Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Temat: ASO Twardowski już nie ASO

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał supabache Zobacz post
    Zwróćcie uwagę, że skoro nie są już ASO, nie dotyczą ich pewne "obowiązki" ASO, które generują u klienta tylko tornado w portfelu. Mam na myśli wymianę elementów tylko na nowe, brak możliwości proponowania zamienników czy regeneracji części. Także, jak dla mnie zmiana tylko na +
    Skąd takie informacje? W ASO możesz nawet i używane części zakładać.

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar Snu
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Jest Giullietta 1.4 MA Była 147 1.6 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Czyli w ASO nie mogą proponować zamienników?
    Mogą i nawet to robią

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jaso
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    WAW
    Auto
    MiTo 1.4 16V 95km, Brera 2.0jtdm 09' BYŁA: AR 156 1.8 T.S. 98'
    Postów
    314

    Domyślnie

    Kazde ASO ma zamienniki i je proponuje, to Twój wybór co wybierasz. Jak stracili autoryzacje to chociaż taki plus, ze może w końcu ceny będą znosne, a do tej pory "know-how" Twardy ma jedno z najlepszych w Wawie
    Brera Team Warsaw

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Obawiam się, że ceny zostaną na tym samym poziomie. Wydaje mi się, że o ile know-how mają jedno z najlepszych być może nawet w Polsce, to polityka cenowa jest jaka jest. Sam miałem propozycję od nich, kupna auta ich klienta. Jedynie 35k za Alfę 159 z 2006 roku w najsłabszym dieslu, z kiepskim wyposażeniem. Jakiś czas temu widziałem również ich akcję sprzedaży samochodu klienta na FB gdzie sami nie wiedzieli ile za niego wziąć. Mając to na uwadze i ich internetowy fejm, że robią dobrze ale okropnie drogo... Jakoś, nie mam ochoty tam jeździć w sprawie napraw, serwisów, itp. Gdybym miał JTS to inna sprawa.

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar Snu
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Jest Giullietta 1.4 MA Była 147 1.6 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że ceny się nie zmienią. Nawet przegląd pierwszy w ramach ASO proponowali w sumie dwa razy drożej niż konkurencja, więc to raczej ich narzut, niewynikający z obostrzeń Fiata

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Koniec świata, ciekawe co na to Tomasz Twardowski senior ? Widać jakaś epoka się kończy skoro najstarsze ASO w tym kraju postanowiło odpuścić autoryzację. Zapewnie sprawa była skalkulowana. Do Twardowskiego mam sentyment ale muszę przyznać ze jak dzwoniłem po przerwie to odbierał jakiś mechanik bądź inny chłopak a nie właściciel więc specjalnie nie szło się dogadać

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Koniec świata, ciekawe co na to Tomasz Twardowski senior ? Widać jakaś epoka się kończy skoro najstarsze ASO w tym kraju postanowiło odpuścić autoryzację. Zapewnie sprawa była skalkulowana. Do Twardowskiego mam sentyment ale muszę przyznać ze jak dzwoniłem po przerwie to odbierał jakiś mechanik bądź inny chłopak a nie właściciel więc specjalnie nie szło się dogadać
    Czyli nie jestem sam No z tym gościem się ciężko dogadać nawet będąc na miejscu.

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Z tego co ok. rok temu rozmawiałem z TT Jr. wynikało, że chcą się odautoryzować, bo im się to nie kalkuluje. Autoryzacji na 4C nie posiadali i tak, więc gwarancyjne tylko Julki i Mitozy im wpadały. Nie posiadali jakiejś wielkiej floty samochodów zastępczych, więc dla niektórych gwarancyjnych klientów, to był poważny minus. Czyli stosunkowo mało wpadało klientów, za których płacił FAP. Wnioskuję, że nawet bardzo mało, bo (wspomniane gdzieś wyżej) 20k za utrzymanie autoryzacji to ledwo kilkanaście grubszych napraw gwarancyjnych...

    Odniosłem wrażenie, że bardziej chcą pójść w klasyczne Alfy, restauracje tych pre-156 itp, ale chyba także inne klasyczne samochody (nie Alfy). Jakieś cuda z lat 70-tych. Chociaż - kiedyś i taką starą Giuliettę u Dukiewicza widziałem, więc nie wszyscy posiadacze zabytkowych Alf w Warszawie tak kochają TT. Anyway - może znajdą w tym swoją niszę, może nie.

    A ten nowy ziomek od obsługi klienta... eh trochę szkoda, bo z Tomkiem Jr, gdy siedział tam cały czas przy wejściu łatwiej było się dogadać. Myślę, że nie jest to najlepsze posunięcie - większość uroku TT była w tym, że rozmawiasz i wszystko załatwiasz z właścicielem, który do tego zna się na rzeczy, a nie z anonimowym panem, który słabo ogarnia i tylko zajmuje się przekazywaniem kluczyków i faktur...

    PS: A może, to kwestia tego, że Julki i Mitozy się nie psują podczas gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 25-04-2016 o 13:13

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 25-04-2016 o 13:13

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Z tego co ok. rok temu rozmawiałem z TT Jr. wynikało, że chcą się odautoryzować, bo im się to nie kalkuluje. Autoryzacji na 4C nie posiadali i tak, więc gwarancyjne tylko Julki i Mitozy im wpadały.
    Zgadza się, jakby FAP a teraz FCA nie był jeszcze nadal mentalnie betonem pamiętającym czasy PRL'u to pewnie byłoby inaczej. Jak była 159 w produkcji to jeszcze było co serwisować gwarancyjnie, ludzie brali samochody w leasing itp. Plus jest taki że stawka roboczogodziny powinna się już zmniejszyć z racji braku autoryzacji.
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

Podobne wątki

  1. ASO Twardowski - prośba
    Utworzone przez hoyraq w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory