Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Przygody ze sprężarką klimy :)

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    156 2.4 JTD
    Postów
    123

    Domyślnie Przygody ze sprężarką klimy :)

    No więc dzisiaj jadąc do warszawki, bardzo sie ucieszyłem zaczęła mi działać klima bo raz działała a raz nie więc zadowolony że dojade świeży i niespocony podążyłem 7ką z Gdańska uwaga zajęło mi to 3,30min do centrum wawy tempo rakietowe, no ale nie w tym rzecz. Powrót już był nieco gorszy środek dnia ciepło no i klima już nie zadziałała włączam/wyłączam i nic, no ale jade dalej postanowiłem pojechać przez Toruń i A1 no i pędząc na A1 stało sie przy ok 190km/cos odpadło zwolniłem doczołgałem sie na lotosa otwieram maskę i co widzę ? że pasek, a raczej jego połowy nie ma bo urwał się, ale najlepsza była połowa co została bo zaczęła się palić na sprężarce klimy pobiegłem szybko po wiadro do mycia szyb i ugasiłem reszta paska sie stopiła no i go wywaliłem, kompresor polałem wodą odpalam silnik słucham jak chodzi wszystko okej nawet ciszej niż zwykle, zadowolony chcąc odjechać patrze na kontrolki i widze że pali sie brak aku czyli ładowania, ale sobie myśle jakoś sie doczołgam te 150km, ale zaczęłem kręcić kierą i tu szok ledwo sie rusza bo wspomagania też nie ma na 225 i 17 stkach ledwo nią kręciłem, ale sie tak zastanawiam czy to możliwe, że ten jeden pasek napędza wszystko ? czy jednak urwało sie coś jeszcze ? bo, że sprężarka sie zatarła to sie domyślam...

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar solek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Oseredek/Susiec
    Auto
    159 SW 2008 2,4 JTD 210KM GRIGIO TITANIO MET
    Postów
    276

    Domyślnie

    tak to możliwe ten pasek napędza wszystko;
    - wspomaganie,
    - alternator,
    - klima,
    Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar lukash
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v 2006/AR 156 FL 1.9 JTD 8v 2003
    Postów
    499

    Domyślnie

    z tym paskiem to uważaj, mi też kiedyś się rozleciał i wpadł w rozrząd, narobił trochę bałaganu ale na szczęście najgorszego uniknąłem



    Jest:
    - Alfa Romeo 159 1.9 JTD 150 KM 2006 r

    Była:
    - Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM 2003 r
    - Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM 2001 r

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wlodeczek1
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Jest Alfa 159 SW 2.4 2007 210 ps (była Alfa 156 SW 1.9 JTD 2004 r.)
    Postów
    88

    Domyślnie

    mi ten pasek spadł jak jechałem w śniegu do Zieleńca i się trochę kopałem. Muldy śniegu najprawdopodobniej odepchnęły osłonkę która to chyba zepchnęła ten pasek. Od razu wysiadło mi wspomaganie (zapaliła się też lampka ładowania), na szczęście blisko był jakiś zakład mechaniczny i szybko założyli nałożyli mi pasek.

    Pozdr

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar brill7
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Błonie
    Auto
    Alfa Romeo Centocinquantasei in colore blu vela metallizzato 1970 centimetri cubici
    Postów
    155

    Domyślnie

    miałem podobnie. pasek pękł to go wymieniłem. nie minął miesiąc i znów to samo. konieczna była wymiana rolki naprężającej. teraz wszystko ok

Podobne wątki

  1. problem z sprężarką klimatyzacji
    Utworzone przez blapis w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 20:08
  2. Przygody z body (komputerem)
    Utworzone przez bartstep w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 11:39
  3. Problem ze sprężarką klimy
    Utworzone przez borys639 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory