Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: Giulietta - co byście skrytykowali?

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Nevan
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Distinctive MA Sportiva QV Line
    Postów
    14

    Domyślnie Giulietta - co byście skrytykowali?

    Cześć,


    Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w czwartek będziemy kręcić materiał do TV, tzn. ja i moja Bella.


    Zostałem poproszony o przedstawienie kilku krytycznych uwag o samochodzie. Jest mi mega ciężko, bo tak naprawdę nie umiem się przyczepić do niczego, jestem tak zadowolony z auta, że gdybym mógł to kupił bym je drugi raz a mam je raptem drugi tydzień. Z rzeczy które mi przeszkadzają mogę wymienić tylko jakieś drobne pierdoły, które nie mają większego znaczenia.


    Dlatego proszę Was o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Przeczytałem kilkanaście tematów na tym forum i żadnych większych zarzutów względem Giulietty nie odnotowałem.


    Z moich spostrzeżeń:


    - niezby udany podłokietnik. Jego opuszczenie utrunia dostęp do hamulca ręcznego i brak możliwości korzystania z miejsca na napoje
    - nie ma gdzie położyć telefonu komórkowego. miejsce nad lewarkiem zmiany biegów jest zbyt małe na telefon przeciętnej wielkości, mój jeździ w miejscach na napoje
    - trudny dostęp do schowka przy miejscu pasażera. sięgnięcie po np. mapę wymaga wypięcia się z pasów, schowek jest zbyt głęboko
    - podpowiedzi zmiany biegów w trybie N są uciążliwe. Komp każe zmieniać bieg czasem już przy 1500 rpm (przy 50km/h nieraz ode mnie chce, żebym wrzucił już 5 bieg). Nie kieruje się żywotnością sprzęgła, skrzyni ani silnika a to dla mnie znacznie bardziej ważne niż spalanie. Miałem podobne rozwiązanie w Citroenie i znacznie lepiej się sprawdzało
    - można próbować ominąć powyższe jeżdżąc w trybie dynamic, ale jadąc w korku może to się źle skończyć przy takiej mocy auta
    - samo spalanie jest obecnie kosmiczne. Trochę bawiłem się w trybie Dynamic, ale w ciągu tygodnia 2 razy tankowałem auto. Do pełna. Liczę, że to się zmieni
    - żeby zamknąć Włoszkę trzeba ją niestety trochę trzasnąć
    - bardzo przeciętne odbieranie sygnału radiowego (słychać jest szumy a jeżdzę po Wrocławiu...)
    - wyświetlacz kompa jest żywcem wyciągnięty z poprzedniej epoki. Wygląda to po prostu szpetnie
    Ostatnio edytowane przez Nevan ; 03-09-2013 o 00:07

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Krytyka czyli ocena. Niekoniecznie tylko negatywna.
    No i co to za cecha - 2x w tyg auto tankuje? Ja czasem 2x dziennie i co z tego wynika?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nevan Zobacz post
    Z moich spostrzeżeń:


    - niezby udany podłokietnik. Jego opuszczenie utrunia dostęp do hamulca ręcznego i brak możliwości korzystania z miejsca na napoje
    - nie ma gdzie położyć telefonu komórkowego. miejsce nad lewarkiem zmiany biegów jest zbyt małe na telefon przeciętnej wielkości, mój jeździ w miejscach na napoje
    - trudny dostęp do schowka przy miejscu pasażera. sięgnięcie po np. mapę wymaga wypięcia się z pasów, schowek jest zbyt głęboko
    - podpowiedzi zmiany biegów w trybie N są uciążliwe. Komp każe zmieniać bieg czasem już przy 1500 rpm (przy 50km/h nieraz ode mnie chce, żebym wrzucił już 5 bieg). Nie kieruje się żywotnością sprzęgła, skrzyni ani silnika a to dla mnie znacznie bardziej ważne niż spalanie. Miałem podobne rozwiązanie w Citroenie i znacznie lepiej się sprawdzało
    - można próbować ominąć powyższe jeżdżąc w trybie dynamic, ale jadąc w korku może to się źle skończyć przy takiej mocy auta
    - samo spalanie jest obecnie kosmiczne. Trochę bawiłem się w trybie Dynamic, ale w ciągu tygodnia 2 razy tankowałem auto. Do pełna. Liczę, że to się zmieni
    - żeby zamknąć Włoszkę trzeba ją niestety trochę trzasnąć
    - bardzo przeciętne odbieranie sygnału radiowego (słychać jest szumy a jeżdzę po Wrocławiu...)
    - wyświetlacz kompa jest żywcem wyciągnięty z poprzedniej epoki. Wygląda to po prostu szpetnie
    - Podłokietnik jest rzeczywiście taki sobie w mieście, ale w trasie daje radę.
    - Problem telefonu rozwiązuje Blue&Me, może sobie być gdziekolwiek
    - Schowek jest bardzo pojemny, ale nie wyobrażam sobie żeby miał korzystać z niego kierowca w czasie jazdy!
    - Sugestie komputera co do zmiany biegów przy skrzyni manualnej można spokojnie olewać, to nie przymus. Gorzej, ze TCT się do nich stosuje
    - Spalanie (szczególnie po przesiadce z 1.9JTDm) jest rzeczywiście sporaśne i nijak się ma do deklaracji producenta
    - A u mnie zamykanie drzwi przednich jest nadzwyczaj delikatne, gorzej z tylnymi - tymi trzeba mocniej trasnąć
    - Może radio masz ustawione w trybie lokalnym, wtedy zmniejsza czułość. Sprawdź w menu.
    - Co do wyświetlaczy to nie rozumiem polityki Fiata. Wszczyscy już dawno stosują większą rozdzielczość, o kolorach nie wspomnę.
    Mnie bardziej irytuje że komputer B nie ma możliwości automatycznego resetowania po rozruchu jak w 159

    Z niedoróbek wykończenia to idiotyczna jest tylna lampka oświetlenia wnętrza, która świeci prosto w lusterko wsteczne.
    Poza tym strasznie chropowate wykończenie góry drzwi. Tego nie ma nawet jak wyczyścić bo zbiera kłaki z każdej ściereczki.
    Ale to są duperele, które występują wszędzie. Ot, taka uroda.
    Ogólnie uważam Giuliettę za przyzwoity kompakt, ale nie zapłaciłbym za nią ceny z cennika. Tylko rabat i to duży, bo samochód ma za dużo kiepskiego plastiku
    i za dużo części dzieli z Punto/Bravo/Deltą żeby dopłacać te 15-20 tys. zł. Premium jest w niej tylko design.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Kilkoma alfami jeździłem i Giulietcie są zdecydowanie najgorsze fotele (porównując do AR155, AR156, AR156FL, MiTo, AR159). Siedzisko jest zbyt wąskie i generalnie pomimo dużego zakresu regulacji fotela trudno jest znaleźć pozycję umozliwiającą wygodną (tak żeby cos człowieka nie bolało albo uwierało) jazdę w długich trasach
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    W 159 jest tyle możliwości regulacji foteli, że Giulietta przy niej przypomina raczej ławkę w parku.
    Ale to jest cena cięcia kosztów. Na prawdę bardzo, bardzo szkoda.

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nevan Zobacz post
    Cześć,

    Zostałem poproszony o przedstawienie kilku krytycznych uwag o samochodzie. Jest mi mega ciężko, bo tak naprawdę nie umiem się przyczepić do niczego, jestem tak zadowolony z auta, że gdybym mógł to kupił bym je drugi raz a mam je raptem drugi tydzień. Z rzeczy które mi przeszkadzają mogę wymienić tylko jakieś drobne pierdoły, które nie mają większego znaczenia.
    Oto moja lista minusów niektóre pierdoły niektóre poważniejsze, sam zdecyduj:
    - brak schowka na okulary, co jak co, ale we włoskim aucie?? ) w focusie miałem..
    - podłokietnik, żenada... ani napoi ani ręcznego.. dziwny jest
    - usb w cholernie złym miejscu
    - schowek, czy tam "dziurka" na telefon, to jest dedykowana pod gierkę tamagochi
    - boczki, w skórzanej wersji powinny być tego samego koloru a nie czarnego (po lifice ma być)
    - TCT w N, trzeba się nauczyć jeździć, ale to samo mają inne marki, więc chyba stawiam za duże wymagania, lub oczekiwałem telepatii ze strony automatu
    - niuanse w wykonaniu: czasem lampa zadrży?(xenony), odkleiła się prawa listwa dachowa (szklany dach), drżą lusterka (wszystkie), purchle na logo guzika od klapy bagażnika, skrzypiące zawieszenie raz po raz
    - kierownica nie daje się opuścić niżej, więc albo trzeba wysoko podnosić fotel, albo trzymać ręce w górze (do tego w sumie się przyzwyczaiłem.. ale zajęło to sporo czasu)
    - zapinanie pasów.. ? ktoś jeszcze miewa z tym problemy?
    - brak czujnika poziomu płynu spryskiwaczy
    - brak ciśnieniomierza opon
    - brak możliwości wyłączenia ESP, no szkoda

    Plusy:
    - wygląd
    - wyciszona jest na prawdę super, owszem nie mam odniesienia do innych marek premium, ale mi wystarcza
    - moc i przebieg momentu dla mnie wystarczający (benzyna z tct)
    - spalanie, jest dobrze, analogiczne do mojego poprzedniego auta przy prawie 2 krotnym wzroście mocy i momentu
    - siedzisko jest wygodne, nie wiem co komu przeszkadza.. może ciut lepiej mogło by trzymać boki.. długość jest ok
    - ogrzewanie stóp pasażerów z tyłu + nawiew na tylną kanapę (mało kto na to patrzy, ale to na prawdę spory atut, w DS4 nie ma nawiewu na nogi.. w zimie straszna lipa..)
    - wyświetlacze, one mają takie być!! to nie ma być mercedes blinkający fullhd z każdej strony. T auto ma być krnąbrne, surowe, trochę "zwariowane", mi to bardzo pasuje, a wszystko co potrzebne jest wyświetlane..
    - przepiękna deska rozdzielcza
    - jeździ? i to całkiem dobrze? szpery i inne ulepszacze.. ;-)

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Najgorszy to zdecydowanie jest wygląd! No i ten samochodzik na wyświetlaczu... jak z flipera... Niema to jak włoski styl

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    No, to będzie bardzo obiektywny przegląd, po tygodniu użytkowania. Fiat płaci za ten program?

    Co do uwag krytycznych, to miałbym takie (częściowo potwierdzając opinie przedmówców):

    1. Podłokietnik jest dodany na siłę, utrudnia dostęp do hamulca ręcznego, trzeba by mieć dodatkowy staw między łokciem a nadgarstkiem, żeby sprawnie nim operować. Jako że nie mam, to używam hamulca łapiąc go jak drążek zmiany biegów, od frontu wewnętrzną powierzchnią dłoni. Na 2-3 ząbki da się go zacisnąć, a potem spuścić, oczywiście jak potrzeba mocniej unieruchomić auto, to trzeba porządnie pociągnąć za dźwignię sięgając pod podłokietnik. Da się z tym żyć, ale z ergonomią to nie ma nic wspólnego.

    2. Siedzenie niewygodne. Uda wiszą w powietrzu, no chyba, że mam za długie gdzieś o 10 cm (nie będę jednak skracał). Znowu, przy zwykłych trasach po mieście i okolicach tego się zupełnie nie zauważa, ale jak się jedzie ciągiem kilka godzin, to jest męczące. Jak czytam materiały pewnej japońskiej marki, że projektanci spędzili tyle a tyle tysięcy godzin projektując siedziska, to Włosi w tym czasie pewnie obmacywali swoje belle (i to nie te na parkingu).

    3. Użyteczny zakres momentu obrotowego ssie. Znaczy zaczyna się koło 2500 obrotów, a kończy niedługo potem. W sumie z tym też da się żyć, trzeba tylko pamiętać gdzie leży moc, no i cały czas jeździć na D, bo na N na początku zakresu naprawdę nic się nie dzieje. I nie, nie miałem wcześniej diesla.

    4. Przednie zawieszenie skrzypi na garbach. Bo tak ma. Niektórzy tu podobno wymieniali amortyzatory, wahacze, inni pryskali jakimiś preparatami jakieś plastiki (od amorów?), jeszcze inni oddawali się medytacjom. A zawieszenie skrzypi, bo tak ma. I tak trzeba jeździć wolniutko na tych spowalniaczach, żeby nie utrącić miski, czy jakiś innych żywotnych elementów pod brzuchem.

    5. Zima, czy ktoś pamięta zimę? Otóż w zimie marzną nogi kierowcy (a już pasażerce to jeszcze bardziej, tyle, że jej marzną nawet w lecie). Problem jest w nawiewie na nogi, z jednej strony (od strony tunelu) dmucha ciepłym i jest w miarę OK, ale z drugiej, się marźnie. Generalnie w zimie całą trasę spędza się regulając nawiew i temperaturę. Warto czasem spojrzeć na drogę, bo w przeciwnym razie problemy mogą wyeskalować i zmarznięta lewa łydka będzie najmniejszym zmartwieniem. Ale znowu - Włosi chyba nie mają zim, więc luzik.

    6. W zimie dobrze jest jeszcze jak nie pada śnieg. Bo jak pada, to się zbiera w podszybiu i potem wycieraczki ten zbrylony śniego-lód rozmazują po szybie. Nawet widać przez te smugi drogę, bo warto patrzeć na drogę, w przeciwnym razie... Patrz punkt wyżej. Ale chyba się powtarzam. We Włoszech są łagodne zimy, więc da się z tym żyć.

    7. No i na koniec, choć powinienem to wstawić na początku właściwie - pysk ma brzydki po prostu. To jest nauka na przyszłość, aby nie kupować aut z tak radykalną stylistyką, bo się opatrzą i po roku będziemy mieli problem. Ale sądząc po ewentualnym kolejnym zakupie, to nauka poszła w las, a właściwie jest w trakcie iścia, by być precyzyjnym. Właściwie to miałem te 3 lata temu kupić 159, ale nie chciałem brać auta wycofywanego z produkcji, to kupiłem Julkę z planem wymiany na następcę 159-ki, która miała wyjść w 2012. Dziś już nikt nie wie, kiedy to nastąpi, a ja pewnie kupię jakieś krzyżackie wozidło, bo po pierwsze mam dość czekania, po drugie trochę mi się przejadły te włoskie smaczki. Dziś też żałuję, że nie wziąłem 159-ki, bo jest ponadczasowo piękna!

    PS. I wcale nie wspomniałem o problemach wieku dziecięcego, których było z milion i większość w moim egzemplarzu. (Kolejna nauka - nie kupować auta z początku produkcji, i też pewnie pójdzie w las...) Nie wspomniałem, bo usuwano je w miarę na bieżąco i teraz chyba nie występują, więc byłoby niesprawiedliwe to podnosić we wspomnianym na wstępie programie, niewątpliwie obiektywnym.

    Więcej zastrzeżeń chwilowo nie pamiętam, albo stosowne usterki jeszcze nie wystąpiły.
    Ostatnio edytowane przez milleniusz ; 03-09-2013 o 12:11
    ___

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarna AR 156 1,8T.S. S.W.
    Postów
    172

    Domyślnie

    Najgorsze fotele,zrobiłem Julką,tylko kilkanaście km,a miałem wrażenie,żę siedzę na taborecie,niczym w Oplu astrze I.W Mito,już dużo lepiej.Fakt w 159 fotele,mistrzostwo.

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar Nevan
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Distinctive MA Sportiva QV Line
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Krytyka czyli ocena. Niekoniecznie tylko negatywna.
    No i co to za cecha - 2x w tyg auto tankuje? Ja czasem 2x dziennie i co z tego wynika?
    Co to za cecha? Na pierwszym baku przejechałem może z 400km a był zatankowany do pełna. Drugie tankowanie - przejechane 350km i wskazówka już w czerwonym polu. Trochę to przerażające.

    Krytyka - mam za zadanie trochę ponarzekać a że aktualnie nic mnie jakoś specjalnie nie drażni to poprosiłem Was o pomoc.

    I nie, Fiat nie mi nie płaci. Chyba :-)

    @buczo - kierownicę da się opuścić, z lewej jej strony jest taki dinks trzeba go mocno do siebie przyciągnąć i możesz regulować.
    Ostatnio edytowane przez Nevan ; 03-09-2013 o 15:36

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  3. Co byście kupili do 7000 pln ? Benzyna/diesel
    Utworzone przez punktos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 11:39
  4. Jaki rozrząd byście polecali?
    Utworzone przez moristkkf w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 22:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory