Strona 90 z 165 PierwszyPierwszy ... 408081828384858687888990919293949596979899100140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #891
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    C3 to raczej czystsze katy, sondy, wydech itp. Czystość silnika olej API SN full saps da taką samą jak C3 jeśli nie lepszą - zależy od ilości zddp.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  2. #892
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Domyślnie

    po przeczytaniu całego tego wątku kompletnie już nie wiem który olej wlać do mojej QV, a tym bardziej nie rozumiem dlaczego tak dużo ludzi poleca olej MILLERS OILS EE LONGLIFE. Cały czas myślałem, że to jest olej do diesla, a nie do samochodu, w którym olej wymienia się co 10 tys kilometrów jak sama nazwa wskazuje LongLife.. Może wypowiedzą się osoby, które mają QVki na temat tego co sami leją? u mnie poprzednio ktoś zalał jakiegoś Castrola 5W40 z tego co widzę na fakturze, co mnie kompletnie ścięło z nóg

  3. #893
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    Valvoline, Motul... 5w40. Nie mo co się podniecać olejem. Najgorszy 5w40 i tak przytrzyma blachę. Do motocykla leje synpower za stówe i mam 200 kunia z litra a silnik wewnątrz jak nowy. Moja QV by musiała mieć pod 400 kunia żeby być tak samo obciążona. Wymieniać co 10 i nie marnować czasu na zbędne problemy.

  4. #894
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Domyślnie

    czyli jednak 5W40 a nie 5W30? a właśnie widze, że źle napisałem wyżej, ktoś nalał 5W30 Castrola poprzednio, co mnie mega zdziwiło
    Ostatnio edytowane przez MEchan ; 24-11-2017 o 22:44

  5. #895
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    5w30 też spokojnie da rade. Ja leje synpower 5w40 bo to mam z pewnego źródła i jest tani jak barszcz.

  6. #896
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Moim zdaniem moduł MA i smarowanie turbiny jednak stawiają jakieś wymagania olejowi... Oczywiście, zmieniać odpowiednio często, ale nie podpisałbym się stwierdzeniem, że można zalać czymkolwiek, bez znaczenia jakie normy i klasy lepkości i będzie ok.

    To nie fiatowski 1242 FIRE, który można zalać olejem od frytek i silnik to przetrzyma.

  7. #897
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał ernest84 Zobacz post
    Valvoline, Motul... 5w40. Nie mo co się podniecać olejem. Najgorszy 5w40 i tak przytrzyma blachę. Do motocykla leje synpower za stówe i mam 200 kunia z litra a silnik wewnątrz jak nowy. Moja QV by musiała mieć pod 400 kunia żeby być tak samo obciążona. Wymieniać co 10 i nie marnować czasu na zbędne problemy.
    Chyba nie do końca wiesz o czym piszesz, więc pomyśl może najpierw, zanim coś napiszesz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MEchan Zobacz post
    po przeczytaniu całego tego wątku kompletnie już nie wiem który olej wlać do mojej QV, a tym bardziej nie rozumiem dlaczego tak dużo ludzi poleca olej MILLERS OILS EE LONGLIFE. Cały czas myślałem, że to jest olej do diesla, a nie do samochodu, w którym olej wymienia się co 10 tys kilometrów jak sama nazwa wskazuje LongLife.. Może wypowiedzą się osoby, które mają QVki na temat tego co sami leją? u mnie poprzednio ktoś zalał jakiegoś Castrola 5W40 z tego co widzę na fakturze, co mnie kompletnie ścięło z nóg
    Nazwa Longlife nie ma nic wspólnego z tym, ze jest do diesla i nie trzeba go często wymieniać.
    W praktyce nie istnieje coś takiego jak olej Longlife. Jest to tryb serwisowania samochodów, który jak wiadomo wszem i wobec robi dużo złego, i nic dobrego silnikom.
    Dla przykładu, normą jest już remontowanie silników poniżej 200 kkm, właśnie z powodu stosowania systemu serwisowania LongLife.
    Ja osobiście miałem przypadek remontu silnika 2.0 JTDm po przebiegu 136 000 km.
    W jednej Giuliettcie QV do 100 kkm wymieniałem 2 raz turbosprężarkę, która zatarła się na łożyskach z powodu problemów ze smarowaniem. 1 wymiana miała miejsce na gwarancji w ASO.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #898
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    I co Twoja odpowiedź wniosła w temacie oleju do Giulietty QV?

  9. #899
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał ernest84 Zobacz post
    I co Twoja odpowiedź wniosła w temacie oleju do Giulietty QV?

    Podobnie co wnosi do tematu Twoja wypowiedź, co lejesz do motocykla, który ile waży ???

    To, że trzeba zalewać najlepszy możliwy i często wymieniać, ponieważ silnik może się wysypać.
    Już kilka ich rozbierałem po kiepskich olejach, i syf na dnie miski może zadziwić.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #900
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    A zdajesz sobie sprawę że silnik w moim torowym paździerzu kręci się do 18 tyś. Jak uważasz, czy ma to jakieś znaczenie? Przerabialem wiele silników (nawet w tym sezonie własną jedną sztukę) koledzy również i jeszcze nigdy nie słyszałem żeby olej był sprawcą kłopotów. Zawsze to brak prawidłowego serwisu czy wady materiałowe czy buble techniczne w danym silniku. Nawet ten najtańszy hc który tak się tu widzę hejtuje dawał radę. A kosztuje jakieś 40% ceny takiego motula 300V. Nie ma co się podniecać olejem. Ma być wymieniany możliwie szybko wraz z filtrami i tyle. Reszta to zbędny marketing i ogłupianie ludzi.

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory