Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Serwis Oświęcim

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś MES'em 'uwalił' kompa. Owszem, są procedury adaptacyjne, które wymagają wiedzy co się robi, jedna kasowanie błędów nie powoduje uszkodzenia komputera.
    Jednak, dużym błędem jest kasowanie błędów bez analizy co było jego przyczyną.
    Niestety dla mechaników, kabel do AR156 to 30 PLN a program z ograniczonymi funkcjami za free.
    Ja to mam kable do każdego z aut. Zawsze mi się to wraca. Np. w 156 nie łączą kostki poduszek/kurtyn i wyskakuje błąd. Miałem tak z 3 razy na przestrzeni 9 lat.
    Teraz w Lanci wyskoczył błąd ESP bo podczas odpalania żona mocno szarpnęła kierownicą i system stwierdził niepoprawne położenie koła kierownicy. 5 min i po problemie.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Zaraz dodam link do tematu. Mechanicy też specjalnie straszą takimi uszkodzeniami żeby ludzie sobie sami nie kasowali błędów tylko podjeżdżali do nich i bulili za skasowanie, sam 2 razy słyszałem od mechanika że se kompa uszkodzę itd

    EDit link do tematu: http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...lno_dymu_.html

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Ja też olałem mechaników Oświęcimskich.
    W BoschService gość stwierdził "że kiedyś robił z alfą" ... wizytę oczywiście odwołałem 2 dni przed.
    Próbowałem na szrotach wyrwać sondę z dwóch innych 156, ale była wręcz przygnita do rury... masakra jak to wygląda zgnite.
    Wizyta w stacji diagnostycznej, odesłał mnie znajomy na transchemie gdzie sprawdzają u nas sondy i elektronikę ogólnie (podobno mają swoje sondy... nie potwierdzę, nie zaproponowano mi tego, ale gość powiedział bardzo ważną rzecz, że jeśli mam nie posypany katalizator to na sondę przed katalizatorem mi on nie wpływa, jeśli wydech jest drożny- a mam tylko jedną sondę).
    Więc potem stwierdziłem, że skoro zaoszczędziłem na diagnozie w serwisie, to sobie kupię nówkę. No i siedzi nówka. Pracuje fajnie.

    Dziwny fakt jest taki że reset ecu unidiagiem ustawia kąt otwarcia przepustnicy na 27,2* i auto się zwyczajnie dławi mając zapotrzebowanie na 12kg/h a dostając 8kg/h. Po resecie ecu, dodatkowo zaadaptowałem reset silnika krokowego, wstawia się na 29.2* bodajże i już autka gra na przepływie zapotrzebowania na 7-8kg/h i rzeczywistym 12-13kg/h. Więc tyle w temacie napraw w Oświęcimiu.

    Co się fajnego dowiedziałem? Na zakładach, mając przegląd u pana L. można za darmo podjechać na aparat do wstrząsów jak ktoś chce sobie sprawdzić wahacze. Tak mi powiedział kierownik Mój lewy przedni od marca zaczął umierać śmiercią wersalki, ale nawet fajnie brzmi na dziurach

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Ja robiłem przegląd w bieruniu nowym na ulicy węglowej i poza półgodzinną rozmową z panem diagnostą na tematy motoryzacyjne też dostałem dożywotnio bezpłatne sprawdzanie zawieszenia na szarpakach kiedy chcę, oraz za darmo zlegalizowali mi gaśnicę

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Ja mogę polecić warsztat "Auto Usługi Cezary Kosior" na Fabrycznej 10 (koło Somy) Ja dawałem mu auto na wymianę rozrządu i kodowania wtryskiwaczy. Gościu ogarnia wszystko.
    Natomiast Bosch servis nie polecam. Za przepływomierz Boscha koleś, który wygląda jak Krzysztof Krawczyk (chyba szef) krzyknął mi 980zl :-)

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    A jak z cenami tam na tej Fabrycznej 10? Drogo dałeś za rozrząd? Czy też koło 3 stów za robotę jest?

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sky~ Zobacz post
    A jak z cenami tam na tej Fabrycznej 10? Drogo dałeś za rozrząd? Czy też koło 3 stów za robotę jest?
    Za wszystko (rozrząd z pompą ) plus wymiana filtrów i oleju (olej i filtry miałem swoje) zapłaciłem 750zł

Podobne wątki

  1. Elektryk Oświęcim/Chrzanów
    Utworzone przez konrad53 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 19:13
  2. GTV 3.0 Oświęcim uszkodzona skrzynia
    Utworzone przez Anka Cyganka w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 29-06-2014, 07:37
  3. Brera 2,4 Oświęcim
    Utworzone przez baksiu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:14
  4. 159 JTD 150KM - Oświęcim
    Utworzone przez plaski_bob w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory