Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Pomiar na hamowni Maha za 50PLN od 25.09-05.10.2013

  1. #1
    ikarus
    Gość

    Domyślnie Pomiar na hamowni Maha za 50PLN od 25.09-05.10.2013

    Witam,
    Tematów "Grupowe hamowanie" było już wiele i niestety większość umarła śmiercią naturalną. Dlatego po długich rozmowach z Evorider w końcu udało się załatwić ciekawą zniżkę dla Szanownego grona miłośników marki. Od 25.09.2013 do 05.10.2013 pomiar na hamowni Maha odbędzie się w cenie 50 PLN, wydaje mi się że taniej auta shamować już nie można, szczególnie na hamowni Maha. W celu umówienia się dzwonicie bezpośrednio do właściciela firmy Tel: 660-701-778 www.evorider.com

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD (150 KM)
    Postów
    7

    Domyślnie

    Ciekawie to wyglada :-)

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar mercenaryk
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Fiat Punto 2FL 1.9 JTD Multijet 100KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Hamowanie odbywa się w Piotrkowie?

  4. #4
    ikarus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mercenaryk Zobacz post
    Hamowanie odbywa się w Piotrkowie?
    Nie, to jest przekaz myśli....

    No jasne że w Piotrkowie

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar leito
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Sprzedany ;)
    Postów
    153

    Domyślnie

    Dzięki za info.
    Umówiłem się na sobotę, zobaczymy co wypluje

    EDIT- Byłem i efektem pomiaru jest
    moc silnika 171.6BHP/208,5Nm

    Wykres fota z tel. bo pliczek pdf dotrze pewnie na maila w późniejszym czasie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0272.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	72.1 KB
ID:	109729
    Ostatnio edytowane przez leito ; 28-09-2013 o 11:50

  6. #6
    ikarus
    Gość

    Domyślnie

    171.6 BHP to jakieś 174 KM - to i tak całkiem nieźle. Na jakimś zagranicznym forum oglądałem wykresy 2.2 JTS to jedna 161 BHP tylko wypluła.

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar leito
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Sprzedany ;)
    Postów
    153

    Domyślnie

    Cytat Napisał ikarus Zobacz post
    171.6 BHP to jakieś 174 KM - to i tak całkiem nieźle. Na jakimś zagranicznym forum oglądałem wykresy 2.2 JTS to jedna 161 BHP tylko wypluła.
    Rozmawiałem dzisiaj z kumplem który był jakiś czas temu w EVORIDER'ze z kilkoma innymi ziomkami i wynik był zaniżony bo kilka osób z Nich było też wcześniej na innych hamowniach i wynik z EVO mieli o kilka KM niższy, ale jeśli faktycznie zaniża to i tak lepiej jakby zawyżała


    A tutaj filmik z hamowni

    https://www.youtube.com/watch?v=Od3DZM1DCEc

    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD (150 KM)
    Postów
    7

    Domyślnie

    Kiedyś Remi mi mówił że w chyba w maju był taki epizod że delikatnie benzyniaki zaczęła zaniżać, ale już to dawno poprawili. W Evo co 6 miesięcy kalibrują hamownie więc raczej nie ma mowy o zaniżonych wynikach. Oczywiście zawsze jest tak że jak hamownia zawyży to znaczy że działa poprawnie, a jak pokaże mniej to nie wina samochodu tylko hamownia do bani hehe :-) Zresztą o ile wiem to VAG uznaje tylko pomiary z hamowni Maha, więc te hamownie muszą być dobre, oczywiście pod warunkiem że ktoś ją serwisuje bo kiedyś w Łodzi na Maha wyszło mi znowu trochę za dużo. Zresztą na dole wykresu powinieneś mieć oprogramowanie hamowni, u Evo jest zawsze najnowsze, a w Łodzi miałem chyba z 2007 roku więc to chyba też świadczy o tym co ile firma przeprowadza kalibracje hamowni.
    159 2.2 JTS również słyszałem że norma to 160 - 170 BHP, a 185 to może na jakieś inercji.
    Tak poza tym gratuluje bardzo ładnej Alfy, fajny filmik.

    Masz jeszcze wykres auta mojej kobitki Ford Focus II 1.6 benzyna. Według producenta 100 koników 150Nm - w Evo wyszło 107 BHP i 149 Nm to chyba nie ma możliwości żeby hamownia zaniżała.



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez Dydek ; 01-10-2013 o 13:28

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar leito
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Sprzedany ;)
    Postów
    153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dydek Zobacz post
    Kiedyś Remi mi mówił że w chyba w maju był taki epizod że delikatnie benzyniaki zaczęła zaniżać, ale już to dawno poprawili. W Evo co 6 miesięcy kalibrują hamownie więc raczej nie ma mowy o zaniżonych wynikach. Oczywiście zawsze jest tak że jak hamownia zawyży to znaczy że działa poprawnie, a jak pokaże mniej to nie wina samochodu tylko hamownia do bani hehe :-) Zresztą o ile wiem to VAG uznaje tylko pomiary z hamowni Maha, więc te hamownie muszą być dobre, oczywiście pod warunkiem że ktoś ją serwisuje bo kiedyś w Łodzi na Maha wyszło mi znowu trochę za dużo. Zresztą na dole wykresu powinieneś mieć oprogramowanie hamowni, u Evo jest zawsze najnowsze, a w Łodzi miałem chyba z 2007 roku więc to chyba też świadczy o tym co ile firma przeprowadza kalibracje hamowni.

    Co do daty pod wykresem to jedyna której się dopatrzyłem jest : 28.10.2011r. (może ktoś kto częściej bywa na hamowni powie coś więcej)






    159 2.2 JTS również słyszałem że norma to 160 - 170 BHP, a 185 to może na jakieś inercji.
    Tak poza tym gratuluje bardzo ładnej Alfy, fajny filmik.

    Masz jeszcze wykres auta mojej kobitki Ford Focus II 1.6 benzyna. Według producenta 100 koników 150Nm - w Evo wyszło 107 BHP i 149 Nm to chyba nie ma możliwości żeby hamownia zaniżała.



    Uploaded with ImageShack.us
    Nie mam porównania i nie chce robić "anty"reklamy EVORIDER bo gość który mi "hamował" AR, jest fajnym pozytywnym człowiekiem, choć proponują mi inni by zrobić jeszcze jeden pomiar na "Nagazie" u Stefanowskiego dla porównania, mimo tego udało mi się wyczytać na innych forach że faktycznie pomiar dla 2.2 to 160/170BHP, czyli "teoretycznie" mój wynik jest "zadowalający"

    Być może wybiorę się za kilka dni do Łodzi i sprawdzę, z czystej ciekawości, choć te kilka KM nawet na minus, nie robią dla mnie różnicy ...


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez leito ; 01-10-2013 o 22:36

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] SZOMBIERKI RALLY CUP 2013 - 3 RUNDA 08.09.2013 - Bytom
    Utworzone przez Miklaj w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 21:31
  2. [Hamownia - Wrocław] szukam hamowni we Wrocławiu typ 4x4 MAHA.
    Utworzone przez euroscan w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 09:15
  3. Pomocy brak mocy o 30 koni mniej , pomiar z hamowni
    Utworzone przez konradkola w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2009, 22:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory