Strona 95 z 165 PierwszyPierwszy ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 941 do 950 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #941
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    A Koledzy Adam i gucio, to olej chociaż raz sami wymieniali ?
    Za każdym razem wchodzi trochę inna ilość - zależnie głównie od tego jak dobrze poprzedni olej został spuszczony.
    Zasadniczo każdy poziom pomiędzy min a max jest ok. Jeżeli na bagnecie jest powyżej poziomu max, to znaczy, że faktycznie nalali nieuważnie i nieumiejętnie. 2.9 to moim zdaniem pojemność miski olejowej + pojemność filtra - myślę, ze 3.2 może spokojnie wejść (do tego jeszcze kwestia ile jest oleju pomiędzy poziomem min a max (pół litra?). Ja głównie jeżdżę na autostradach i trochę oleju mi pali - powiedzmy z pół litra na 10kkm, więc i tak muszę zawsze dolewkę zrobić (zarówno w jednym jak i w drugim samochodzie).

  2. #942
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Sam nie wymieniłem nigdy... Nie biorę się za takie rzeczy...
    Dlatego napisałem, że weszło 3.2 to ok ale zapytać mogłem przecież dlaczego tyle
    Nie robiłem młynu, że wlali mi 300ml za dużo przecież ale warto wiedzieć...

    Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

  3. #943
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    serwisuje w domu dwa samochody Fiata Bravo 1,9 8V oraz Fiata Line 1,4 T-jet a teraz po gwarancji Alfe.
    Jeśli na gwarancji muszę korzystać serwisu to staram się pilnować mechaników jeśli mechanik leje więcej oleju niż instrukcji to sprawdzam czy stan oleju
    faktyczne nie przekracza max.
    Mechanicy robią z automatu w ASO a potem wychodzą klocki.
    Ja jak wymieniam olej leje zawsze mniej ,po uruchomieniu sprawdzam ponownie ewentualnie dolewam ,nigdy jednak do max.
    Możecie zapomnieć że serwis tak robi ,spuszczają na szybko nie opróżniają oleju z obudowy filtra więc zostaje zawsze olej.
    Jeśli ktoś liczy na dokładność serwisu to może się bardzo zawieś,przykład serwis wykonuje przegląd klimy dostaje fakturę sprawdzam działanie oglądam
    chłodnice i widzę że na chłodnicy osuszacz jest zaolejony zgłaszam to przy odbiorze decyzja serwisu wymiana chłodnicy,to jak serwisant sprawdzał szczelność.
    Następny przykład przebieg Fiata bravo 48tys ale minęło 4 lata wymiana rozrządu dostaje fakturę na kwotę 1200zł ,znając życie przy odbiorze każe
    ściągnąć osłonę i co się okazuje data na obudowie pompy to 2009 czyli rok produkcji samochodu ,Panowie tylko oglądali rozrząd nie wymieniali go.
    Może to tylko Ja mam pecha ale nie wymienienie rozrządu naraża mnie na zniszczenie silnika.

  4. #944
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Koledzy gucio1960 i Adam100, jakie macie dokładnie silniki w Julkach, TB czy MA? Bo jeśłi MA, to do miski olejowej wchodzi 3,1 l i jest to poziom max na bagnecie. Po zalaniu takiej ilości oleju i po rozruchu silnika olej pójdzie w filtr, więc po zgaszeniu silnika poziom na bagnecie nieco spadnie. Powinno się wtedy dolać i razem już z filtrem całkowita ilość oleju powinna wynieść ok 3,5 l. Nigdzie w danych nie ma, ze wchodzi 2,9 l oleju, owszem jest 2,9 ale kg

  5. #945
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Ja mam TB.....

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  6. #946
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    w poprzednim samochodzie z silnikiem 1,4 T-jet serwis też nalał 3l oleju.
    Przy odbiorze samochodu spojrzałem na fakture i stwierdziłem że w tym silniku wchodzi 2,9l i że zalali za dużo.
    Serwisant stwierdził że się mylę ,aby zakończyć bezsensowną dyskusje podniosłem maskę wyciągnąłem bagnet stan oleju 1 centymetr ponad stan.
    Bzdury piszesz aż w oczy szczypie kolego.
    100 ml oleju nie spowoduje podniesienia poziomu na bagnecie o 1 cm.
    Wymieniam często olej w tych silnikach, i po dokładnym spuszczeniu oleju, np przy wymianie rozrządu, kiedy leci sobie cały czas, wchodzi nawet 3,5 litra.
    Poziom oleju na bagnecie jest orientacyjny, i jeśli nawet jest trochę więcej niż pokazuje miarka, to nic od tego się złego nie stanie.
    Co do wymian w ASO to nie chce mi się wypowiadać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Koledzy gucio1960 i Adam100, jakie macie dokładnie silniki w Julkach, TB czy MA? Bo jeśłi MA, to do miski olejowej wchodzi 3,1 l i jest to poziom max na bagnecie. Po zalaniu takiej ilości oleju i po rozruchu silnika olej pójdzie w filtr, więc po zgaszeniu silnika poziom na bagnecie nieco spadnie. Powinno się wtedy dolać i razem już z filtrem całkowita ilość oleju powinna wynieść ok 3,5 l. Nigdzie w danych nie ma, ze wchodzi 2,9 l oleju, owszem jest 2,9 ale kg
    Wczoraj oddałem klientowi Julkę z 2016 roku, z silnikiem 1.4 MA 150 HP po serwisie i weszło trochę ponad 3,5 litra oleju.
    Sprawdzałem kilka razy, ponieważ pierwszy raz mi się taka trafiła, i nawet filtr musiałem zamawiać inny, ponieważ jest tam puszka, a nie wkład. Wszystkie wcześniejsze MA mają wkład.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #947
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Po lifcie zostały zmienione filtry oleju na puszkowe. W Tb tak samo. Warto to wiedzieć jak ktoś sam zamawia filtr. Ja kupuję materiały zawsze sam i miałem problem ze znalezieniem filtra oleju...

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  8. #948
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Bzdury piszesz aż w oczy szczypie kolego.
    100 ml oleju nie spowoduje podniesienia poziomu na bagnecie o 1 cm.
    Wymieniam często olej w tych silnikach, i po dokładnym spuszczeniu oleju, np przy wymianie rozrządu, kiedy leci sobie cały czas, wchodzi nawet 3,5 litra.
    Poziom oleju na bagnecie jest orientacyjny, i jeśli nawet jest trochę więcej niż pokazuje miarka, to nic od tego się złego nie stanie.
    Co do wymian w ASO to nie chce mi się wypowiadać.

    - - - Updated - - -



    Wczoraj oddałem klientowi Julkę z 2016 roku, z silnikiem 1.4 MA 150 HP po serwisie i weszło trochę ponad 3,5 litra oleju.
    Sprawdzałem kilka razy, ponieważ pierwszy raz mi się taka trafiła, i nawet filtr musiałem zamawiać inny, ponieważ jest tam puszka, a nie wkład. Wszystkie wcześniejsze MA mają wkład.
    Czyli dobrze podałem, jest to zgodne z tym co podaje instrukcja obsługi. Adam, w taki razie 2,75 l miska, i 3,1 l miska plus filtr. Ta zmiana filtrów to na pierwszym lifcie nastąpiła?
    Ostatnio edytowane przez mirekmiras ; 21-01-2018 o 09:07

  9. #949
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    No to pasuje, nie ma co roztrząsać.... Weszło 3.2l to weszło...
    Zmiana filtra weszła chyba od 2016r...

    Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

  10. #950
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam100 Zobacz post
    Zmiana filtra weszła chyba od 2016r...

    Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka
    Tak mi się wydaje, ponieważ w 14/15 mamy wkłady na 100% .
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory