Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65

Temat: ASR unavailable, VDC unavailable, Hill Hollder unavailable, check engine

  1. #51
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    [MENTION=29383]paweltbu[/MENTION] myślę, że koleżanka przez 3 lata od ostatniego posta w tym temacie już sobie poradziła

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    BuhaHha. Wygrałem internety

    Najlepsze ze tapatalk pokazał mi ten temat jako nowy, nie patrzyłem na daty.
    Ostatnio edytowane przez paweltbu ; 29-09-2016 o 21:13
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  3. #53
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    14

    Domyślnie

    Niekoniecznie, użytkownik coyote pisał dzisiaj o 20

  4. #54
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    Temat odgrzewany. Ten był najbardziej zbliżony do moich problemów z tym że mój sypie błędami przy większych obrotach

  5. #55
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał coyote_518 Zobacz post
    Dzisiaj próbowałem przycisnąć moją Julkę i przy ok. 4000 obr/min pojawiły się komunikaty ASR unavailable, VDC unavailable, Hill Hollder unavailable, Steering connector unavailable, Start&Stop unavailable, check engine, wskazówka od poziomu benzyny spadła do zera. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu świeciła się tylko kontrolka check engine, więc spróbowałem dodać trochę gazu i znowu choinka z komunikatami. Auto normalnie odpala i przyspiesza - nie działa DNA, Start&Stop. Czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

    Mam 1.4 TB 120KM a olej obecnie Valvoline.
    Czy powyższe problemy mogą być spowodowane awarią akumukatora?
    Kody błędów będę znał dopiero w poniedziałek

    Kod błędu P0106 - ktoś wie co może być przyczyną?

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Wygląda na problem z map sensorem. Wyczyść go i sprawdź potem. Niestety nie wiem gdzie w 120KM on się znajduje.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał oleksy00 Zobacz post
    @paweltbu myślę, że koleżanka przez 3 lata od ostatniego posta w tym temacie już sobie poradziła
    Skoro temat odświezony to ja tez dopisze swoje - może sie komuś przyda. Na pewno sprawny akumulator może byc źródłem błędów - jak ktoś zauważył ma byc supersprawny. W Mito mam supersprawny i SS działa nienagannie. W Giuliecie jest tylko sprawny więc czasem lubi zawiesic się tempomat po włączeniu SS co mija po restarcie - wtedy juz jest "doładowany" lub czujnik sygnalizuje sprawność aku , ale SS nie działa dobrze jak w Mito. Czyli szykuje sie wymiana aku na supersprawny. " Choinka" na pulpicie to często złe styki lub woda w wielozłączce gdziekolwiek na linii od body komputera - też to mi sie zdarzyło ale nie w Alfie. Wreszcie bolączka Mito czyli piszczące uszczelki szyb latem. Jest tylko jeden sposób skuteczny. Przede wszystkim niczego nie smarować! Wejdzie piach , kurz do uszczelek i przylepi sie na amen. Takie głupie rady własnie usłyszałem w serwisie. Nalezy poswiecic troche czasu lub poprosić dobrego mechanika aby zdjał boczki drzwi , troszke poluzował śruby trzymajace szyby do oprawy i ustawił równoległość szyby do prowadnic, po czym porządnie wszystko dokręcił i zmontował oraz skalibrował elektronike szyb. Wtedy szyba nie napiera bocznie na uszczelkę co jest źródłem pisku. Taka regulacja wystarczy chyba na zawsze. Na to powinna wystarczyć godzina, może półtorej. Ja to zrobiłem sam.

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito 1.4 TB 120 KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał coyote_518 Zobacz post
    Kod błędu P0106 - ktoś wie co może być przyczyną?
    Witam. Ostatnio pojawił mi się ten sam błąd. Na początku zaczęło dziwnie syczeć pod maską podczas przyspieszania, okazało się że pękł wężyk który łączy kolektor z odmą a podpinając MESa pokazał błąd P0240 czyli czujnik B ciśnienia doładowania. Wymieniłem wężyk, skasowałem błąd i robię rundę wokół komina, po dodaniu ostrzej gazu przy około 4 tys obr. zaświecił mi się check i cała choinka z tymi błędami od systemów ASR itd. Już z gorszym humorem podpinam kompa a tam błąd P0106 czyli Map Sensor i nawet po skasowaniu błędu silnik ciężko trzyma wolne obroty i przy jeździe ze stałymi obrotami potrafi przerywać, oczywiście nadal po mocnym kopnięciu w gaz cała choinka wraca. Dziś święto więc nie będę dłubał przy aucie, ale co jeszcze mogę sprawdzić bo cytując Clarksona moja Alfa dostała Alfaloidozy i ja powoli też

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał papiernik Zobacz post
    Witam. Ostatnio pojawił mi się ten sam błąd. Na początku zaczęło dziwnie syczeć pod maską podczas przyspieszania, okazało się że pękł wężyk który łączy kolektor z odmą a podpinając MESa pokazał błąd P0240 czyli czujnik B ciśnienia doładowania. Wymieniłem wężyk, skasowałem błąd i robię rundę wokół komina, po dodaniu ostrzej gazu przy około 4 tys obr. zaświecił mi się check i cała choinka z tymi błędami od systemów ASR itd. Już z gorszym humorem podpinam kompa a tam błąd P0106 czyli Map Sensor i nawet po skasowaniu błędu silnik ciężko trzyma wolne obroty i przy jeździe ze stałymi obrotami potrafi przerywać, oczywiście nadal po mocnym kopnięciu w gaz cała choinka wraca. Dziś święto więc nie będę dłubał przy aucie, ale co jeszcze mogę sprawdzić bo cytując Clarksona moja Alfa dostała Alfaloidozy i ja powoli też
    Udało się rozwiązać problem? U mnie dziś też podczas jazdy wyrzuciło P0106, choinkę check i tryb awaryjny. Skasowałem błąd, pojeździłem i już nie powrócił, ale cały czas się zastanawiam co tam się zadziało.

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito 1.4 TB 120 KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Tak, pomogła wymiana silnika na drugi A na poważnie posprawdzaj wszystkie przewody te cienkie jak i grube które są odpowiedzialne za dostarczenie powietrza do komory spalania. Od dolotu i przy turbinie. U mnie były dwa przedmuchy, jeden na przewodzie powietrza z dolotu który wchodzi do odmy i stąd te syczenie, a drugi miałem pęknięty cieniutki wężyk który idzie od turbo do czujnika(ten do którego schodzą się 3 cienkie przewody). Tak czy inaczej musisz zdjąć górną osłonę silnika bo inaczej nie wymacasz tych przewodów.

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)
    Utworzone przez predki666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 27-09-2023, 13:26
  2. [159] VDC / Hill Holder Unavailable. Consult Handbook
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2019, 12:08
  3. [159] hill holder unavailable
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-03-2019, 18:08
  4. [159] VDC / Hill Holder Unavailable - czyżby problem rozwiązany ???
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:09
  5. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory