Strona 2 z 165 PierwszyPierwszy 12345678910111252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    ja bym zostawil selenie. Co prawda ma nie ma wtrysku bezpośredniego ale jednak olej producenta to olej producenta. Do tego niedrogi. A castrol to sredni olej i do tego jeszcze podrabiany na potege

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppppp Zobacz post
    Planuję wymianę oleju pierwszy raz już poza gwarancją. Powiedzcie czy trzymać się kurczowo Selenii czy zmiana na Castrol EDGE 5W-40 A3/B4 nie zaszkodzi?
    Nie zaszkodzi ale szukaj CASTROL EDGE FST 5W – 40 API-SN/CF, ACEA C3Mam taki z beczki 190 zł za 5l. Lub Selenie sport Power 190,00zł banka 5l.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    ja bym zostawil selenie. Co prawda ma nie ma wtrysku bezpośredniego ale jednak olej producenta to olej producenta. Do tego niedrogi. A castrol to sredni olej i do tego jeszcze podrabiany na potege
    Podrabiać zawsze bedą ale tylko to na co jest duży popyt wiec bym takich zbyt popularnych i nie pewnych olejów raczej nie zalewał do MA . Co do Selenii to też bym sie tak kurczowo nie trzymał tego oleju bo nie jest ani najtanszy ani najlepszy a zalecają go bo muszą zresztą umowa z FL ich do tego zobowiązuje od lat . Nie mówie oczywiscie w żadnym wypadku ze selenia to zły olej-raczej sredni i pewnie wystarczajacy ale nie znaczy ze skoro instrukcja go zaleca to jest najlepszy i tylko jego nalezy stosować . Jeśli ktoś się zastanawia nad pewnym zamiennikiem dla fabrycznej Selenii to moim zdanem bardzo dobrą alternatywą jest Valvoline SyncPower MST C3 5W40, porownując karty katalogowe parametrami jest lepszy od zalecanej Selenii i spełnia normy a nawet je przekracza ( klasa API SN/CF) a poza tym Valvo jest produkowany i rozlewany tylko w Holandii. Używałem Valvo przez długie lata w TS i byłem z tego oleju bardzo zadowolony. Nawiasem mówiąc 5-litrowa bańka MST kosztuje 160zł jeśli to ma dla kogoś znaczenie ale wiadomo że akurat nie to jest w tym najwazniejsze
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 12-01-2014 o 22:09

  4. #14
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Podrabiać zawsze bedą ale tylko to na co jest duży popyt wiec bym takich zbyt popularnych i nie pewnych olejów raczej nie zalewał do MA . Co do Selenii to też bym sie tak kurczowo nie trzymał tego oleju bo nie jest ani najtanszy ani najlepszy a zalecają go bo muszą zresztą umowa z FL ich do tego zobowiązuje od lat . Nie mówie oczywiscie w żadnym wypadku ze selenia to zły olej-raczej sredni i pewnie wystarczajacy ale nie znaczy ze skoro instrukcja go zaleca to jest najlepszy i tylko jego nalezy stosować . Jeśli ktoś się zastanawia nad pewnym zamiennikiem dla fabrycznej Selenii to moim zdanem bardzo dobrą alternatywą jest Valvoline SyncPower MST C3 5W40, porownując karty katalogowe parametrami jest lepszy od zalecanej Selenii i spełnia normy a nawet je przekracza ( klasa API SN/CF) a poza tym Valvo jest produkowany i rozlewany tylko w Holandii. Używałem Valvo przez długie lata w TS i byłem z tego oleju bardzo zadowolony. Nawiasem mówiąc 5-litrowa bańka MST kosztuje 160zł jeśli to ma dla kogoś znaczenie ale wiadomo że akurat nie to jest w tym najwazniejsze
    Że tak z przekory zapytam, "byłem bardzo zadowolony", co autor ma na myśli? jakieś ekstra moce się pojawiają? silnik brzmi jak v8 ? Czy zmiana dla samej zmiany i "wiem, że jest lepiej" ?? Zawsze mnie te dywagacje na temat oleju zastanawiały w sumie. Cena przy eksploatacji tego auta chyba nie gra tak kluczowej roli dla nikogo tutaj? Ani oleju nie zmienia się co 100km, ani nie kosztuje 1000pln, więc po co ulepszać i tak już dobre? :-)

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał buczo Zobacz post
    Że tak z przekory zapytam, "byłem bardzo zadowolony", co autor ma na myśli? jakieś ekstra moce się pojawiają? silnik brzmi jak v8 ? Czy zmiana dla samej zmiany i "wiem, że jest lepiej" ??
    Hmmm, no mogłbym odpowiedzieć równie ironicznie ale nie dam się sprowokować
    Oleju nie zmienia się na inny dla ekstra mocy, brzmienia V-ileś tam czy startu ze świateł o 1 sek, szybciej. Mnie wystarczyła wieloletnia bezproblemowa eksploatacja silnika TS na oleju Valvo ktory zdecydowanie mu słuzył co przedłozyło się wreszcie na koniec problemów z przemiennikiem faz rozrządu ktory sypał się na potegę na Castrolu , Selenii a nawet Motulu. W momencie sprzedaży auta z przebiegiem 220kkm silnikowo nie było żadnych problemów z wałem, panewkami czy cylindrami a od wymiany do wymiany dolewki oleju nawet nie były konieczne (selenia chyba wyjatkowo mu smakowała bo jej silnik pożerał najwiecej Najbardziej mnie dziwił fakt że wałek rozrządu w miare upłuwu lat i kilometrów nadal wygladał jak nowy, zero zużycia krzywek i nie sadzę by jakość oleju nie miała w tym swojego znacznego udziału
    Zawsze mnie te dywagacje na temat oleju zastanawiały w sumie. Cena przy eksploatacji tego auta chyba nie gra tak kluczowej roli dla nikogo tutaj? Ani oleju nie zmienia się co 100km, ani nie kosztuje 1000pln, więc po co ulepszać i tak już dobre? :-)
    ja ani nie zachecam ani nie odradzam , jedynie sugeruje (tym ktorzy zastanawiaja się nad przesiadką z selenii a z forum wynika że są takie osoby) że jest to ciekawa alternatywa a życie czesto nam pokazuje że to co fabryczne nie zawsze oznacza " najlepsze" (oczywiscie dla użytkownika,konsumenta czy przedmiotu) i to dotyczy róznych dziedzin , nie mam tutaj na mysli wyłącznie motoryzacji. Zresztą każdy leje co uważa za stosowne, ja jakos do selenii nie mam przekonania a jeszcze do tego nie raz słyszałem że podobno jest produkowana w czechowicach ale ile tym prawdy to nie wiem. Oleje Valvoline ogólnie mają bardzo dobrą renomę co zresztą też potwierdzają opinie w necie więc coś w tym jednak chyba musi być nie jest to jakis moj wymysł.Dla mnie najistotniejsze jest to że jest to olej pewny i nie podrabiany . Na wszeki wypadek od razu mówię nie jestem dystrybutorem olejów ani nie mam w tym żadnych udziałów
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 13-01-2014 o 02:21

  6. #16
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Hmmm, no mogłbym odpowiedzieć równie ironicznie ale nie dam się sprowokować
    [ciach[
    Oleje Valvoline ogólnie mają bardzo dobrą renomę co zresztą też potwierdzają opinie w necie więc coś w tym jednak chyba musi być nie jest to jakis moj wymysł.Dla mnie najistotniejsze jest to że jest to olej pewny i nie podrabiany . Na wszeki wypadek od razu mówię nie jestem dystrybutorem olejów ani nie mam w tym żadnych udziałów
    Dobrze, że zachowałeś dobry humor, nie było moim celem ciebie prowokować, dlatego napisałem, że z przekory . Z tymi opiniami to jest ich tyle co zarejestrowanych użytkowników. Mnie po prostu ciekawiły wymierne korzyści w postaci takiej jaką podałeś, silnik nie brał ci oleju, czy skończyły ci się problemy z A B C. W poprzednikach lałem z beczek różne oleje pól syntetyczne (motor był tym zalewany). Jedyne różnice jakie odczuwałem to może przez 1kkm ciut inne brzmienie silnika, mniej metaliczne, inne rzeczy się nie zmieniały. Silnik działa do dziś, awarii nie miał żadnych, a nawet zrobiłem tym autem trasę dość sporawą bo 2kkm na raz i nie wziął oleju tak by było widać to na bagnecie. Więc chyba zasada olej co 10kkm się sprawdza. Pozdrowienia i miłego dnia

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    sprawdzać to lepiej tak raz na 1kkm a co 10kkm po prostu wymieniać .No chyba ze ktoś głównie długie trasy robi to można rzadziej . W MA fajnie to widać na aktywatorze (bezposrednio pod korkiem wlewu) w jakim stanie jest olej- tzn. jego barwa oraz ewentualny nagar .
    pozdro
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 13-01-2014 o 14:20

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Podrabiać zawsze bedą ale tylko to na co jest duży popyt wiec bym takich zbyt popularnych i nie pewnych olejów raczej nie zalewał do MA . Co do Selenii to też bym sie tak kurczowo nie trzymał tego oleju bo nie jest ani najtanszy ani najlepszy a zalecają go bo muszą zresztą umowa z FL ich do tego zobowiązuje od lat . Nie mówie oczywiscie w żadnym wypadku ze selenia to zły olej-raczej sredni i pewnie wystarczajacy ale nie znaczy ze skoro instrukcja go zaleca to jest najlepszy i tylko jego nalezy stosować . Jeśli ktoś się zastanawia nad pewnym zamiennikiem dla fabrycznej Selenii to moim zdanem bardzo dobrą alternatywą jest Valvoline SyncPower MST C3 5W40, porownując karty katalogowe parametrami jest lepszy od zalecanej Selenii i spełnia normy a nawet je przekracza ( klasa API SN/CF) a poza tym Valvo jest produkowany i rozlewany tylko w Holandii. Używałem Valvo przez długie lata w TS i byłem z tego oleju bardzo zadowolony. Nawiasem mówiąc 5-litrowa bańka MST kosztuje 160zł jeśli to ma dla kogoś znaczenie ale wiadomo że akurat nie to jest w tym najwazniejsze
    Hej Dzieki za tipa, szukam wlasnie jakiegoś oleju 5w40 do innego auta co prawda niż alfa, ale mysle ze ten mst się nada Poza tym wydaje się ze do dobry wybor rowniez dla uzytkownikow wtrysku bezpośredniego To taki ?

    http://allegro.pl/valvoline-synpower...867876736.html (zresztą chyba się we w fotce walnęli bo dali 5w30

    wydaje mi się ze on jest lepszy niż zwykly 5w40 valvoline http://allegro.pl/valvoline-synpower...853082843.html
    Ja co prawda myslalem o 0w40 od nich bo ma dobre parametry http://allegro.pl/valvoline-synpower...852947594.html ale ten mst mimo ze 5w40 wydaje się lepsiejszy

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM TCT
    Postów
    61

    Domyślnie

    Poszperałem troszkę i znalazłem oleje, które według ich producentów spełniają normę FIAT 9.55535-s2 lub są zalecane do silników wymagających takowej. Poniżej drobne zestawienie alternatywy dla Seleni STAR PE.

    VALVOLINE SynPower Xtreme MST C3 5W40 5L 33 pln/1L

    Motul 8100 X-Clean C3 5W40 5L 27 pln/1L

    Selenia STAR PE 60 pln/1L


    Castrol EDGE FST C3 5W-40 5L 24 pln/1L

    Total QUARTZ INEO MC3 5W40 28 pln/1L

    Ceny za litr obliczyłem dla baniek 5 litrowych. Jedynie cena Seleni jest dal 1L, tylko taka opcja jest dostępna w moim serwisie.Zastanawiam się nad przejściem na inny olej Motul X-clean 8100. Przy wymianie co 10kkm w moim przypadku są to dwie wymiany w ciągu roku co przy 7 litrach oleju daje oszczędność rzędu 200 pln. Zaoszczędzoną kwotę wolę wydać na zakup filtra MA i śruby z filtrem do turbo i wymieniać je co druga wymianę oleju (ostatnimi czasy zrobiło się na forum głośno o tych dwóch częściach).
    Podsumowując, wielu z was pisze, że cena nie ma znaczenie.Dla mnie ma, w szczególności, w każdym moim aucie wymieniałem i wymieniam olej co 10kkm. Cenę należy rozpatrywać kompleksowo tj. koszt oleju,filtrów, wymiany. Przy częstotliwości 2xrok daje wymierną oszczędność.

    Jeśli ktoś ma już doświadczenie z MOTULEM X-clean 8100 w silnikach MA proszę o informację.



  10. #20
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Ja po tym co zobaczyłem pod separatorem i korkiem wlewu oleju raczej Selenię będę omijać z daleka a szukam oleju C3 z aprobatą Fiata ale syntetyka PAO a nie 100% hydrokraka z którego robi się koks na śrubie turbo. Na pewno też skrócę interwał wymiany do max 10kkm / 6 m-cy ze względu na śrubę turbo.
    Olej A3/B4 wg normy Fiata (pochodnej ACEA C3 czyli mid saps) nie nadaje się do TB MA.
    Znalazłem ciekawe 0W-40 C3 z normą do TB MA - jak sprawdzę i zrobię analizę to dam znać..
    p.s. cena za Selenię w ASO mnie powala - wystarczy sprawdzić kartę msds aby dowiedzieć się, że to zwykły hydrokrak a najlepsze oleje tej klasy kosztują max 200zł/5L a nie 60-70zł za litr z masakrą w silniku po rekomendowanym interwale wymiany w cenie...
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 06-04-2014 o 10:55 Powód: Usunięto powtórzenie

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory