpowiednich odcinkach autostrad , cisnę do podłogi i nic tylko uśmiech od ucha do ucha )
    Wreszcie doczekałem się mrozu , Alfa stała 6dni bez odpalania , a temperatury były wtedy poniżej -10'C w momencie uruchamiania silnika było -16'C
    Kluczyk w stacyjkę, kontrolka świec zgasła , przekręcam kluczyk , rozrusznik zaczyna kręcić i... bryyyym , Alfa odpaliła jakby tylko do tego ją stworzono. Jeżdżę dużo , w miesiącu około 2.5 - 3 tyś km ,więc od naprawy, która była pod koniec października zrobiłem jakieś 12-13tyś km i jest super.
    Sorry za przydługą historię ,ale może komuś się przyda?

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar z4boj4d
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Działdowo / Gubin
    Auto
    156 1.8 TS LPG, 156 SW 1.9 16v,145 1.9 jtd
    Postów
    476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Torino Zobacz post
    Ja mam najlepszego speca od JTD w Zielonej jakiego spotkalem(a juz wielu mechanikow spotkalem w ZG) - Pan Krzysiek z Czerwienska, wiec masz rzut beretem tym bardziej,ze mojemu bratu odstawil samochod po naprawie do domu! . Nie wiem czy sobie zyczy podawanie jego prywatnego telefonu na publicznym forum, wiec Confil wysle ci PW.

    Jestem bardzo zadowolony, robi tanio i skutecznie, a co mnei urzeklo to w przeciwienstwie do innych mechanikow, jesli zobaczy jakas pierdolke do poprawy, to przy okazji to zrobi (u mnie przerwany przewod abs i bledy na kompie). Fajne ma tez terminy napraw Ekspresowe
    Hm poprosiłbym o kontakt do tego magika muszę coś zdiagnozować xD

Podobne wątki

  1. Ogarnięty fachowiec potrzebny od zaraz!!!
    Utworzone przez sneijder w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 17:56
  2. fachowiec do wymiana rozrzadu 159
    Utworzone przez masters85 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2015, 18:42
  3. Fachowiec od klimy
    Utworzone przez ESKUDO1 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 22:28
  4. [164] 164 3.0 24V potrzebny fachowiec
    Utworzone przez Wujo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 08:52
  5. POTRZEBNY DOBRY FACHOWIEC DO ALFUNI
    Utworzone przez Izabela w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-08-2008, 11:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory