Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Temat: Giulietta - co byście skrytykowali?

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał gdynianka Zobacz post
    bardzo kiepski pilot i zakres dzialania, mimo nowych baterii....
    Z tymi pilotami w alfach to rzeczywiście dziwna sprawa, w GQV działa bardzo dobrze, natomiast w Mito max odległość od auta to 2m.

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Saab 9-3 Cabrio 2.0 Alfa Romeo Giulietta 1.4 multiair
    Postów
    91

    Domyślnie

    Mi najbardziej przeszkadza tempomat. Obsługa nie jest skomplikowana ale w innych autach jest rozwiązana w lepszy sposób ( VW, Renault). Myślę że przydałby się wyświetlacz pokazujący ustawioną prędkość.

  3. #33
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    No, to będzie bardzo obiektywny przegląd, po tygodniu użytkowania. Fiat płaci za ten program?

    Co do uwag krytycznych, to miałbym takie (częściowo potwierdzając opinie przedmówców):

    1. Podłokietnik jest dodany na siłę, utrudnia dostęp do hamulca ręcznego, trzeba by mieć dodatkowy staw między łokciem a nadgarstkiem, żeby sprawnie nim operować. Jako że nie mam, to używam hamulca łapiąc go jak drążek zmiany biegów, od frontu wewnętrzną powierzchnią dłoni. Na 2-3 ząbki da się go zacisnąć, a potem spuścić, oczywiście jak potrzeba mocniej unieruchomić auto, to trzeba porządnie pociągnąć za dźwignię sięgając pod podłokietnik. Da się z tym żyć, ale z ergonomią to nie ma nic wspólnego.

    2. Siedzenie niewygodne. Uda wiszą w powietrzu, no chyba, że mam za długie gdzieś o 10 cm (nie będę jednak skracał). Znowu, przy zwykłych trasach po mieście i okolicach tego się zupełnie nie zauważa, ale jak się jedzie ciągiem kilka godzin, to jest męczące. Jak czytam materiały pewnej japońskiej marki, że projektanci spędzili tyle a tyle tysięcy godzin projektując siedziska, to Włosi w tym czasie pewnie obmacywali swoje belle (i to nie te na parkingu)
    Co do siedzeń to z pewnością zależy od tego ile kierowca ma wzrostu. No inaczej będzie odczuwał podparcie ud ktoś kto ma 170 cm, a inaczej ktoś kto ma choćby 185, że o 190 nie wspomnę. To jest kwestia indywidualna. Dla mnie jest ok. Po trasie rzędu kilkuset km nic mi nie doskwiera. Co więcej: siedzenie jeśli chodzi o kształty mi bardzo odpowiada i właściwie podpiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa (mam regulację elektryczną).
    Co do podłokietnika, to jeśli chodzi o jego funkcję podstawową, to jest należyte oparcie łokcia, to u mnie wszystko pasuje wręcz idealnie. Podłokietnik jeździ razem z siedzeniem i jest zawsze w dobrym miejscu. Co do tego, że jakiś geniusz nie pomyślał, że jednocześnie utrudnia to operację dzwignią hamulca ręcznego to pozostawię bez komentarza...

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    - ciasno między podłokietnikiem a ręcznym
    - brak regulacji pasów bezp. W lato jeszcze jakoś jest, ale zimą kiedy człowiek jest grubiej ubrany, to sięgnięcie po pas irytuje
    - zawieszenie za miękkie- doinwestowałem
    - wymiana filtra oleju - kto to wymyślił?!
    - dostęp do części zamiennych jeszcze mizerny
    - brak folii ochronnej na tylnym błotniku- piasek z kół przednich go odbija- tylne felgi również się piaskują
    - problemowy wzmacniacz radiowy w dachu
    - chrząszcze i chrabąszcze w drzwiach
    - dla wersji przed liftowej brak możliwości wstawienia innego radia, szmelcowate głośniki- do tego na nitach...Hertz plus maty i jest dużo lepiej
    - 30 lub więcej śrubek do zwalenia osłony silnika
    - zimowe problemy z klapką paliwa
    - pierwsze wersje mają kłopoty ze skrzynią C635 i z wiązką tylnej klapy
    - czasem gubię się z ogrzewaniem, tzn niby 21 stopni nastawa a grzeje na maxa, muszę zejść pokrętłem na LO, poczekać na zimne i nastawić znowu 21 - wtedy jest ok...
    - spalanie ok 10L... Przy tej mocy to chyba jednak plus
    - skrzypienie mokrych gum stabilizatorów - klasyka alfy

    Mimo wszystko lubię to auto, sprawia mi frajdę

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    @XJ6 Gratulacje :-)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gold.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	22.0 KB
ID:	253243

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie


  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Słabe tylne kierunki - przednie tez szału nie robią i trochę z boku są momentami wcale nie widoczne w jasny dzień. Dziwie się że przez 9 lat auta na rynku i nadal nic z tym nie zrobili (21 wiek a oni do auta za ponad 100 tyś daje archaiczne żarówki -nawet dacia poszła bardziej do przodu ....) Tylny kierunkowskaz jest mały i powinien być bardziej wyraźny, pod tym wzgledem julka jest słaba . Jadac za Giuliettą która akurat hamuje kierunkowskaz z odległosci nawet 50m (im wiecej tym gorzej) nie jest widoczmy bo swiatło stopu go "zagłusza" . Jedna z pierwszych rzeczy które zrobiłem niedługo po zakupie auta to wymiana na ledy przednie i tylne kierunki

  8. #38
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    Jaki to ma sens? Przecież jadąc, nie widzisz swoich kierunkowskazów.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Giulietta 1.4 170
    Postów
    40

    Domyślnie

    Trzeszczące plastiki w drzwiach, ułomny komputer pokładowy w technologii matrix ? czy jakoś tak i słabe światła, pewnie przez odbłyśniki czy coś jak czytałem, ale 12 letnia alfa 147 świeciła dużo lepiej

    A tak to ogólnie sprawia mi mega frajdę i jest super

  10. #40
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    W jakim sensie "słabe światła"? Nie zauważyłem.

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  3. Co byście kupili do 7000 pln ? Benzyna/diesel
    Utworzone przez punktos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 11:39
  4. Jaki rozrząd byście polecali?
    Utworzone przez moristkkf w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 22:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory