Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zawór overboost

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar kompot
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1.9JTD Q2
    Postów
    193

    Domyślnie Zawór overboost

    Witam.
    Ostatnio wykonałem z ciekawości podstawową diagnostykę i wygląda na to, że mam problem z trzymaniem boostu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w9xxkx.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	77.4 KB
ID:	95671
    EGRu nawet nie dotykałem, bo był czysty (tylko nalot, bez nagaru). Czujnik doładowania był mocno brudny, wyczyściłem, ale logi wyglądają podobnie jeśli nie identycznie. Obstawiam teraz zawór lub wężyki.
    Wykonałem test overboosta na zgaszonym silniku, ruch (ok. 1 cm) w jedną stronę był bardzo szybki, odpuszczanie powolne. Na początek chcę zmienić wężyki, wiem, że spooro osób je wymieniało - czy ktoś może powiedzieć jakie potrzebne są długości i średnice? Jeśli to nie pomoże, wówczas zmienię zawór, na motointegrator.pl są po ok. 250 zł.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Odpuszczanie powolne sugeruje nieszczelność, czyli zawór nie trzyma albo wężyki
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    Auto
    alfa romeo GT 1.9 jtd (2004)
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał kompot Zobacz post
    Witam.
    Ostatnio wykonałem z ciekawości podstawową diagnostykę i wygląda na to, że mam problem z trzymaniem boostu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w9xxkx.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	77.4 KB
ID:	95671
    EGRu nawet nie dotykałem, bo był czysty (tylko nalot, bez nagaru). Czujnik doładowania był mocno brudny, wyczyściłem, ale logi wyglądają podobnie jeśli nie identycznie. Obstawiam teraz zawór lub wężyki.
    Wykonałem test overboosta na zgaszonym silniku, ruch (ok. 1 cm) w jedną stronę był bardzo szybki, odpuszczanie powolne. Na początek chcę zmienić wężyki, wiem, że spooro osób je wymieniało - czy ktoś może powiedzieć jakie potrzebne są długości i średnice? Jeśli to nie pomoże, wówczas zmienię zawór, na motointegrator.pl są po ok. 250 zł.
    średnicy i dł..już nie pamiętam,ale u mnie (nie wiem czy we wszystkich identycznie) problem polegał na tym ,że inna średnica jest przy zaworze a inna przy turb.. i kurcze jednej średnicy wężykiem sprawy nie załatwisz-dobrałem jakoś wężyki aby ciasno w siebie wchodziły + ciut kropelki i drugi rok jest ok..pzd

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar kompot
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1.9JTD Q2
    Postów
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Odpuszczanie powolne sugeruje nieszczelność, czyli zawór nie trzyma albo wężyki
    Tak właśnie obstawiam. A że mam klejoną wersję to nie będę kombinował, po zmianie wężyków wymienię zawór na nowy.
    Cytat Napisał rafaddd Zobacz post
    średnicy i dł..już nie pamiętam,ale u mnie (nie wiem czy we wszystkich identycznie) problem polegał na tym ,że inna średnica jest przy zaworze a inna przy turb.. i kurcze jednej średnicy wężykiem sprawy nie załatwisz-dobrałem jakoś wężyki aby ciasno w siebie wchodziły + ciut kropelki i drugi rok jest ok..pzd
    Dzięki.
    Jeśli komuś się przypomną średnice to bardzo proszę, nie mam obecnie jak rozebrać auta a najchętniej kupiłbym wężyki bez zdejmowania starych.
    Ostatnio edytowane przez kompot ; 14-05-2013 o 15:18

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar kompot
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1.9JTD Q2
    Postów
    193

    Domyślnie

    Może ktoś rozwijeje moje wątpliwości. To wysterowanie zaworu mnie zastanawia, wynosi cały czas około 40%, a chyba powinno przybierać różne wartości skoro boost skacze-powinno próbować go stabilizować.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bartekk287
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo GT 2006 r. 1.9 JTD 150 km.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich, dołączam się do tematu z zapytaniem: Jakie wartości powinien wskazywać overboost od "dołu" ze tak sie wyraże do samej "góry"

    Bo nie jestem pewny czy coś z nim jest nie tak czy też nie, czy się przycina czy nie. oto log, 4 bieg o 1500 obr w góre wraz z ciśnnieniem doładowania.

    http://www.sendspace.pl/file/eb0d89617e454efa0cf8769

Podobne wątki

  1. [159] Turbo padło, zawór overboost ?
    Utworzone przez Dymo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 06-03-2019, 14:45
  2. Pęknięta rurka do EGR a zawór overboost
    Utworzone przez rafik. w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2017, 22:51
  3. [159] Zawór overboost
    Utworzone przez MichałAR156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 14:23
  4. Zawór overboost
    Utworzone przez BB85 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 15:25
  5. [156] [JTD 16V] Przepływomierz, zawór overboost
    Utworzone przez Huber w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 20:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory