Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Serwis Oświęcim

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie Serwis Oświęcim

    Witam, poszukuję dobrego serwisu w którym dysponują komputerem pod Alfę w okolicach Oświęcimia, Libiąża Chełmka. Mam do sprawdzenia kilka rzeczy i przydałby się ktoś kto zna się na sprawie. Głównie chodzi o możliwą lekką utratę mocy przy ruszaniu i stukanie z przodu w zawieszeniu. No i żeby ceny nie były z kosmosu

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Może jednak kogoś polecicie?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Nie znam nikogo w okolicach Oświęcimia kogo można by polecić. Szczególnie jeśli chodzi o silnik. To stukanie (o ile nie z silnika a bardziej z zawieszenia) to raczej prosta diagnoza:
    1. Łączniki stabilizatora.
    2. Gumy na stabilizatorze
    3. Górne wahacze.
    4. Dolne wahacze.

    W kolejności szybkości padania u mnie. Oprócz pkt. 2 wymianę można zrobić spokojnie samemu (jak ja i pewnie 50% ludzi z forum), co oznacza że dobry mechanik od innych marek to ogarnie.

    U mnie nie wystąpiło ale też może to być:
    5. Końcówki drążków kierowniczych i drążki kierownicze


    My z kolegą wozimy do Górek Wielkich ale jest to daleko (2x50km) i czasami trzeba na dwa auta.
    Nie miałem potrzeby szukać kogoś na Śląsku ale Katowice i okolice są bliżej i lepiej skomunikowane - może zapytaj na grupie Śląskiej?

    W Górkach można się umówić na rano i czekać u mechanika. Ewentualnie podjechać do Brennej/Skoczowa bo blisko Normalnie 'parada' atrakcji

    pzdr,
    ap2

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Odświeżę temat, może ktoś zna dobrego mechanika od Alf w okolicach Chrzanowa, Oświęcimia? Musze zrobić rozrząd i załatwić sprawę wyciekania płynu chłodniczego (wycieka od dłuższego czasu powoli, nigdzie plamy nie widać)

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Ja również odświeżę temat.
    Poszukuję zakładu mechanicznego/mechanika, który dogłębnie przeanalizuje mój samochód, ja za bardzo lubię nim jeździć. Nie chcę wyłożyć na tuning zielonych kiedy za parę miesięcy zrobi trach. Może być najbliższy z okolicy (Wadowice, Chrzanów, Andrychów, Kęty do 30-40km)


    A co do naszego rejonu konrad53, ostatnio dobijałem klimę w BoshService- "główny" (bo takim się wydawał) obsługujący tam mechanik wydawał się ogarnięty. Ale nic więcej powiedzieć nie mogę na czuja, słuchał co mówiłem i na koniec zaskoczył mnie tekstem, że dobrze że powiedziałem co zrobiłem bo dzięki temu jest 3 dyszki taniej (to była błaha sprawa nabijania klimy, bo sobie spuściłem środek), ale nigdy nic tam nie robiłem i wszystkiego się nie podejmują panowie.


    No chyba, że mamy w okolicach jakiegoś znawcę Alf wśród członków, który bez owijania będzie potrafił ocenić moją półroczną 156?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    BoshService to ten w okolicy obwodnicy? Nigdy nic tam nie robiłem, ale swego czasu za wymianę nakładek na lusterka chcieli 50zł od sztuki co do mnie to nie znalazłem w końcu nikogo w okolicy i robiłem w Gliwicach.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cóż. Ryzyk fizyk. Gadałem z takim starszym mechanikiem, mówił, że robił kiedyś kilka alf. W czwartek mam wizytę, ale nic wielkiego najpierw porządna diagnoza samochodu, mam błędy przy których samochód powinien stać a chodzi bez w zasadzie zarzutów... a to ciekawe. Może to wina tego całego resetowania UniDiagiem. Zobaczymy co mu examiner powie. Dam tutaj znać po wszystkim jak tam na obwodnicy działają.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Po doświadczeniach jednego z użytkowników forum z serwisem BoshService ja bym tam więcej samochodu nie zawiózł, choć nie powiem na obwodnicy mają dość spory ruch bo jeżdżę tamtędy dość często i cały czas coś grzebią. Ja samochód ogarniam sobie sam o ile umiejętności możliwości techniczne pozwolą, na grubsze sprawy typu wymiana rozrządu jadę do Darka do Będzina 30-40min drogi a mam 100% pewności że wszystko jest zrobione tak jak ma być

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Może napisz o tych 'doświadczeniach'. A nie, 'tata, a Marcin powiedział...'

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Czemu nie, chętnie posłuchamy
    Ja i tak musiałem jechać gdzieś na racjonalny przegląd. Mechanik wymieniający mi rozrząd i uszczelniający silnik, wziął 2k łącznie i radził mi nie grzebać w komputerze i nie bawić się programami które piszą że resetują a nie resetują itd, bo jakaś hybryda jest w alfach itd itp że spiepszę sobie i zapłacę 4k za naprawę potem komputera. Więc tak czy siak, jadę tam przebadać to wszystko, czy warto. Cóż mi z nie zgnitego samochodu, kiedy nie doprowadzę silnika do porządku po poprzednikach? Może coś znajdzie, nóż się coś urodzi Stówka czy dwie to nie fortuna (choć znaczna część mojej marnej wypłaty) a będę wiedział czy się przywiązywać do tej sztuki czy nie.

Podobne wątki

  1. Elektryk Oświęcim/Chrzanów
    Utworzone przez konrad53 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 19:13
  2. GTV 3.0 Oświęcim uszkodzona skrzynia
    Utworzone przez Anka Cyganka w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 29-06-2014, 07:37
  3. Brera 2,4 Oświęcim
    Utworzone przez baksiu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:14
  4. 159 JTD 150KM - Oświęcim
    Utworzone przez plaski_bob w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory