Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Tempomat do mito - instrukcja montażu

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    No bo oni nic nie są w stanie zrobić , jedyna serwisowa opcja dodania to wymiana BCM za parę tysi , nawet gdyby chceli dodać jakieś funkcje to nie mają takiej możliwości softwarowej
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 30-08-2015 o 21:17

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDM2 105HP 2011'
    Postów
    1

    Domyślnie Co zrobić, gdy gdy mam niepełną kostkę?

    Cytat Napisał LEONE Zobacz post
    9. Na górze zespołu przełączników wypinamy czarną wtyczkę. TUTAJ INFORMACJA. Od tej wtyczki zależy czy montaż będzie prosty czy się trochę skomplikuje. Na wypiętej wtyczce są małe cyferki pokazujące jak są liczone piny. Na górnym rzędzie jest 1-6 na dolnym 7-12. Należy sprawdzić czy piny 6 i 10 są pełne. Jeżeli są, to sprawa jest prosta ale jeżeli są puste trzeba pociągnąć dwa kabelki do body komputera. Większość instalacji ma pełne piny.
    Hej,
    U mnie PiN 6 jest pusty.
    Powiecie mi, jak dodać dodatkowy kabel?
    Szukać na allegro nowej wiązki, czy znaleźć jakieś mechanika, który dolutuje mi dodatkowy kabel?

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,3 JTDM-2 95KM; Ford Kuga MK2 2,0 TDCi 180KM 4x4
    Postów
    87

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    mito progression 1.3 jtdm2 2010
    Postów
    25

    Domyślnie

    Pod tym linkiem jest opisane jak zarobić wtyczkę:
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito..._radia_-3.html

    Identycznie zarobisz wtyczkę "D" w Body Comp-ie - wszystko jest proste i przyjemne w robocie.
    Pin 6 (ten pod kierownicą) łączysz z pinem 41 wtyczki "D".
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BodyComp.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	80.7 KB
ID:	244988 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cruise.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	53.5 KB
ID:	244990
    Ostatnio edytowane przez krzysio ; 04-05-2018 o 09:15

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa MITO 1.4 95KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    A możesz doradzić, k†órą wersję przełączników zakupić? Bo na Allegro widzę dwie: 1. manetka taka bardziej prostokątna z przyciskami i 2. manetka okrągła z widocznymi napisami ON OFF - +?

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MA 135 KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dzisiaj zakończyłem montaż tempomatu w mojej kochanej MiTo, i czuję potrzebę podzielenia się kilkoma dodatkowymi przemyśleniami, albo nawet zaktualizowaniem całego procesu, który został tu opisany.

    1. kupić na Allegro lub innym portalu przełączniki pod kierownicę z tempomatem koszt ok.150 zł. 300zł
    Nie ma potrzeby kupować taśmę (taka pomarańczowa okrągła część z kablami, która przepuszcza je przez kierownicę do poduszki/przełączników), którą sprzedawcy często oferują jako oddzielną rzecz - mamy swoją i jeśli jej nie popsuliśmy, to powinna działać! Coraz ciężej jest dostać dobry przełącznik zespolony z tempomatem, nie kupujcie podrapanych lub uszkodzonych, bo szkoda skórki na wyprawkę. Znajdźcie taki, gdzie dźwignia tempomatu przypomina inne przełączniki, z funkcjami + / - / ON / OFF / RES
    2. Kupić w serwisie Alfy zaślepkę z dwoma otworami do obudowy kolumny kierownicy koszt ok. 53zł, inflacja zrobiła swoje i cena poszła w górę
    To całe koszta (NOPE, do tego trzeba dorzucić MultiEcuScan za 50 euro i dobry ELM327, kupiłem ostatnio za 100zł i świetnie daje sobie radę)
    Montaż:
    1. Odpinamy klemę akumulatora by nam poduszka nie odpaliła (stosujcie się do instrukcji samochodu! Dokładnie opisane jak odpinać z/bez dodatkowego bieguna).
    1 Zdejmujemy poduszkę Airbag z kierownicy-tu niespodzianka aby to zrobić trzeba przebić gumową obudowę kierownicy w dwóch miejscach poniżej koła w miejscach oznaczonych przez producenta. ( Jest to fabryczna procedura więc bez obaw) Płaski śrubokręt wcisnąć w oznaczone miejsce przebijając gumę (KIERUNEK UŁOŻENIA ŚRUBOKRĘTA TAK JAK NA MARKERACH). Po włożeniu go na głębokość 6-7cm należy go obrócić o ok.90 stopni i poducha odskoczy.Miejsca przebicia przez śrubokręt oprócz markerów na gumie można wyczuć palcami. Bez obaw po wyjęciu śrubokręta nie będzie śladu.

    To wkładamy między bajki. To jest najgorsza część demontażu kierownicy i jeśli nie jesteście odpowiednio przygotowani, to będziecie kląć na wszystko przez kilka dni. Po obu stronach kierownicy znajdują się malutkie znaczniki (płaskie miejsca), gdzie śrubokręt powinien się przebić. Nie przejmujemy się samym przebiciem, jak kolega wspomniał, to normalna procedura i nie ma innej opcji wypięcia. Teraz najważniejsza sprawa - śrubokręt. Nie byle jaki, nie losowy płaski - musi być długi (co najmniej 8-9 cm) oraz musi mieć CIENKI i SZEROKI łeb. To jest bardzo ważne, nie cienki śrubokręcik do odkręcania laptopa, nie gruba kolumbryna do demontażu wieżyczek czołgowych, szerokość łba to 9-12 mm.
    Teraz wkładanie śrubokręta: nie będę się wywodził nad tym jakie kąty azymuty i czy przy pełni księżyca. Tu jest ładnie pokazane jak wkładać:
    https://www.youtube.com/watch?v=oxi2YcZxNJk
    W telegraficznym skrócie: śrubokręt równolegle do płaszczyzny kierownicy, prostopadle do osi kolumny kierownicy. Wkładamy tak, żeby łeb był ustawiony wertykalnie (jak klucz do zamka w drzwiach). Delikatnie wciskamy na głębokość 6-7 mm, w pewnym momencie wyczujemy opór, jakbyśmy się wciskali pomiędzy 2 rzeczy - to nasz punkt. Następnie przekręcamy śrubokręt w odpowiednią stronę o 90 stopni (po lewej stronie zgodnie z ruchem wskazówek zegara, po prawej - przeciwnie). Jeśli mamy mnóstwo szczęścia, to samo odskoczy, jeśli będzie tak, jak zwykle przy demontażu czegoś na ślepo, to trzeba będzie się pomęczyć. Chwytamy poduszkę jedną ręką i ruszamy trochę w różnych kierunkach, delikatnie wyczuwając śrubokrętem tę cholerną blaszkę. W pewnym momencie powinna puścić i odchylić się od kierownicy. Robimy to samo po drugiej stronie, pilnując, by lewa nie wskoczyła z powrotem. NIE WYSZARPUJEMY PODUSZKI Z WK***EM bo porwiemy kable od poduszki powietrznej

    2. Po odsunięciu poduchy odpinamy białą wtyczkę od klaksonu oraz dwie wtyczki z poduszki.
    3. Rozpinamy wtyczkę czarno-czerwoną od sterowania przycisków w kierownicy,
    jeżeli występują.
    4. Zdejmujemy gumowy kapturek ze śruby mocującej kierownicę i kluczem 24 odkręcamy kierownicę, (najlepiej w dwie osoby! Jedna mocno zapiera kierownicę, druga kręci - powinno łatwo puścić)
    5. Zdejmujemy kierownicę przeciągając delikatnie wszystkie przewody od taśmy,
    6. Odkręcamy małym imbusem 7 wkrętów (Rozmiar 3) mocujących dolną obudowę kolumny kierownicy--jest ich 7 jak o jakimś zapomnisz to ciągnąc dolną obudowę na stówę ją połamiesz. Zdejmujemy dolną obudowę delikatnie wyhaczając ją z zatrzasków. Śruby są dość łatwo dostępne i łatwo je znaleźć (cztery bezpośredni pod kolumną, jedna po prawej stronie przy konsoli, dwie nad dźwignią blokady kolumny kierownicy po lewej - odginamy dźwignię w dół, by mieć do nich dostęp). Korzystamy ze specjalnych nylonowych narzędzi do rozpinania plastików, broń boże metalowych, bo poharatamy osłonę.
    7.Odkręcamy małym imbusem dwa wkręty mocujące górną obudowę którą zdejmujemy wyhaczając ją pod zagarem z dwóch zatrzasków trzymających tę ohydną podróbkę skóry, (POWOLI I UWAŻAĆ, BY NIC NIE PODRAPAĆ TYMI ZATRZASKAMI!)
    8. Odkręcamy trzy wkręty mocujące taśmę i wypinamy ją z gniazda w dolnej części kolumny. Trzeba pilnować by nie obrócić obudową taśmy gdyż można ją łatwo zerwać.
    9. Na górze zespołu przełączników wypinamy czarną wtyczkę. TUTAJ INFORMACJA. Od tej wtyczki zależy czy montaż będzie prosty czy się trochę skomplikuje. Na wypiętej wtyczce są małe cyferki pokazujące jak są liczone piny. Na górnym rzędzie jest 1-6 na dolnym 7-12. Należy sprawdzić czy piny 6 i 10 są pełne. Jeżeli są, to sprawa jest prosta ale jeżeli są puste trzeba pociągnąć dwa kabelki do body komputera. Większość instalacji ma pełne piny. Ja miałem farta i nie musiałem tego przeciągać, poszło szybko
    10. Rozpinamy dwie obejmy wiązek wokół przełącznika o po odkręceniu imbusowej śruby (rozmiar 5) ściskającej obejmę przełącznika i lekkim podważeniu przełącznika na godzinie 12, od strony metalowej obejmy, zsuwamy przełącznik.
    11. Następnie mocujemy wszystko w odwrotnej kolejności wykorzystując nowy przełącznik i kupioną zaślepkę. UWAGA- przed wsunięciem poduszki powietrznej SPRZWDZIĆ WSZYSTKO, czy zostało zamontowane i skręcone - nie spieszyć się, bo znowu musielibyście odpinać poduszkę, a tego nikomu nie życzę
    12. Po zmontowaniu wszystkiego do kupy tempomat nie działa.
    13. Wpinamy się do wtyczki diagnostycznej i programem multiecucsan w wersji 1,7 wchodzimy w menu i znajdujemy dwie opcje 1.włączenie lampki cruiser 2. uruchomienie przełącznika cruiser.
    Pffffft, moment. Nie bawimy się w szukanie, tylko wchodzimy w naszą MiTo, następnie w Body, CAN Setup / PROXI Alignment (albo drugą opcję, dla samochodów nowszych niż 2014). Używamy odpowiedniej wtyczki (w moim przypadku żółta) i czekamy aż się połączymy. Wchodzimy w zakładkę Adjustments, klikamy Cruise Control (from 2009), następnie Execute i wybieramy Enabled z listy. Potem wybieramy pierwsza opcję PROCY ALIGNMENT PROCEDURE, czekamy i nie przerywamy!
    Jak zakończy się sukcesem, to możemy wszystko odłączyć. Jak chcemy, to możemy wejść w MiTo>Dashboard>Instrument Panel Siemens>Actuators>Cruise Control Light żeby przetestować działanie lampki Tempomatu na zegarach - to jest tylko do testów, nic tym nie włączamy.
    14. Po włączeniu tych opcji robimy osiowanie PROXY.
    15. Cieszymy się działającym tempomatem.
    Ostatnio edytowane przez jimmen17 ; 04-01-2021 o 23:22

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Peugeot 307,Alfa 147 1.9 JTD, Alfa Giulietta 1.4 TB 120 km
    Postów
    32

    Domyślnie

    Mając dziś chwilę czasu postanowiłem wyposażyć Giuliettę syna w tempomat,zgodnie z instrukcją tutaj podaną.Wszystko poszło w miarę sprawnie,niestety nie udało się wejść w oprogramowanie interfejsem Delphi.Po prostu nie ma tam takich opcji.Zakupię elm327 i spróbuję dalej działać.Ale najgorsze jest to że po tej wymianie nie działają kierunkowskazy, i domykanie/otwieranie szyb z kluczyka.Czy to może być wina samego przełącznika który był z auta z wystrzelonymi poduszkami?Taśma została przełożona z naszego auta.Światła i wycieraczki działają,kierunki nie.Przełącznik kupiony ma inny numer niż bez tempomatu,czy to może byc przyczyną?
    Ostatnio edytowane przez zozol ; 05-09-2021 o 20:09

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał zozol Zobacz post
    Mając dziś chwilę czasu postanowiłem wyposażyć Giuliettę syna w tempomat,zgodnie z instrukcją tutaj podaną.Wszystko poszło w miarę sprawnie,niestety nie udało się wejść w oprogramowanie interfejsem Delphi.Po prostu nie ma tam takich opcji.Zakupię elm327 i spróbuję dalej działać.Ale najgorsze jest to że po tej wymianie nie działają kierunkowskazy, i domykanie/otwieranie szyb z kluczyka.Czy to może być wina samego przełącznika który był z auta z wystrzelonymi poduszkami?Taśma została przełożona z naszego auta.Światła i wycieraczki działają,kierunki nie.Przełącznik kupiony ma inny numer niż bez tempomatu,czy to może byc przyczyną?
    zakup elm nie spowoduje że opcja się pojawi w Delphi, osiowanie musisz zrobić za pomocą Miltiecuscan
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Peugeot 307,Alfa 147 1.9 JTD, Alfa Giulietta 1.4 TB 120 km
    Postów
    32

    Domyślnie

    Tak , już wiem o tym. ELM zakupię żeby mieć na przyszłość,MESa posiadam jakiegoś "stuningowanego" ,tyle że nie miałem kabla.Chociaz nie wiem co z tego wyjdzie bo jak dzwoniłem za nim to mnie informowali że ten elm nie będzie działał z programem pirackim. Zobaczymy.Natomiast sam przełącznik chyba jest powodem nie działania kierunkowskazów.W drodze jest już inny,ponoć sprawny.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Peugeot 307,Alfa 147 1.9 JTD, Alfa Giulietta 1.4 TB 120 km
    Postów
    32

    Domyślnie

    Przyczyną nie działających kierunkowskazów okazał się uszkodzony przełącznik zespolony.Po wymianie na inny wszystko wróciło do normy.Niestety,elm 327 nie łączy z tuningowym MESem.Jest jakaś blokada i chyba musi być jego pełna wersja żeby wejść w ustawienia.Czy ktoś z Podkarpacia ma taki program i zrobił by przysługę (płatną) żeby spróbować uruchomić tempomat?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Instrukcja Blue & me do mito PL
    Utworzone przez mick87mce w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 12:47
  2. [166] co dalej po montażu dsp?
    Utworzone przez starykot w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 09:15
  3. [Mito] AR Mito 1.6 JTDm-2 120KM 2008 rok 110kkm małopolskie Siepraw
    Utworzone przez mca w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 12:46
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 15:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory