Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Szukam osoby do pomalowania zacisków - Tarnów i okolice

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek_tarnow
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 ts 120KM
    Postów
    206

    Domyślnie Szukam osoby do pomalowania zacisków - Tarnów i okolice

    Witam serdecznie, czy ktoś z Was jest w stanie odpłatnie pomalować zaciski w moim samochodzie? obecnie wygląda tak jak w załączniku, zastanawiam się nad niebieskimi bądź czerwonymi zaciskami
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151018_084813.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	141.8 KB
ID:	180908  

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Michał(Pliszka)
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Były:Alfa Romeo 156 2.0 155 KM | Alfa Romeo 147 1.6 105KM JEST - Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    577

    Domyślnie

    tylko czerwone do tego koloru samochodu


    Małopolska i Podkarpacie na Facebooku --> https://www.facebook.com/groups/2946...17543/?fref=ts <-- Dołączać


    ZAPRASZAM NA FANPAGE <
    https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...imeline/?ref=hl >


    Moja Piękność AR 159 1,9 JTS ----> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...pliszka_d.html <------

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Kup sobie lub przygotuj następujące:
    1) farba w sprayju do zacisków, bądź termiczną - w sumie to to samo różnią się tylko maksymalnymi temperaturami wytrzymałości..., każda wytrzyma
    2) papier ścierny gradacja np 80 i 200
    2) coś do odtłuszczenia, może być benzyna ekstrakcyjna, bądź rozpuszczalnik (np. Nitro)
    3) pozbieraj trochę starych gazet
    4) taśma malarska żółta

    Pomalowanie jest tak proste jak budowa cepa, nie trzeba być lakiernikiem do tego, nikt ci tam zlewek nie będzie szukał przecież, a jak nie będziesz się śpieszył to i napewno i tobie żadna nie powstanie

    Czynności:
    1) umyj zaciski jakąś chemią, może być np sprej z supermarketu do felg, albo poprostu wyszoruj ile się da, niektórzy do tego używają domowego "CIF-a" do łazienek i efekt o dziwo potrafi być pioronujący
    2) papierkiem ściernym przeszlifuj ile się da widoczne powierzchnie zacisku. Najpierw grubszą gradacją, a następnie drobniejszą. Jeśli chciałbyś mieć idealnie płaską powierzchnię jak np na zaciskach BREMBO, musisz skorzystać ze szlifierki kątowej i delikatnie wygładzić powierzchnię
    3) oklej gazetami tarcze, elementy zawieszenia, nadkole, generalnie wszystko na czym nie powinna znaleźć się farba
    5) odtłuść powierzchnie malowaną i poczekaj na wyschnięcie
    6) nakładaj farbę w 2-3 warstwach w odstępstwie 20-30 minut oczywiście pasuje to robić w pomieszczeniu gdzie panują przynajmniej dodatnie temperatury na poziomie 10 i więcej stopni. im zimniej tym farba słabiej wiąże i wysycha, jakbyś miał obok piec, albo chociaż farelkę, to byłaby bajka
    7) jeśli poplamiłeś tarcze hamulcową farbą, to nie panikuj, nic się nie dzieje, przekręć tarcze i zmyj świeżą farbę szmatką nasączoną rozpuszczalnikiem
    8) poczekaj aż wyschnie i zakładaj buty

    Większość materiałów powinieneś znaleźć w domu, a jedynym kosztem powinna być praktycznie sama farba

    BTW Motip ma ładną czerwień w sprayu na zaciski

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek_tarnow
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 ts 120KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    prezes, dzięki za pomoc myslałem, że jak ściągnę koła to będzie trzeba zdemontować zaciski, ale wystarczy tylko zabezpieczyć tarcze i resztę

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    pochwal się później efektami

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek_tarnow
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 ts 120KM
    Postów
    206

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mariano97
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek_tarnow Zobacz post

    Też myślę zakupić ten zestaw lecz malowanie zacisków zostawiam juz na wiosnę

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Nadalby się zwykły sprej za 40zl, a to juz wyższa półka, więc też będzie dobre

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 06r
    Postów
    100

    Domyślnie

    Dodam coś od siebie, wymieniałem klocki i tarczę przód plus toczenie tarcz i klocki tył, z racji większej wymiany wymyśliłem malowanie zacisków.
    Poczytałem trochę i wybór padł na zwykły hammeraite na rdzę, kolor zielony. Myślałem nad czerwonym ale jednak nie robi na małych zaciskach, rzuca się w oczy a przy małych heblach trochę wiocha, dlatego też zieleń, robi robotę a nie bije po oczach.

    Co do malowania to nie widzę tego bez zdejmowania zacisków, wg mnie nie da się tego dobrze całego pomalować na tarczy a nie mówie już o wyczyszczeniu przed malowaniem, u mnie 2 warstwy plus drobne poprawki już na aucie, narazie wygląd jak świeżo malowane, a używane dość intensywnie plus częste mycie chemią.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał czahator Zobacz post
    Dodam coś od siebie, wymieniałem klocki i tarczę przód plus toczenie tarcz i klocki tył, z racji większej wymiany wymyśliłem malowanie zacisków.
    Poczytałem trochę i wybór padł na zwykły hammeraite na rdzę, kolor zielony. Myślałem nad czerwonym ale jednak nie robi na małych zaciskach, rzuca się w oczy a przy małych heblach trochę wiocha, dlatego też zieleń, robi robotę a nie bije po oczach.

    Co do malowania to nie widzę tego bez zdejmowania zacisków, wg mnie nie da się tego dobrze całego pomalować na tarczy a nie mówie już o wyczyszczeniu przed malowaniem, u mnie 2 warstwy plus drobne poprawki już na aucie, narazie wygląd jak świeżo malowane, a używane dość intensywnie plus częste mycie chemią.
    widoczne, powierzchnie spokojnie, przygotujesz i zrobisz tak jak ma być, tylko trochę cierpliwości, a od tyłu raczej nikt Ci zaglądać nie będzie w końcu to zabieg estetyczny a nie jakaś krytyczna mechanika układu napędowo- jezdnego...

    a pozatym, przy ściągnięciu zacisków trzeba uzupełniać płyn hamulcowy i odpowietrzać układ, a tego samemu raczej nie zrobisz i koszty rosną, i po co? żeby z tyłu też było pomalowane, jak nikt tam nie zagląda?

Podobne wątki

  1. Tarnów i okolice- lista forumowiczów.
    Utworzone przez Szczepan 2006 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2292
    Ostatni post / autor: 30-05-2018, 22:57
  2. dobry mechanik-tarnów i okolice
    Utworzone przez maxiking w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-02-2018, 14:15
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 21:24
  4. Szukam lakiernika do pomalowania progów.
    Utworzone przez michal.wawa w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory