Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Moje przygody z AJS Warszawa - (nie)POLECAM

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    166 3.0 V6
    Postów
    25

    Domyślnie Moje przygody z AJS Warszawa - (nie)POLECAM

    Długo rozważałem czy i jak napisać tą opinię. Jedna się przełamałem i znalazłem trochę wolnego czasu.
    Opiszę wszystko od początku jakie podejście do klienta ma ten serwis. Auto to Alfa 166 3.0 V6.

    W połowie września 2016 pojechał do AJS Service w Warszawie aby wymienić rozrząd i przy okazji sprawdzić skąd są wycieki gdyż widać było od spodu mokry silnik od strony rozrządu. Auto stało jakieś 7 dni robocze. Przy okazji wymienione zostały świece i ponoć zlikwidowany wyciek, który spowodowany był starymi uszczelkami od pokryw zaworów. Nagwintowana też został jeden otwór na śrubę przy głowicy bo podobno był urwany. OK niby zrobione i za wszystko wzięte nie mało bo ponad 2K.

    Zrobiłem ok 600km po czym nie było mnie miesiąc w kraju. Potem wróciłem i zrobiłem ok 500km. Z okolic rozrządu coś zaczęło piszczeć jak by pasek. Po czym zobaczyłem, że jednak trochę oleju ubywa. W listopadzie wróciłem do AJS opisując co się stało i aby zostało to sprawdzone i poprawione. Umówiłem się na wizytę za kilka dni i po tym czasie przyprowadziłem i zostawiłem samochód w warsztacie. Po kilku dniach dzwoniąc samochód był nawet nie ruszony bo podobno sporo pracy zaległej. OK myślę i dałem kolejne kilka dni. Po kilku dniach sytuacja się powtórzyła. Nie mogąc być tyle bez auta zabrałem je i umówiłem się na kolejny termin. Był już grudzień…. Pojechałem i zostawiłem auto. Za kilka dni dzwoniąc znów nie było zrobione bo podobno dużo pracy…. Nie chcąc się denerwować zabrałem znów auto i umówiłem się na kolejną wizytę. Tym razem uzgodniłem już, że przyprowadzę ją za ok. 2 tygodnie aby na pewno ten termin był zarezerwowany na poprawę mojego auta i aby na pewno było miejsce i ludzie aby go zrobić. Naprawa miała potrwać maksymalnie 1-2 dni. Pojechałem oddałem samochód i co…. Po 3 dniach niby coś panowie tam zerknęli ale nie mieli czasu i do końca nie zrobili. Lekko zdenerwowany pojechałem do serwisu. Pan się tłumaczył i przepraszał (ale kurde ile razy można). Po tym powiedział, że już go z góry rozebrali ale złożyli bo nie mieli czasu ale wiedzą już czemu na jałowym biegu trochę nie równo chodzi… Zrobiłem oczy i powiedziałem, że to nie miało być zrobione tylko sprawdzenie wycieku i tego co mi piszczy przy rozrządzie. Pan zrobił oczy i mówi, że się pomylił i myślał, że naprawa ma być na co innego (mimo iż zapisywał sobie wcześniej w notesie co trzeba zrobić). Po krótkiej rozmowie zabrałem auto i pan umówił mnie na kolejną wizytę w styczniu 2017. Niechętnie się na to zgodziłem ale i tak powiedział, że by mi teraz nie zrobił bo mają zaległe roboty (bo moja to niby świeża robota i przyjechałem sobie bez umówienia….). Finalnie w styczniu miałem pojechać ale po porannych przemyśleniach i stwierdziłem, że to nie na moje nerwy bo kolejny raz mógł bym zareagować bardziej agresywnie.

    Ostatecznie oddałem na koniec stycznia do innego serwisu gdzie bez problemu za jednym razem zrobili wszystko. Okazało się, że olej nie ubywał przez uszczelki pokryw zaworów, a przez uszczelniacz od rolki rozrządu (czy jak to się fachowo nazywa). Wszystko zostało mi pokazane. Olej nadal się sączył i ciekł delikatnie też na nowy pasek rozrządu. W AJS tego nie zobaczyli albo zobaczyli i nie chciało im się wymienić? Piszczeniem okazała się rolka na szczęście nie od rozrządu tylko od paska alternatora. Dodatkowo znaleziony został ubytek gazu klimatyzacji i również naprawiony.

    Więc jak widać jeśli serwis jest dobry zrobi co trzeba i nie wystawia klienta bo im się nie chce poprawić. Tak właśnie działa AJS Service w Warszawie na Jesiotrowej. Polecony został mi on na jednym spotkaniu w Wawie pod stadionem i żałuję do dziś, że posłuchałem tego człowieka aby oddać tam samochód mimo iż, że przed samym oddaniem od 2 forumowiczów usłyszałem też negatywne opinie.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Z Warszawy nie jestem, ale o fachowości tego serwisu słyszałem w połowie zeszłego roku. Ogólnie nie tylko na ciebie dupę wypieli, że tak się wyrażę.

    Napisz kto zrobił dobrze, to będzie jakaś przydatna wiedzą na przyszłość dla innych

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    166 3.0 V6
    Postów
    25

    Domyślnie

    Oddałem do swojego rodzinnego miasteczka pod Warszawą. Dokładnie miejscowość Baniocha do Łukasza Wasiak.

    Co do AJS Warszawa to dodałem im na stronie fb ta samą opinie skopiowaną i ocenę jedna gwiazdkę. Nagle dziś usunęli wszystkie oceny i możliwość dodawania ocen ze swojej strony fb

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Trzeba było od razu szukać nowego serwisu (tak, spis jest w dziale regionalnym). Jak cię olali to trzeba było ich olać. Proste. Ja bym po drugim razie się nie prosił.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o proszenie. Gość zapłacił mają obowiązek zrobić jak trzeba. Wystarczyło im przedstawić pismo z adnotacją albo poprawiają od ręki albo płacą za samochód zastępczy. Inaczej by gadali (ważne - na pismie)

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Ja niestety mam bardzo podobne wrażenia po wizycie w tym serwisie. Nie wdając się w szczegóły, auto zostawiłem przed Bożym Narodzeniem a odebrałem w na początku lutego...!! Nic skomplikowanego, zero szukania, dokładnie wskazałem co trzeba zrobić- wymienić serwo, 2 wahacze, łączniki i gumy na stabilizatorze. Dzwoniłem co kilka dni i ciągle nie mieli czasu, ciągle zajęci i już jutro się biorą. Trwało to wszystko 8 tygodni.
    Części oczywiście musiałem sobie sam zamawiać bo nie mieli czasu nawet tego zrobić, serwo do 2.4 20v ciężki temat i zamówiłem używane zgodnie z numerami, które podał mechanik. Zamówione do warsztatu, po czym dostaję telefon, że przyszło złe, inny numer..dzwonię więc do sprzedawcy, że przesłał mi nie to co zamawiałem a on zarzeka się, że wysłał dobre i jeszcze przesłał mi zdjęcia na potwierdzenie..no to jeszcze raz do warsztatu telefon i pytam co w tym serwie jest złe..po krótkiej rozmowie okazało się, że nawet serwa nie wyjęli z opakowania, fakturę spalili w piecu a serwo jest prawidłowe.
    Gum na stabilizatorze nie wymienili bo "zima doskwiera" i wszystko sztywne i ciężko się dostać.
    Po 500 km zaczęły się stuki w zawieszeniu i albo źle coś poskładali albo trafiłem na felerne łączniki stabilizatora bo to one zaczęły tłuc. Zamówiłem już nowe ale nigdy więcej nie oddam im auta.
    Oczywiście cena na jaką się umawiałem wzrosła o ponad 1/3 - za samą pracę.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 20v 175km @217km/428nm by Cinsoft
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 155KM Turismo 2008r - była
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144KM 1998r - była

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Podziwiam Waszą cierpliwość.
    Chyba że nie potraficie się z warsztatem dogadać i dlatego auta tyle stały.
    Bo z tych opisów wychodzi na to, że to lokal w stylu "będzie pan zadowolony".
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    raz miałem podobną sytuację z pewnym elektronikiem który miał cos zrobić w Clio RS, po trzech tygodniach zwodzenia poinformowałem go że o 18 odbieram
    samochód z wykonaną usługą (na auto czekał kupiec) lub o godzinie 18:30 traktuję że elektronik nabył pojazd i musi za niego zapłacić
    auto odebrane o godzinie 17...
    ...

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    raz miałem podobną sytuację z pewnym elektronikiem który miał cos zrobić w Clio RS, po trzech tygodniach zwodzenia poinformowałem go że o 18 odbieram
    samochód z wykonaną usługą (na auto czekał kupiec) lub o godzinie 18:30 traktuję że elektronik nabył pojazd i musi za niego zapłacić
    auto odebrane o godzinie 17...
    się zlitowali lub nie chcieli mieć męczących telefonów, bo nie sądzę żeby się ktokolwiek przejął taką "groźbą"

    natomiast przeciąganie terminów to plaga jakas. Ja już czasem wolę na jakąś prostą naprawę / wymianę itp dać wóz do gorszego, jakiegoś sieciowego zakładu, albo odwrotnie - jechać do innego miasta i ze 2x więcej nawet zapłacić, ale wiedząc że jak się umówię, tak będzie.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie Moje przygody z AJS Warszawa - (nie)POLECAM

    A zbierałem sie wlasnie, zeby tam znowu zajrzeć. Poprawiałem u nich pewna rzecz po niestarannego wymianie turbo w innym zakladzie (zapach spalin w samochodzie), ale okazuje sie, ze problem został ograniczony, ale nie wyeliminowany. W zimę przemeczylem sie jeżdżąc w korkach na zamkniętym obiegu a teraz na wiosnę chciałem to w końcu raz i dobrze wyprostować. A tu takie rzeczy sie słyszy...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Przygody ze sprężarką klimy :)
    Utworzone przez matias21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 17:28
  2. Przygody z body (komputerem)
    Utworzone przez bartstep w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 11:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory