Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Mechanik w okolicy - Chrzanów/Jaworzno

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    101

    Domyślnie Mechanik w okolicy - Chrzanów/Jaworzno

    Witajcie Mam Alfę 159 2.4 do oddania do mechanika, w sensie, 3/4 rzeczy mogę zrobić sam, ale pracuję po 14h dziennie, a w weekendy studiuje, także, nie mam kiedy.

    Potrzebuje w miarę dobrego i w miarę taniego mechanika, który ma dosyć krótkie terminy (bo potrzebuje auta do jazdy, albo inaczej nie zarobię na mechanika xd) w okolicy chrzanów-jaworzno-krzeszowice-mysłowice-zator-oświęcim etc., do roboty mam na pewno:
    - klocki przód/tył (mam kupiony komplet TRW) i sprawdzenie zacisków (bo mi chyba jeden szwankuje)
    - wymontowanie i zamontowanie przewodu wspomagania (bo go muszę zawieźć do zakucia - pęknięty)
    - wyczyszczenie paska wielorowkowego, napinaczy, rolek i alternatora i co tam jeszcze jest upieprzone (bo strzelony przewód wspomagania dosłownie zalał mi wszystko w koło olejem... i teraz mocno ślizga pasek)
    - wywalona jest jedna/kilka poduszka pod silnikiem
    - obawiam się, że synchronizator skrzyni biegów albo się spieprzył, albo coś mu dolega (problem z wrzucaniem biegów na relatywnie niskich obrotach)
    - świece żarowe do wymiany (nie mam kluczy...)
    - kilka dni temu zaczęły się problemy z uruchamianiem samochodu (dłużej kręci rozrusznik i wyraźnie się męczy), nie ważne czy na zimnym czy na ciepłym silniku (więc to nie wina świec, ani dwumasu, bo nie ma żadnych drgań przy zbyt niskich obrotach)
    - sprawdzić szczelność dolotu boo...
    - ... boo sprawdzić stan turbiny, według wskaźnika turbiny mam dziwne skoki pracy turbiny, bez zmiany pozycji pedału gazu, wskazówka potrafi skakać nawet o 0.5 bara, ale nie ma jakiegokolwiek innego objawu podczas jazdy (nagły spadek mocy, szarpanie, nie reagowanie na gaz itp.)
    - zmniejszyła mi się prędkość maksymalna, z 220 które udawało mi się osiągać bez problemu, do 200 na tej samej trasie, na tym samym odcinku, więc coś jest "nie tak"

    Szukam kogoś, kto po prostu zna się na alfach, obejży, zobaczy, powie co trzeba zrobić na już, co na "później". Please

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Olkusz, serwis Autoitalia. Numer do Pana Sławka 505913769
    Najlepszy spec od Alf w okolicy, pasjonat marki.

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Jak jeszcze nie masz żadnego mechanika umówionego to jutro zadzwonię i zapytam mojego czy ma czas na takie operację i dam znać.

Podobne wątki

  1. Dobry mechanik w okolicy Wrocławia.
    Utworzone przez Ork w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 19:16
  2. [159] Dobry mechanik w okolicy
    Utworzone przez ovoc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 14:08
  3. Dobry mechanik Chrzanów i okolice
    Utworzone przez Markus91 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 15:46
  4. Chrzanów - trzebinia - okolice dobry mechanik - rozrząd
    Utworzone przez majkkel w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 15:32
  5. Gdzie wpiaskować felgi w okolicy Jaworzno - Chrzanów
    Utworzone przez olek_jaw w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 12:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory