Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Moje przygody z AJS Warszawa - (nie)POLECAM

  1. #21
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie no, makabra jest jeśli chodzi o terminy i fachowość. I żeby się chciało, a nie na odwal się. Ja jestem bywalcem u opiekującego się Pucharówką, a i tak czas tam się zakrzywia i przybiera formę gumy najczęściej.
    Facet od którego kupowałem 166tkę wraz z kilkoma innymi w okolicy (jedni z założycieli Ikara) , jak to mówił - sami zdobywali materiały szkoleniowe, wykształcili mechanika, płacili mu "abonament" a w zasasdzie to pensją można nazwać - co dawało im pierwszeństwo i wyłączność gdy trzeba było na jego pracę. Wszelkie nietypowe sprawy itd. mógł spokojnie robić, nie martwiąc się że uciekają mu wymainy klocków czy oleju od zwykłych klientów i że nie będzie miał na chleb. To jest fajne rozwiązanie.

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Jak Łukasz zostawiał Toyotę u Pabla to go odbierałem, na placu ponad 20 Alf i 3 Toyoty.
    Warsztatów od Włoszczyzny jest jak na lekarstwo- ja poza Pablem w centralnej Polsce znam tylko Ghosta, który też ma świetną opinię.
    I trzeba zrozumieć, że z 2 dni robi się 5, a z tygodnia dwa. Jak ktoś mi pisze, że w 36 godzin wszystko mu zrobią, to nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. I w życiu nie miał porządnej awarii, albo jak wielu jej nie widzi, do czasu aż coś się ukręci

    Dam przykład znajomej z identyczną Alfą jak moja, zapaliła się jej kontrolka awarii układu hamulcowego. W zafajdanej Łomży nie chcieli nawet kompa podpiąć bo to Alfa, a Astrę 3 podpinają bez problemu- a dlatego Astrę, gdyż ten system jest prawie bliźniaczy.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Jak Łukasz zostawiał Toyotę u Pabla to go odbierałem, na placu ponad 20 Alf i 3 Toyoty.
    Warsztatów od Włoszczyzny jest jak na lekarstwo- ja poza Pablem w centralnej Polsce znam tylko Ghosta, który też ma świetną opinię.
    Oba wymienione przez Ciebie warsztaty mają swoje za uszami, tak samo jak bohaterowie niniejszego wątku. Zarówno w samej robocie, jak i w traktowaniu klienta. Na forum się o tym nie pisze, bo nikt rozsądny nie ma ochoty wywoływać gównoburzy z fanbojami = ślepymi powtarzaczami forumowych legend.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Podstawowa sprawa- pokaż mi warsztat, który nie miał wpadek i jakichś niedoróbek????
    Różne rzeczy się widziało, jeszcze nigdy nie było tak że coś było źle zrobione, gdzie wcześniej gdy w okolicy szukałem warsztatu byłem w trzech i naprawili auto, ale przy okazji zrobili szkody na większe kwoty.

    Ale trzeba też przyznać że niektórzy opiniotwórczy forumowicze niekiedy ponoć życzą sobie robót ekstra za dobrą opinię, jak nie ma fruktów to obsmarowują dopę. I tu mogę podać dwa Nicki z tego wspaniałego forum. W jeden z nich nie wierzyłem do momentu jak w cztery oczy mówił mi jedno, a potem tu coś zupełnie innego. Niestety jest tego coraz więcej, najlepszy był jeden pan, który na torze narzekał na Profila i miał prawo, a potem na swoim wspaniałym blogu wychwala je pod niebiosa

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Podstawowa sprawa- pokaż mi warsztat, który nie miał wpadek i jakichś niedoróbek????
    Nie ma takiego i to każdemu powtarzam Ale po wpadce liczy się reakcja wobec klienta, a w/w 3 warsztaty słabo się zachowały w przypadkach, które ja mam na myśli. Dlatego - mimo bardzo dużej tolerancji wobec błędów - ciągle szukam czegoś pewnego, mimo że mieszkam w regionie obfitującym w "polecanych" mechaników.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał supabache Zobacz post
    Oba wymienione przez Ciebie warsztaty mają swoje za uszami, tak samo jak bohaterowie niniejszego wątku. Zarówno w samej robocie, jak i w traktowaniu klienta. Na forum się o tym nie pisze, bo nikt rozsądny nie ma ochoty wywoływać gównoburzy z fanbojami = ślepymi powtarzaczami forumowych legend.
    Muszę się z Tobą niestety zgodzić... o reszcie się nie wypowiadam i o szczegółach a przerobiłem 1-ego i 2-ego.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie Moje przygody z AJS Warszawa - (nie)POLECAM

    Ja dodam do siebie tylko tyle, ze panowie z AJS Service podczas mojej wizyty u nich spełniali w mojej ocenie wymogi świetnego warsztatu, ktore zostały tu wymienione. Uczciwie podeszli do tematu, starali sie właściwie zidentyfikować problem i tez potencjalne inne zagrożenia. Przykladem może byc sytuacja z silentblockami, ktore w dalszej perspektywie mam do ogarnięcia i na ktore zwrócono mi uwagę pomimo, ze przyjechałem do warsztatu z zupełnie inna usterka. Nikt mi jednak nie powiedział wprost i a priori ze silentblocki sa do roboty (co budziłoby moje podejrzenia). Po prostu po obejrzeniu auta na podnośniku pojawiło sie pytanie czy nie zdarzają mi sie "takie i takie" zachowania samochodu. Potwierdziłem, ze rzeczywiście od kilku miesięcy (po sezonie zimowym) zacząłem cos takiego obserwować. W efekcie wytłumaczono mi skąd diagnoza dlaczego silentblocki sa juz wymęczone, ze co prawda ich ogarnięcie to nie jest jeszcze musik, ale warto sie nimi zainteresować. Wykazano sie zatem rzetelnym podejściem i zainteresowaniem autem klienta - Panowie wyszli poza umówiony zakres prac i spojrzeli na auto w szerszej perspektywie.

    Co do samej diagnozy usterki, z ktora do nich przyjechałem i potencjalna kwestia naciągania i wymyślania usterek, co czasem w warsztatach sie zdarza - przyjechałem do nich z prośba o identyfikacje problemu, ktory pojawił sie po nieprawidłowym montażu turbiny w innym zakładzie. I wiecie co? Diagnoza okazała sie mniej dziwna i naciagajaca niz ta, ktora usłyszałem w ASO (w ASO usłyszałem, ze przyczyna jest uszkodzony wymiennik ciepła kosztujący u nich około 1000 pln; na pytanie skąd taka opinia i diagnoza, opiekun serwisowy w ASO odpowiedział, ze sprawdzali "na ucho", gdzie jest usterka i ze wyszło im, iz najgłośniejsze świsty sa w okolicach wymiennika ciepła wlasnie).W AJS mój problem (zapach spalin w kabinie) zdiagnozowano jako niedbały montaż turbiny (ze wskazaniem miejsca, gdzie jest nieszczelność) a kwestie wymiennika ciepła (bardzo kosztowna) od razu wykluczono. Dodano przy okazji, ze warto zainteresować sie łącznikiem elastycznym (plecionka) w okolicach DPFu, ktory nie wyglądał najlepiej.

    Nie zdecydowałem sie na wymianę plecionki i możliwe, ze dlatego problem zapachu spalin nie został wyeliminowany a jedynie ograniczony. I tu jest moja wina.

    Podjade do AJS jeszcze raz i zobaczymy jak finalnie sprawa zostanie zamknięta. Na razie uczucia sa mieszane, ale właściwie sam mogę byc sobie winien, wiec negatywnej opini na temat AJS póki co nie potwierdzam.

    Co do kontaktu i umawiania sie. U mnie kontakt był bezproblemowy, umówiliśmy sie od ręki, jedyna niedogodność to godziny, w których Panowie pracują (pokrywające sie z godzinami pracy mojego biura). Zdecydowanie łatwiej było sie jednak umówić niz z Pablo Garage, gdzie pierwotnie chciałem wstawić auto, ale ze względu na utrudniony kontakt (i po troszkę tez odległość) zdecydowałem sie poszukać warsztatu w Warszawie.

    Na finalna ocenę AJS przyjdzie jeszcze czas i na pewno sie nią podzielę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 23-03-2017 o 09:13

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie Moje przygody z AJS Warszawa - (nie)POLECAM

    Podbijam do góry, bo okazało sie, ze poprzedni post był niekompletny i pełen błędów. Zedytowalem go do formy bardziej zrozumiałej [emoji4]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 23-03-2017 o 17:09

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    A ja nadal będę polecał AJS-Service
    Błędy zdarzą się każdemu i przy takiej liczbie napraw są nie do ominięcia, ale wiem jak są robione reklamacje.
    Terminy są jakie są bo jednak sporo jest stałych klientów i jak się po prostu przyjedzie i zostawi to obowiązuje kolejka
    W każdym bądż razie nikt z wysłanych ludzi do AJS nie miał pretensji

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Odnośnie AJS byłem raz z drobnostką co prawda do poprawienia po poprzednikach i Panowie spełnili moje oczekiwania. Wg mnie opcja warta zainteresowania, bo przy mojej wizycie Panowie byli konkretni.

Podobne wątki

  1. Przygody ze sprężarką klimy :)
    Utworzone przez matias21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 17:28
  2. Przygody z body (komputerem)
    Utworzone przez bartstep w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 11:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory