Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Uwaga na ALF Serwis na Saskiej w Krakowie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDM
    Postów
    4

    Domyślnie Uwaga na ALF Serwis na Saskiej w Krakowie

    Hej, chciałbym opisać moją historię i ostrzec Was przed serwisem ALF Serwis na ul. Saskiej w Krakowie.
    Moją Alfę 159 kupiłem w marcu i niestety długo się nie nacieszyłem, dwa dni po zakupie zastałem sprzęgło w podłodze - pytałem zresztą tutaj na forum co to może być. Miałem nadzieję, że jakaś pierdoła, a w najgorszym razie wysprzęglik.
    Zamówiłem lawetę i zawiozłem alfę na saską. Umówiliśmy się oczywiście na telefon jak zdiagnozują problem. Minęło kilka dni bez kontaktu więc dzwonię wypytać co i jak. Pan oświadczył, że sprzęgło i dwumasa do wymiany i już to zaczęli robić. Koszt ponad 4k zł. Tutaj mój błąd, powinienem w tym momencie zabrać auto bo wykonanie takich kosztownych prac bez poinformowania klienta to skandal.
    Niestety tego nie zrobiłem. Oprócz dwumasy i sprzęgła panowie wymienili też uszczelniacz wału korbowego.
    Poprosiłem o fakturę, żeby mieć dowód i móc ubiegać się o rękojmie od osoby, od której kupiłem auto. Było to tuż przed świętami wielkanocnymi i powiedzieli mi, że nie mogą faktury wystawić teraz, że dopiero po świętach. No to dzwonię po świętach, usłyszałem, że dalej się nie da, że dopiero za tydzień. itd.
    Tak byłem jeszcze jakiś czas zwodzony, w końcu po dwóch miesiącach nacisków okazało się, że jednak da się wystawić. Oczywiście nie tak od razu bo raz pan sobie zapomniał, drugi raz wystawił z błędem. No ale w końcu dostałem.
    Pod koniec maja kończył mi się przegląd, pojechałem zrobić, niestety wynik negatywny bo cieknie olej i całe podwozie zabryzgane olejem.
    Nie skojarzyłem, że to może być efekt prac mistrzów z saskiej i mając na uwadze poprzednie przejścia pojechałem tym razem do serwisu autka.pl. Dostałem info, że leje się z góry i trzeba zdjąć skrzynię żeby zdiagnozować. Okazało się, że uszczelniacz wału korbowego był źle założony i jestem kolejny 1k w plecy. Panowie z saskiej oczywiście umyli ręce no bo powinienem przyjechać do nich na naprawę gwarancyjną itd itp.
    Także szczerze odradzam, beznadziejne podejście do klienta, nie wystawiają faktur no i robotę też zawalili. Całość wygląda w ogóle na totalną amatorszczyznę, zero dokumentacji, jakiegoś przyjęcia zlecenia, tylko wpisanie nr telefonu do brudnego zeszytu. Na koniec to samo, żadnego kosztorysu, czy papierka z podsumowaniem prac.
    Ja się naciąłem i już raczej nic nie ugram, ale może przynajmniej uchronię kogoś przed podobną akcją.

  2. #2
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Też się kiedyś na nich naciąłem; dlatego już tam nie zaglądam.

    Sposób postępowania podobny do Twojego przypadku: wpis w zeszyt telefonu, brak potwierdzenia zakupu części i faktury, brak poinformowania o większych kosztach naprawy.
    W ogóle nonszalckie i olewatorskie podejście do klienta.

    Do autka.pl nie mają nawet startu.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    No popatrzcie jak to się świat zmienia, kiedyś był to najlepszy serwis alfa lancia fiat w Krakowie, a szkoda.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar yerbamateo
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156 1.8TS, Spider 939
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał www156 Zobacz post
    No popatrzcie jak to się świat zmienia, kiedyś był to najlepszy serwis alfa lancia fiat w Krakowie, a szkoda.
    Dokladnie moje odczucia - szkoda, Darek to byl/jest jeden z najlepszych mechanikow Alfy w Krakowie.
    Szkoda.

    Jako warsztat, Autka to rzeczywiscie inna klasa.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Biaggi
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    159 SW 3.2 Q4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Też się kiedyś na nich naciąłem; dlatego już tam nie zaglądam.

    Sposób postępowania podobny do Twojego przypadku: wpis w zeszyt telefonu, brak potwierdzenia zakupu części i faktury, brak poinformowania o większych kosztach naprawy.
    W ogóle nonszalckie i olewatorskie podejście do klienta.

    Do autka.pl nie mają nawet startu.
    Bylem raz u A****.pl i troche spartaczyli prace. Co do ALF to kilkakrotnie u nich serwisowalem auto i generalnie jestem zadowolony. Tylko raz sie zawiodlem jak sie okazalo, ze sa 2 alternatywne numerowania cylindrow w moim silniku, a oni mieli w systemie niestety bledne i mialem przez to kilka niepotrzebnych wydatkow. Niestety w innym serwisie tez sobie z tym nie poradzili i dopiero po przekopaniu zagranicznych forow znalazlem informacje o dwoch numerowaniach...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał Biaggi Zobacz post
    okazalo, ze sa 2 alternatywne numerowania cylindrow w moim silniku
    No sorry ale z opisu widzę, że silnik w Twoim aucie nie do końca jest najpopularniejszą jednostką w naszym kraju. Ale to tak na marginesie.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16v
    Postów
    53

    Domyślnie

    Ja od lat jeżdżę na saska 4,nigdy nie miałem problemów. Ogarniaja mi trzy auta w tym Bmw, co łatwe nie jest.

Podobne wątki

  1. Serwis klimatyzacji w Krakowie
    Utworzone przez dproject w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-07-2019, 11:36
  2. Uwaga 3B-serwis!!!
    Utworzone przez N!trO w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-09-2013, 13:58
  3. Serwis Saska w Krakowie
    Utworzone przez SerwisSaska4 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 13:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory