Strona 84 z 165 PierwszyPierwszy ... 34747576777879808182838485868788899091929394134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #831
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w temacie ponad 800 postów, wypowiedzi gości którzy mają wiedzę, badali oleje, czy oglądali rozebrane silniki po stosowaniu niektórych Seleni, a Ty wskakujesz nie wiadomo skąd z 10 postami na forum i piszesz co piszesz. niektóe selenie są bardzo mizerne (Star PE) i nie służą za dobrze naszym silnikom, inne są całkiem dobre (Digitek).
    Sam stosuję Selenię 0W30 Digitek w 1.4 170 MA, czy ktoś badał jak dobry olej to jest? na jakiej podstawie panuje tutaj opinia, że to "całkiem dobry" olej? Czy to ktoś może potwierdzić i czy są lepsze oleje dla MA?

  2. #832
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Sam stosuję Selenię 0W30 Digitek w 1.4 170 MA, czy ktoś badał jak dobry olej to jest? na jakiej podstawie panuje tutaj opinia, że to "całkiem dobry" olej? Czy to ktoś może potwierdzić i czy są lepsze oleje dla MA?
    Była badana, gdzieś w tym wątku. Proponuję jego kompleksową lekturę. Ja już kiedyś go przeczytałem, ale teraz nie znajdę, na której stronie Wojtek się wypowiadał po analizie tej Selenii...

    Zawsze są lepsze oleje. Natomiast, nie ma za bardzo lepszych i jednocześnie spełniających odpowiednią normę Fiata (żeby w razie czego FCA nie pyszczyło, że awaria ze względu na zły olej) i posiadających klasę lepkości 0W30. Jeśli Ci nie zależy na normie Fiata to są lepsze opcje.

  3. #833
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w temacie ponad 800 postów, wypowiedzi gości którzy mają wiedzę, badali oleje, czy oglądali rozebrane silniki po stosowaniu niektórych Seleni, a Ty wskakujesz nie wiadomo skąd z 10 postami na forum i piszesz co piszesz. niektóe selenie są bardzo mizerne (Star PE) i nie służą za dobrze naszym silnikom, inne są całkiem dobre (Digitek).
    Czy ta selenia digitek nadaje się do cywilnego t-jeta wg ASO ? Wg książki ma być 5w40 ale zastanawiam się czy skoro ma być selenia 5w40c3 to 0w30 c2 też styknie ? Wiem że userzy MA testują różne lepkości. Frakcja t-jetowa jest mniej liczna

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Wg. mojej subiektywnej opinii Neste i Penrite są na podobnym poziomie a Motul obecnie co najmniej o "oczko" niżej. Z dobrych olejów C3 5W40 jakie mogę polecić zostaje jeszcze Millers EE longlife 5W40 i Liqui Moly top tec 4100/Meguin Low Emission 5W40. Na tle konkrecji całkiem dobrze wypada Specol Spec Premium c3 5W40. Tak jak napisałeś najważniejsze aby był dobry olej w klasie lepkości 5W40 i najlepiej C3.
    Tomek,
    jak się ma zwykły shell 5w40 do tego motula ? Moim zdaniem jak już brać shella to lepiej iśc w specola 5w40

  4. #834
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Czy ta selenia digitek nadaje się do cywilnego t-jeta wg ASO ? Wg książki ma być 5w40 ale zastanawiam się czy skoro ma być selenia 5w40c3 to 0w30 c2 też styknie ? Wiem że userzy MA testują różne lepkości. Frakcja t-jetowa jest mniej liczna

    Pieta, wiesz dobrze, że sam T-Jet jest prawie tak pancerny jak 1242 FIRE.

    Talking of which, w końcu kupiłeś? Bo nic się nie chwalisz w wątkach, które obserwuje

  5. #835
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Ze swojej strony z 5W40 polecam ten olej :
    http://lejolej.pl/pl/p/NESTE-CITY-PRO-5W40-4L-/257
    świetne bazy olejowe i parametry budzące szacunek. To jest mid saps. Dobra alternatywa dla Millersa EE 5W40 czy Penrite Enviro+5W40, które dla mnie są chyba najlepszymi produktami 5W40 z normą C3.
    Z full saps 5W40 polecam ten (tu w zestawie z AR9100) :
    http://lejolej.pl/pl/p/Meguin-Super-...100-175-ml/190
    lub jak ktoś lubi ładniejszą butelkę ten :
    http://lejolej.pl/pl/p/Liqui-Moly-Sy...h-5W-40-5L/109
    baza PAO i duża wytrzymałość w ciężkich warunkach pracy
    Do silników FIAT-a teoretycznie powinien być ten :
    http://lejolej.pl/pl/p/NESTE-CITY-PRO-C2-5W30-4L-/259
    Ten Fuchs :
    http://lejolej.pl/pl/p/Fuchs-Titan-GT1-XTL-5W-40-4L/113
    jest akurat całkiem niezły ale generalnie Fuchs coś namieszał w formulacjach jakiś czas temu i np. 5W30 c3 podobno popsuł. Z Selenią faktycznie nie jest jakoś wesoło bo spotkałem już dużo przypadków narzekania na te oleje ze strony użytkowników, którzy widza poprawę po przejęciu na lepszy olej.
    a w zakresie 0w40 co polecisz ? ja ogólnie jestem skrzywiony na amsa. Gdzie jeszcze można dostać starocie w 5w40:

    http://zmienolej.pl/pl/oleje-silniko...saps-efm-0946l

    http://zmienolej.pl/pl/oleje-silniko...-oil-afl-0946l

    ale w tym drugim cos pomieszali z formułą i nie jest tak dobrze, szczególnie w wersji w baniakach 5l. Zresztą z 0w30 chyba było podobnie kiedyś.

    Teraz jak pisałem wcześniej od ponad roku jest nowa seria 0w40 od amsa:

    http://zmienolej.pl/pl/oleje-silniko...otor-oil-0946l

    http://zmienolej.pl/pl/oleje-silniko...ull-saps-0946l

    ten drugi to zastępuje tego starego 5w40 który też jest mocno specyficzny. Seria signatures natomiast nie spełnia jakiś wymogów i nie jest c3. Ale to Wlyszkow pewnie wie lepiej.
    Ale to w sumie dyskusja akademicka bo mam wrażenie że to t-jeta podejdzie każdy w tych 4 w/w wyżej
    btw dzięki za info o Neste. jakoś zapomniałem o tej marce

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Pieta, wiesz dobrze, że sam T-Jet jest prawie tak pancerny jak 1242 FIRE.

    Talking of which, w końcu kupiłeś? Bo nic się nie chwalisz w wątkach, które obserwuje
    Nie odzywam się na forum bo nie mam czasu a jak nawet się pojawię na chwilę to od razu zadają mi trudne pytania

    t-jet nie do końca jest taki pancerny jak fire to jedynie wersja 8v była bezkolizyjna i to chyba w wariancie 60 kucy. Ten 75 km 8v w był już kolizyjny. Ale to czasy historyczne. Poza tym w t-jet czasem pękają obudowy turbo, tak czytałem

  6. #836
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Shell robi całkiem porządne oleje na GTL - mowa o serii Helix Ultra. Myślę, ze jakościowo to produkty porównywalne z Motulem (oni tez podobno stosują bazy GTL) w całkiem niezłej cenie.
    Co do 0W40 to Amsoila polecić mogę jak najbardziej (choć go nie sprzedaje jak na razie). Inne dobre produkty jakie mogę polecić to :
    - Meguin Super Leichtlauf Driver 0w40 (odpowiednik LM Synthoil Energy 0W40) - PAO- syntetyczny olej w bardzo przystępnej cenie (dla forumowiczów są ceny specjalne)
    - Neste City Pro 0w40 - świetny szczególnie w okresie zimowym
    - Penrite 10tents Premium 0w40 - PAO-estrowy mocno dopasiony olej pół (w zasadzie pół wyczynowy)
    - Millers XF longlife 0W40 - dobry olej ale ciut za drogi
    - Motul x-max 0w40 - jeden z lepszych cywilnych produktów Motula
    Z ww. Penrite jest najlepszy pod względem ochrony silnika ale ma też najbardziej wyczynową charakterystykę i nie nadaje się do długich dystansów. Do cywilnej jazdy codziennej zupełnie wystarczające będą Meguin, Neste czy Millers/Motul.
    z tańszych niezłe są :
    - Shell Helix Ultra 0W40
    - Specol Gold 0W40

    -

  7. #837
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Shell robi całkiem porządne oleje na GTL - mowa o serii Helix Ultra. (...)
    z tańszych niezłe są :
    - Shell Helix Ultra 0W40 -
    Chciałbym się móc pod tym podpisać. Stosuję Shell AV-L (taki podobno lepsiejszy Helix Ultra) od 85k km w TDI i jakiś mistrz to to nie jest. Testy olejowe wykazują obecność metali (aluminium, nikiel). Julka jeżdzona tylko na Selenii Digitek, przynajmniej testy olejowe nie wykazują metali wynikających z zużycia.

  8. #838
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Sam olej bazowych nawet najlepszy GTL, PAO czy estrowy nie wystarczy. To w większości dzięki odpowiednim dodatkom oleje bazowe uzyskują dobre właściwości. Jeśli producent oszczędza na dodatkach to lepszy olej bazowy niewiele pomoże.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #839
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Zgadza się liczy sie cały pakiet. Tyle tylko, że często jak producent oszczędza na bazie to pakiet dodatków też jest ekonomiczny a właściwie taki aby olej spełniał określone normy natomiast w przypadku droższych olejów na bazach PAO-estrowych pakiet dodatków z reguły jest bardzo bogaty.

  10. #840
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Czołem,
    Dla mających dylematy czy selenia czy motul na gwarancji to odkryłem że shell ma również olej z aprobatą fiata i że nawet niektóre ASO go leją Olej to: Shell Helix HX7 ECT 5W-40.
    Specyfikacje, dopuszczenia i spełniane wymagania:
    ·API SN
    ·ACEA C3
    ·MB-Approval 229.31
    ·Fiat 9.55535-S2
    ·Chrysler MS 11106

    Nie wiem czy on dobry czy zły ale wyżej koledzy piszą ze ogólnie shell jest na poziomie motula więc i tak lepiej niz selenia star czy pure energy
    btw czy ktoś zalał innym olej niz 5w40 do silnika t-jet 120 kucy ? np. 0w30 ? Wlyszkow gdzie jest Wlyszkow ?

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory