Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Temat: Giulietta - co byście skrytykowali?

  1. #11
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nevan Zobacz post
    @buczo - kierownicę da się opuścić, z lewej jej strony jest taki dinks trzeba go mocno do siebie przyciągnąć i możesz regulować.
    Hehe serio?? ;-)) nie da się niżej.. po prostu.

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    A ja myślałem, że jestem malkontentem

    In minus:
    - niewygodnie wyprofilowany zagłowek (za bardzo do przodu). Reszta fotela jest dla mnie OK (mimo, że nie mam pełnego sterowania) ale pewnie dlatego, że mam pełną skórę w której są chyba dłuższe siedziska
    - troche w zimę wieje w nogi pasażera, siedzący obok kolega znalazł nawet dlaczego (prześwit z nadkola !)
    - szarpanie samochodem w trybie sport jak się powoli posuwa w korku - coś jakby nadmiar momentu obrotowego od prawie zera i trzeba przełączać na tryb normal.
    - brak większych schowków, te koło kierowcy na komórkę to nieporozumienie. A już najlepszym dowcipem są te w tylnych drzwiach mieszczące co najwyżej kilka dropsów Schowek na okulary jest OK w konsoli.... no chyba, że ktoś wziął wersję z navi
    - dziadowskie chromy na lusterkach i klamkach (obydwa na lusterkach wymienione na gwarancji, co gorsza chyba widze małego purchelka wewnątrz jednej klamki). Jako rozgrzeszenie można podać, że w Seatach oryginalne są jeszcze bardziej dziadowskie, ale to chyba marna pociecha.

    In minus ale przeszły na neutralne:
    - podłokietnik, na początku wkurzał teraz jest OK. Co nie oznacza, że mógłoby być spooooooro lepiej pomyślany
    - wskaźnik zmiany biegów. Na początku ikona kolor mnie strasznie irytowały, ale przywykłem. Do tego doceniłem, że ma sens jeżeli chcesz jeździć ekonomicznie. Jak mnie zaczyna irytować przełączam na tryb sport.
    - Start&Stop. Po prostu przywykłem i nauczyłem się optymalnie używać.
    - boczki. Imitacja skóry mogłaby być lepsza, ale przywykłem zwłaszcza że skóra na fotelach jest bardzo OK.

    In plus:
    - dobrze brzmiące audio z dopiętym iPodem (to z Blu&Me ale bez Bose)
    - design zewnęrzny . Nie wszystko od razu rzuca na kolana ale podoba się z każdym dniem bardziej i nie nudzi się jak wiele aut robiących super wrażenie za pierwszym razem.
    - piękna deska rozdzielcza i projekt wnętrza (ale skopany w wersji po lifcie). Zwróćcie uwagę na smaczki, czyli np powtarzanie się we wnętrzu i na boczkach drzwi tych samych krzywizn co na desce i na wlotach. Generalnie otoczenie kierowcy daje odpoczynek dla oczu, nie ma nie pasujących do siebie elementów ani jakiś dodatków wciśniętych na siłę.
    - świetnie rozwiązane kolorystycznie wszystkie wskaźniki, radio i kontrolki. W nocy wyglądają miodnie. Ale wiem że jestem dziwny, bo nie znoszę coraz większych kolorowych wyświetlaczy LCD komputerów pokładowych, które w nocy walą bezsensownie po oczach
    - całkiem fajny otwierany dach, chociaż guzik sterowania mógłby być na konsoli, a nie koło dachu. Ładnie doświetla wnętrze, nawet wersji sport z podbitką w czerni.
    - całkiem spory bagażnik jak na pierwsze wrażenie jakie sprawiał.
    - port USB w schowku. Nie szpeci gdzieś na wierzchu i nie widać co do niego wpiąłeś (dla mnie akurat plus).
    - spalanie. 1.4 TB w Polsce zawsze między 8 a 9 (niezależnie od trybu) w Norwegii nawet 7. Poza tym sensowne rozłożenie momentu obrotowego. Generalnie silnik bardzo OK.
    - bardzo dobre zawieszenie sensownie wypośrodkowane między wygodą a sterownością.

    Co do innych uwag forumowiczów
    - czujnik poziomu spryskiwaczy. Jest ! Jak przestaje Ci w ogóle pryskać na lampy, wtedy musisz dolać płynu To akurat niegłupi pomysł na oszczędzanie jak nie ma się płynu w bagażniku.
    - ciśnieniomierz opon - jest bezsensowny, bo w większości samochodów non stop wali błędami na polskich dziurach. Quiz: znajdź użytkownika Peugeota, który nie ma wyłączonego tego cuda od razu po pierwszej wizycie w serwisie
    - co do skrzypienia amorów to na asfalcie nawet nierównym moje nie skrzypią (przebieg 48 tys). Na 200 metrach gruntówki przed domem tył czasami poskrzypi, ale go rozgrzeszam w tym przypadku

    Jakieś drobiazgi biorę na karb włoskiej myśli technicznej, w końcu wiedziałem co biorę
    Ostatnio edytowane przez barnio ; 03-09-2013 o 17:20

  3. #13
    Użytkownik Embrion Avatar mmar
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    giulietta 1,4 ma tct
    Postów
    16

    Domyślnie

    O tym chyba jeszcze nikt nie pisał - dla mnie jednak największą wadą jest serwis, byłem trzy raz ( w tym raz na przeglądzie ) i mam dosyć, oby następna wizyta była za 30tys. Kupując markę aspirującą do Premium liczę na obsługę na przynajmniej dobrym poziomie - niestety jest kiepsko, a moja żona serwisująca małe, tanie Suzuki Splash się ze mnie śmieje.
    W samym aucie najbardziej przeszkadza mi Start&Stop , największy plus tct.
    Poza tym tak jak napisał kolega wcześniej wiedziałem co brałem
    pozdrawiam.

  4. #14
    Użytkownik Embrion Avatar Nevan
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Distinctive MA Sportiva QV Line
    Postów
    14

    Domyślnie

    Gdzie się serwisujesz?

  5. #15
    Użytkownik Embrion Avatar mmar
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    giulietta 1,4 ma tct
    Postów
    16

    Domyślnie

    Autex Bydgoszcz

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlas109
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm Rok:2011
    Postów
    58

    Domyślnie

    Kolego z tego co ja zauwazyłem po ponad roku uzytkowania to Głosne zawieszenie ale super trzyma sie drogi cos za cos
    Start&stop nie pasuje do alfy no i zdarzaja sie zaparowane swiatła ledowe ( kierunkowskazy i 3 swiatło stopu i czytałem o przednich reflektorach) schowek w miejscu gdzie powinna byc nawigacja szybko zawias sie urywa i jest zapadniety tak samo z klapka od wlewu paliwa po paru razach zaczyna sie zacinać i woda w zamku bagaznika ale to dlatego ze za luzna uszczelka tylniej wycieraczki wystarczy przykleic a tak to wszystko jest oki Tylko lac do baku i w trase
    Ostatnio edytowane przez pawlas109 ; 04-09-2013 o 18:48

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jarecki_68
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Mazda 6 2.5 SkyPassion ... była Giulietta 170 MA
    Postów
    148

    Domyślnie

    Po ośmiu miesiącach i 12 tys. przejechanych kilometrów mogę powiedzieć, że Julka w mojej wersji to super auto do miasta (w trasie też daje radę). Z mojego punktu widzenia na plus mogę zaliczyć to, że:
    - podoba mi się z dnia na dzień coraz bardziej i nie zanosi się, aby się szybko opatrzyła zarówno z zewnatrz jak i wewnątrz.
    - cały czas jest ich niedużo i miło jest jadąc przez miasto widzieć, że ludzie się za nią oglądają. Poprostu przyciaga uwagę.
    - auto bardzo dobrze tyrzyma się drogi, szczególnie w trybie D. Zimą bardzo dobrze sprawdzał się tryb A. Miło było na zaśnieżonych skrzyżowaniach ze światłami zostawiać wszystkich daleko w tyle.
    - podłokietnik, który niektórym nie odpowiada, przy moim wzroście (ponad 190 cm) sprawdza się super. Przy odsunietym fotelu maksymalnie do tyłu nie ma problemów z ręcznym.
    - strat&stop można poprostu wyłaczyć jak komuś nie odpowiada ta funkcja. U mnie komp pod zapamiętuje ostatnie ustawienie.
    - spalanie nie jest wysokie, spokojne schodzenie poniżej 10 l w mieście jest dla mnie zadowalające, tym bardziej, że nie powoduje to braku fanu z jazdy. W spalania podawane przez producenta nigdy nie wierzyłem i dotyczy to wszystkich producentów. Każdy przekłamuje w tej kwesti.

    Na minus zaliczyłbym to, że:
    - przeciekają, zbiera się woda w bocznych kierunkowskazach i trzecim świetle stop. Szczęcie nie ma problemów z wymianana gwarancji. Co prawda jeden z nowych kierunków również przeciekał, ale wymieniono go bez problemów. Teraz już nie będą przeciekały bo uszczelniłem je bezbarwnym silikonem. Nieszczelność i ewentualne z tym parpwanie lub zbieranie się wody łatwo sprawdzić. Wystarczy wyjąć kierunkowskaz i po odłaczeniu od kostki wdmuchać powierze do środka. Przy nieszczelnym będzie uchodzić. Szczególnie kierunki są żle spasowane i powstaje szczelina od czoła (ten szcerszy łuk).
    - nieszczelna uszczelka wycieraczki tylnej szyby. Podczas deszczu i mycia samochodu woda ją unosi i leje się do wnętrza klapy i zamka bagażnika. Również można ją wymienić na gwarancji. Jednak uwaga jest taka, że wymiana polega na załżeniu takiej samej uszczelki. Rozwiązaniem jest samodzielne przyklejenie jej do szyby.
    - ustawienie kierownicy dla takiego długasa jak ja powoduje, że nie widzę części deski rozdzielczej, tzn jej górnej części (kierunkowskazy) i lewej strony prędkościomierza. Nie ułatwia to zadania, aby nie dać się złapać na radar. Z tego tytułu z mojego punktu widzenia lepiej byłoby jakby zagary były zamienione miejscami. Mało kto obserwuje obrotomierz mogąc słuchać pracy silnika i mając podpowiedzi strzałkami kiedy zmieniać bieg. A prędkość trzeba kontrolować na bieżąco. Co prawda poradziłem sobie z tym i jeżdżę z cały czas właczoną nawigacją (tom tom). Jednak kto bardzo wysoki i nie ma nawigacji ma problem.
    - siedziska foteli są krótkie, ale to również chyba dotyczy wysokich osób. Choć muszę przyznać, że w MITO i dla mnie fotele są zdecydowanie bardziej wygodne, nie mówiąc już o 159.
    - cholernie irytująca dla mnie jest praca przedniego zawieszenia. Dźwięk wydobywający się z niego podczas normalnej miejskiej jazdy po nierównych, nie dziurawych drogach u mnie przypomina "klekotanie". Mam wrażenie jakby były niedokręcone koła. Czuć je nawet na aucie, gdy trzymam nogę na podnóżku. Dotychczasowe oględziny w ASO idą w kierunku stabilizatorów, które jednak niby nie mają luzu. Ja jednak tematu nie odpuszczę, tym bardziej, że kto ze mną jedzie to zwraca na to uwagę. Zjawisko to nie występuje przy jeżdie na trasie, ze względu na wiekszą prędkość i lepsze drogi.

    I to by było na tyle z mojej strony.
    Ostatnio edytowane przez jarecki_68 ; 04-09-2013 o 09:52

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Z minusów to bym powiedział że jakby za miekkie zawieszenie w stosunku do możliwości auta . Może to w dużym stopniu też kwestia preferencji czy choćby przyzwyczajeń ale nie za bardzo potrafię określić charakterystyki jego pracy . Można by się spodziewać trochę wiecej po kompakcie niby pretendującym do miana "usportowionego". Przy szybkim starcie, nagłym hamowaniu czy wreszcie zakretach jak dla mnie jest zbyt miekko. Wydawało by się że dzieki temu auto będzie pieknie i komfortowo zachowywać się na dziurach , nierownosciach, drogach łatanych czy w końcu na staromiejskich uliczkach wyłóżonych kostką , ale nic z tego- tutaj znów wydaje się że zawias jest za twardy na te nawierzchnie i nie do końca dobrze radzi sobie z nimi. Tył lubi też "przeskoczyć" przy szybszym przejeżdżaniu łączeń w zakretach na wiaduktach. Jesli akurat na zakrecie są jakieś nierowności nawet na zwykłej drodze tył sobie "myszkuje". Zawias jest w pełni sprawny (zreszta od nowosci jest tak samo do dzis) a geometria ustawiona u dobrego specjalisty (ktory wyłącznie tym się zajmuje) i jest wyczuwalna poprawa w zachowaniu auta w porownaniu z tym co było fabrycznie oraz po diagnozach w ASO (oczywiscie wg nich wszystko było dobrze ustawione jak komputer przykazał) . Mowa oczywiscie o zawiasie standartowym bez żadnych sport pack-ów. Tak poza tym to jest w miare- nie ma co narzekać, trzeba po prostu raz na czas przesmarować sprayem tylne tuleje przednich wahaczy i przez jakis okres nie bedzie skrzypieć, da sie z tym zyć ;-)
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 05-09-2013 o 14:35

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Kilkoma alfami jeździłem i Giulietcie są zdecydowanie najgorsze fotele (porównując do AR155, AR156, AR156FL, MiTo, AR159). Siedzisko jest zbyt wąskie i generalnie pomimo dużego zakresu regulacji fotela trudno jest znaleźć pozycję umozliwiającą wygodną (tak żeby cos człowieka nie bolało albo uwierało) jazdę w długich trasach
    Potwierdzam ;(

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Mowa oczywiscie o zawiasie standartowym bez żadnych sport pack-ów.
    W takim aucie opcja "Sportowe zawieszenie" to pierwszy wybór . Na Twoje szczęście wystarczy wymienić tylko sprężyny .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  3. Co byście kupili do 7000 pln ? Benzyna/diesel
    Utworzone przez punktos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 11:39
  4. Jaki rozrząd byście polecali?
    Utworzone przez moristkkf w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 22:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory