Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Temat: ASO Twardowski już nie ASO

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    eh trochę szkoda, bo z Tomkiem Jr, gdy siedział tam cały czas przy wejściu łatwiej było się dogadać. Myślę, że nie jest to najlepsze posunięcie - większość uroku TT była w tym, że rozmawiasz i wszystko załatwiasz z właścicielem, który do tego zna się na rzeczy, a nie z anonimowym panem, który słabo ogarnia i tylko zajmuje się przekazywaniem kluczyków i faktur...
    Zgadzam się całkowicie. Z T.T. rozmawia się jak pasjonat z pasjonatem. Cena usługi odstraszała, ale pan T.T. na wejściu mocno kusił do skorzystania.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfRomeo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Koledzy, dajcie znać jak tam ceny robocizny po odautoryzowaniu:-) Jeszcze niedawno za niektóre czynności wołali 500-1000% więcej (nie żartuję) niż inne, dobre warsztaty ( nie ASO).

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    34

    Domyślnie

    Pali licho ceny ( są te same )... Ale wiedza się gdzieś zapodziała - wpadłem ostatnio co by się spytać o wymianę osłony przegubu zewnętrznego to ten człowiek przy komputerze mi zaczął tłumaczyć, że trzeba wyjmować całą półoś! Jest słabo... Ja tam wiem, że mechanicy na hali ogarniają i pewnie elegancko by zrobili bez takich wydziwnień, ale nowy klient jak przyjdzie to się za głowę złapie.
    Generalnie jest ogólnie kiepsko teraz z serwisami - pytałem u Dukiewicza o tą samą czynność to mi powiedzieli, że robocizna tyle i tyle - ale części to nie wiedzą ile kosztują, bo to trzeba się w sklepie naprzeciwko zapytać (!!!). Pewnie jestem z innej bajki, ale dla mnie obsługa klienta czyni cuda - jak mam sam wiedzieć co trzeba zrobić, wypytać się o części w sklepie itd. to ja mam gdzieś taki interes

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Dziwi mnie to, że Dukiewicz tak Ciebie odesłał. Wydawało mi się, że chociaż zasady obsługi klienta tam dawno opanowali.

    Ale potwierdza to starą prawdę - samochody są świetne, ale sieć seriwisowa denna.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Zobacz post
    człowiek przy komputerze mi zaczął tłumaczyć, że trzeba wyjmować całą półoś! Jest słabo... Ja tam wiem, że mechanicy na hali ogarniają i pewnie elegancko by zrobili bez takich wydziwnień, ale nowy klient jak przyjdzie to się za głowę złapie.
    Ogarniający mechanik przy wymianie osłony zrobi to dużo szybciej wyjmując półoś niż jakby miał się bawić w ściąganie przegubu na aucie, a jak niema podpory to już w ogóle tylko debil nie wyjmie ośki

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek1987 Zobacz post
    Ogarniający mechanik przy wymianie osłony zrobi to dużo szybciej wyjmując półoś niż jakby miał się bawić w ściąganie przegubu na aucie, a jak niema podpory to już w ogóle tylko debil nie wyjmie ośki
    Chodzi o 1.7 BX. A jakby było takie proste wyjęcie tej półosi, to nikt by dodatkowo nie doliczał za to pieniędzy. Więc obrazowo - kilka miesięcy temu wymieniałem w TT osłonę na drugim przegubie - kosztowało mnie to dużo mniej z częściami niż teraz miałbym zapłacić za samą robociznę. Stąd moje "oburzenie".

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Przy różnych nietypowych robotach trzeba się liczyć z tym że wszędzie spuszczą Cię na drzewo albo wymówką czasową albo kosztem z kosmosu.
    Przy obecnej ilości aut i ich awaryjności myślę że 90% zakładów jest nastawione na typowe usterki, niezbyt czasochłonne i do tego same wymiany. Na tym kasują najwięcej i inne czynności najzwyczajniej im się nie opłacają bo wezmą Ciebie np. na 2h i zarobią 100zł a jak Cię pogonią to i tak przyjedzie auto na którym w 2h zarobią np. 400zł, prawa rynku. Z nietypowymi usterkami trzeba szukać pasjonatów i rzemieślników a nie wymieniaczy części.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    było 159 SW 08, 2.4 Jtdm, jest Giulietta 1.4 MA 170 km
    Postów
    79

    Domyślnie

    Po przerwie odstawiłem ostatnio do TT swoją 159 i jest sporo taniej niż było. Pełny przegląd, wymiana wahacza przedniego prawego dolnego, podnośnika szyby, jednej żarówki, serwis klimatyzacji, zbieżność plus kilka pierdół wyszła - robocizna i części (olej mój) 1700 brutto. Za dawnych czasów byłoby pewnie 1500 za sam przegląd.

    Dla mnie najlepszy serwis Alfiny także przy takich cenach będę tam odstawiał tylko tam. Poprzednio jak był chudy miesiąc to dawałem alfę na serwis do rożnych magików z różnym skutkiem. Teraz nie widzę już takiej potrzeby.

    Pan z recepcji z tego co pamiętam zajmował się wcześniej serwisem, także nie wiem czy taki całkiem nowy.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Wstawiłem dzisiaj do TT Julkę, problem z multiairem. Zobaczymy czy coś zaradzą bez wymiany modułu i ile mnie to zaboli.
    Chłopak na recepcji młody, ale wydaje się, że ma pojęcie.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Multiair wymieniony, był padnięty niestety. Na razie jestem zadowolony, w końcu silnik nie cyka.
    I potwierdzam - ceny części i robocizny taniej jak w autoryzowanym serwisie. Dla przykładu za moduł MA zapłaciłem 2900 zł, gdzie w Carserwisie krzyczeli minimum 3500.

    Mogliby tylko auto umyć... Ale oczywiście póki co polecam.
    Ostatnio edytowane przez Wichura87 ; 22-07-2016 o 13:44

Podobne wątki

  1. ASO Twardowski - prośba
    Utworzone przez hoyraq w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory