Strona 96 z 165 PierwszyPierwszy ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106146 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 951 do 960 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #951
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Pablo pisałem o silniku 1,4 T-jet gdzie według instrukcji wchodzi 2,9 l,jeśli myślisz że serwis spuszcza olej i czeka aż całość spłynie i opróżniają
    obudowę filtra to chyba wierzysz w cuda.
    Jeśli mam nowy samochód i otrzymuje instrukcje w której pisze że powinienem mieć olej 0W30 a serwis leje 5W40 to coś jest nie tak.
    Wiem dla mechaników taki klient to zmora wolą głupią blondynkę która na niczym się nie zna.
    Nie upierałem się że Ja mam racje ale sprawdziłem stan na bagnecie i tu było zaskoczenie mogę się tylko domyślać że serwis niema co zrobić z 100ml
    a tak naprawdę leją olej z beczki na oko.

  2. #952
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Gucio, to T-Jeta czy też TB wchodzi 3,1 razem z filtrem. A ten 5W40 to w jakim silniku masz zalany? I jaki wreszcie dokładnie masz silnik w Julce?

  3. #953
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Może uściślę silnik 1,4 T-jet fiat Linea. I o tym samochodzie mówiłem.
    Obecnie Alfa romeo Giulietta 1,4 MA 150KM rok produkcji Listopad 2015 i tu w instrukcji mam 0W30 z normą C2.
    Zalano mi selenią 5W40 bo akurat chyba taką mieli a czytając ten wątek selenia 0W30 jest dużo lepsza szczególnie jeśli chodzi o ochronę MA.

  4. #954
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Może uściślę silnik 1,4 T-jet fiat Linea. I o tym samochodzie mówiłem.
    Obecnie Alfa romeo Giulietta 1,4 MA 150KM rok produkcji Listopad 2015 i tu w instrukcji mam 0W30 z normą C2.
    Zalano mi selenią 5W40 bo akurat chyba taką mieli a czytając ten wątek selenia 0W30 jest dużo lepsza szczególnie jeśli chodzi o ochronę MA.
    Selenia 0W30 Digitek jest zdecydowanie lepszym olejem niż 5W40. Szczególnie jak masz MultiAir. Chyba nie bez kozery nawet instrukcja zaleca OW30. To boardzo źle świadczy o serwisie/warsztacie któy leje sobie co ma pod ręką do silnika.

  5. #955
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Selenia 0W30 Digitek jest zdecydowanie lepszym olejem niż 5W40. Szczególnie jak masz MultiAir. Chyba nie bez kozery nawet instrukcja zaleca OW30. To boardzo źle świadczy o serwisie/warsztacie któy leje sobie co ma pod ręką do silnika.
    Co to znaczy lepszy? Może mi się wydaje, ale przecież to są dwie różne specyfikacje. Instrukcja oczywiście zaleca, ale o tym jaki olej wlać decyduje wiele czynników.

  6. #956
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    wkład filtrem metolowym w TB zastąpiono wraz z liftem 2016 r. Filtr jest taki sam jak w nowym TIPO

  7. #957
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Pytanie w okresie gwarancji zalanie innym olejem jak w instrukcji grozi utratą prawa do naprawy gwarancyjnej.
    A w tym konkretnym przypadku gdy serwis leje nie ten olej to odpowiada serwis czy klient który przy odbiorze nie złożył reklamacji.
    Do samochodu mogę dokupić gwarancje na kolejne 3 lata kto da gwarancje że w przyszłości w sytuacji uszkodzenia MA FCA nie odmówi naprawy.
    Pytanie następne kolejny przegląd za 1,5 miesiąca jaki olej powinni zalać czy serwis dalej będzie upierał się przy 5W40.
    Dlaczego klient musi pilnować tak prostej sprawy jak wymiana oleju.
    Co do poziomu oleju są rożne szkoły Ja jako praktyk leje 3/4 skali ponieważ jeżdżę przede wszystkim autostradami z dużymi szybkościami i niestety zawsze
    istnieje niebezpieczeństwo że odma się nie wyrobi przy wyższym poziomie i zanieczyści turbo.
    Stan oleju sprawdzam po każdych 500 km.

  8. #958
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Co to znaczy lepszy? Może mi się wydaje, ale przecież to są dwie różne specyfikacje. Instrukcja oczywiście zaleca, ale o tym jaki olej wlać decyduje wiele czynników.
    po pierwsze inżynierowie AR najwidoczniej doszli do wniosku że układom MA w tych silnikach lepiej posłuży 0W30 (wcześniej padały układy MA dość szybko) skoro na taki zmienili instrukcje dla tych silników. po drugie Digitek jest dobrym olejem, ma dużo PAO itp, a Star PE jest marnym olejejm, zwykłym tylko hydro-crackiem bez żadnego nowoczesnego pakietu dodatków - olej który nie jest wart połowy ceny.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #959
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    po pierwsze inżynierowie AR najwidoczniej doszli do wniosku że układom MA w tych silnikach lepiej posłuży 0W30 (wcześniej padały układy MA dość szybko) skoro na taki zmienili instrukcje dla tych silników. po drugie Digitek jest dobrym olejem, ma dużo PAO itp, a Star PE jest marnym olejejm, zwykłym tylko hydro-crackiem bez żadnego nowoczesnego pakietu dodatków - olej który nie jest wart połowy ceny.
    Czyli co byście polecali do MiTo 105KM MA? Obecnie leje Selenię 5W40 K. Przy następnej wymianie lepiej przejść na Digitec 0W30?

  10. #960
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lone Wolf Zobacz post
    Czyli co byście polecali do MiTo 105KM MA? Obecnie leje Selenię 5W40 K. Przy następnej wymianie lepiej przejść na Digitec 0W30?
    Żaden z wymienionych, żadnej Selenii, chyba, że wymieniasz max. co 10 kkm.
    A tak na poważnie, to ta 0w30 będzie lepsza.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Pablo pisałem o silniku 1,4 T-jet gdzie według instrukcji wchodzi 2,9 l,jeśli myślisz że serwis spuszcza olej i czeka aż całość spłynie i opróżniają
    obudowę filtra to chyba wierzysz w cuda.
    Jeśli mam nowy samochód i otrzymuje instrukcje w której pisze że powinienem mieć olej 0W30 a serwis leje 5W40 to coś jest nie tak.
    Wiem dla mechaników taki klient to zmora wolą głupią blondynkę która na niczym się nie zna.
    Nie upierałem się że Ja mam racje ale sprawdziłem stan na bagnecie i tu było zaskoczenie mogę się tylko domyślać że serwis niema co zrobić z 100ml
    a tak naprawdę leją olej z beczki na oko.
    Fakt, nie wziąłem pod uwagę, ze nie był zlany do końca, moja wina
    Masz rację ;-)
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory