Strona 112 z 165 PierwszyPierwszy ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,111 do 1,120 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #1111
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    Wyjątkowo ciekawe wnioski.

    Na Millersach i innych jak rozumiem jeździcie po 30tkm między wymianami, a MA nie miało wad konstrukcyjnych, tylko olej szkodził?
    To nie wnioski, tylko obserwacje.
    Nikt przy zdrowych zmysłach nie jeździ na oleju po 30 kkm, i normalny serwis również to skraca o połowę.
    W innym przypadku jest to świadome postarzanie produktu
    Oleje, które ja stosuję i polecam nie zostawiają osadów w silniku.

    - - - Updated - - -
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #1112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    To nie wnioski, tylko obserwacje.
    Nikt przy zdrowych zmysłach nie jeździ na oleju po 30 kkm, i normalny serwis również to skraca o połowę.
    W innym przypadku jest to świadome postarzanie produktu
    Zatem obserwacje są bliższe rzeczywistości.
    To interwał wymiany oleju co 30tkm, był głównym winowajcą czarnych skwarek, a nie olej sam w sobie.
    Zresztą producent wycofał się z wymian co 30 na rzecz 15 tys.

    Moja(krajowa) ma 123tkm nalatane, nigdy nie widziała innego oleju niż Selenia i problemu z czarnymi osadami nie ma. Tylko że olej był wymieniany zawsze co rok lub max 15km i zazwyczaj było to co rok.
    Nie stosuję żadnych płukanek i co więcej nie zamierzam.

    Pare osób kupiło auta zza Odry, które latały po autostradach 30tkm między wymianami i pochwaliło się widokiem spod pokrywy. Zapewne większość olejów zostawiłoby taki obraz po przebiegu w takich warunkach.

  3. #1113
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Jakieś konkretne dane co do wymiany oleju i interwału? Czy tylko teorie? I nie wiem dlaczego interwał wskazany przez PRODUCENTA miałby być interwałem nieprawidłowym, a wskazany przez Serwis prawidłowym. Ktoś coś rozjaśni?

  4. #1114
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Zobacz jak wygląda olej po 30k więcej wyjaśniać nie trzeba. U mnie jak kupiłem (wymieniany co 30) wyglądał jak w moim dieslu po 10k. A mając MA trzeba dbać o olej.

    Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

  5. #1115
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Jakieś konkretne dane co do wymiany oleju i interwału? Czy tylko teorie? I nie wiem dlaczego interwał wskazany przez PRODUCENTA miałby być interwałem nieprawidłowym, a wskazany przez Serwis prawidłowym. Ktoś coś rozjaśni?
    Nie istnieje na świecie olej, który utrzyma swoje parametry w takim silniku przez tak długi okres .
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #1116
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi i ja się zgadzam z tym, że olej nie trzyma parametrów i, że co 30kkm to "trochę dużo", ale pytanie jest następujące:
    1) Jak będę zmieniał olej co 10kkm, to po jakim czasie w sensie średnim silnik ulegnie poważnej awarii?
    2) Jak będę zmieniał olej co 30kkm, to po jakim czasie w sensie średnim silnik ulegnie poważnej awarii?

    Jeżeli ktoś poda konkretne dane, to świetnie, bo wnosi to konkretne informacje do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 16-08-2018 o 06:14

  7. #1117
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi i ja się zgadzam z tym, że olej nie trzyma parametrów i, że co 30kkm to "trochę dużo", ale pytanie jest następujące:
    1) Jak będę zmieniał olej co 10kkm, to po jakim czasie w sensie średnim silnik ulegnie poważnej awarii?
    2) Jak będę zmieniał olej co 30kkm, to po jakim czasie w sensie średnim silnik ulegnie poważnej awarii?

    Jeżeli ktoś poda konkretne dane, to świetnie, bo wnosi to konkretne informacje do dyskusji.
    Przy wymianach oleju co 30 kkm robiłem już remont silnika po 132 kkm. Co prawda był to JTDm, ale masz już jakiś obraz sytuacji jak to wygląda w praktyce.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #1118
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Rozumiem - jako praktyczne przykłady przytoczę 3:
    w Rodzinie mamy Pandę (wymiana co jakieś 40kkm, a tak to dolewki) - jakieś 220kkm bez awarii.
    Mój Lancer - wymiana co 20kkm - przebieg w LPG 170kkm.
    Moja Alfa Giulietta co 20/30kkm - przebieg 202kkm (ostatnie 50kkm) w LPG.
    Wszystkie bez żadnej awarii.

    Poza tym tak możemy pewnie dyskutować bez końca.
    Myślę, że naprawdę pomocne byłyby jakieś dane statystyczne, lub dane.. z konkretnych badań. Może mi się wydaje, ale reszta to niestety (bo też chciałbym znać prostą odpowiedź - co ile wymieniać olej), to mgliste teorie bez poparcia w praktyce.

  9. #1119
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    to mgliste teorie bez poparcia w praktyce.
    Dla mnie możesz sobie żyć w swoim mglistym świecie, tylko jeśli jesteś tak pewny swego, to podaj mi kontakt do siebie, a ja będę dawał go klientom, którzy mają problemy z silnikami przez kiepski olej, i będziesz im to tłumaczył.
    W necie każdy może być mocny w teoretyzowaniu, tylko niestety rzeczywistość weryfikuje takie mądrości.
    Nie masz awarii, brawo, ciesz się tym, tylko przestań już tłumaczyć innym, żeby awariom nie starali się zapobiegać.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #1120
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa brera 2.4 jtd 210 km 2009r.
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam,

    temat rzeka z tym olejem :-)

    wymieniłem Brere 2.4 disel na Guliette QV 2015-chce zabrać się za oleje i filtry i czy ktoś z użytkowników silnika 1,75 z qv-ki używa takiej kombinacji jak Motul 5w40 x clean +dodatek ARCHOIL AR 9100? Czy w jakiś sposób zaważacie dodatek tego Archoila? Czy jakieś inne propozycje co do oleju?

    do Brery wlewałem millersoil.

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory