Strona 113 z 165 PierwszyPierwszy ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,121 do 1,130 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #1121
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Po co kolego Pablo tak ostro?
    ekspon - temat rzeka, bo nie ma konkretnych danych, a bez nich, to wątek może mieć kolejne 112 stron, bez rezultatu.

    Powtórzę pytanie:
    1) Jak będę zmieniał olej co 10kkm, to po jakim czasie w sensie średnim silnik ulegnie poważnej awarii?
    2) Jak będę zmieniał olej co 30kkm, to po jakim czasie w sensie średnim silnik ulegnie poważnej awarii?
    Jakieś konkrety?

    PS Część z Nas sugeruje się kolorem oleju czy nawet konsystencją. Należy więc zadać pytanie jaka jest zależność między kolorem, a żywotnością silnika i jaka jest zależność między konsystencją oleju, a żywotnością silnika.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 17-08-2018 o 12:20

  2. #1122
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    No to może inaczej, czemu olej jest ciemny?
    Bo zawiera osady...
    Czy osad jest substancją smarująca -pozwole sobie w to wątpić. I wiem że nie mam na to cyferek ale fizyka jest po mojej stronie.
    A co do badań i cyferek niestety masz rację fajnie byłoby mieć nie mniej jednak ja do nich dostępu nie mam.

    Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

  3. #1123
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Po co kolego Pablo tak ostro?
    ekspon - temat rzeka, bo nie ma konkretnych danych, a bez nich, to wątek może mieć kolejne 112 stron, bez rezultatu.

    Powtórzę pytanie:
    1) Jak będę zmieniał olej co 10kkm, to po jakim czasie w sensie średnim silnik ulegnie poważnej awarii?
    2) Jak będę zmieniał olej co 30kkm, to po jakim czasie w sensie średnim silnik ulegnie poważnej awarii?
    Jakieś konkrety?

    PS Część z Nas sugeruje się kolorem oleju czy nawet konsystencją. Należy więc zadać pytanie jaka jest zależność między kolorem, a żywotnością silnika i jaka jest zależność między konsystencją oleju, a żywotnością silnika.
    W silnikach TwinSpark 16v , nie zależnie od pojemności , występował problem zacierających się/obracających panewek. Silniki potrafiły wysypać się w okolicy 100 kkm, przy czym dość znacznie brały olej. Głównie te serwisowane co 20 kkm, i na Selenii. W czasie kiedy 156 weszła do produkcji pracowałem w ASO, więc wiem o czym piszę, i mowa tutaj o samochodach znanych od nowości. Przy serwisie co max. 15 kkm i zalewaniu oleju Mobil1 5w50 problem praktycznie nie występował, i sam mam przykłady na przebiegi rzędu 300 - 400 kkm bez zaglądania do silnika.
    O dzisiejszych silnikach nie chce mi się nawet pisać.
    Dlaczego jeden MA nie bierze od wymiany do wymiany ani grama, a inne biorą, i to po niewielkich przebiegach ???
    Dlaczego jedne turbosprężarki wytrzymują 200 kkm, a miałem przypadek 2 regeneracji już przy 83 kkm ???
    Interwały serwisowe to podstawa, i nic tego nie zmieni. Po ponad 20 kkm w silniku nie ma już oleju, a tylko pływający syf, który dawno stracił już swoje właściwości, a popioły oddzielają się i zatykają, zalepiają ścianki, przewody, magistrale olejowe.
    Wiem, że rzadko szary użytkownik ma okazje to widzieć ,ale ja to widzę na co dzień, i naprawdę wiem o czym piszę.
    Ostatnio edytowane przez Pablo. ; 17-08-2018 o 16:22
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #1124
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Na temat olejów mogą najlepiej wypowiadać się mechanicy prowadzący warsztaty naprawy silników.
    Rozbierają silnik i mogą ocenić na podstawie zużycia i zabrudzenia oraz danych od klienta jaki olej używał oraz jak często wymieniał czy dany olej
    spełnia swoje zadanie czy też powoduje przyśpieszone zużycie .
    I to na podstawie większej grupy.
    Są oczywiście niewiadome czy stosowano olej oryginał a może podróbkę,i trudno zweryfikować styl jazdy nie zawsze delikatne traktowanie służy silnikowi.
    Ważną sprawą jest też jakość paliwa na jakiej stacji tankujemy.
    Decydującą sprawą jest też cena /jakość ,nie zawsze lejemy najlepszy olej bo jego cena jest nie uzasadniona ekonomicznie.
    Jest tak dużo niewiadomych że trudno jednoznacznie się wypowiadać.
    Jednak na podstawie wypowiedzi mechaników oraz testerów oleju można przyjąć że wymiana oleju co rok lub 15 tys nie zaszkodzi silnikowi.
    Nie zrujnuje też budżetu a przecież stosujemy płukanki oraz dodatki zmniejszające tarcie które zwiększają koszt .
    Można dobrać tak olej i dodatki żeby cena była niższa niż wymiana oleju w ASO.
    Jest jeszcze sprawa ludzi którzy wymieniają samochody co 3-5 lat i ci w ogóle niemartwą się co leje O.
    Samochód na gwarancji i niech martwi się gwarant lub przyszły klient.
    Jeśli jednak chcemy dbać o swój samochód to stosujmy się do opinii praktyków i znawców oleju,może wydamy trochę więcej na olej i dodatki
    a będziemy mieli w nienagannej czystości silnik mniej podatny na usterki.

  5. #1125
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Zapomniałem napisać że mam giuliette z 2016 gdzie ASO na pierwszym przeglądzie zalało olej 5W40 chociaż wiedzą że dla tego rocznika producent zaleca 0W30.
    Na moje pytanie w tej sprawie stwierdzili że oni tylko taki leją znany serwis z Warszawy, pytanie czy słusznie i co na to centrala w Bielsku.
    Między innymi dlatego nie przedłużyłem gwaranci ,przecież nie będę się boksował się z serwiswm.
    Zaufałem praktyką oraz własnym obserwacją samochodów które używam ze stajni Fiata.
    I wymieniam olej co rok lub 15tys lub mniej.
    Jak na razie silnikom to nie zaszkodziło dodam że cena seleni to było 70zł za litr po 20% zniszczę.
    W 1,9 JTD Fiat bravo 2 używam Shella 5W40 a fiacie linei 1,4 T-jet Mobil1 ESP 0W40 oraz Giulecie 1,4 MA 150KM obydwa zagazowane.
    Wiem oba oleje to nie pełne syntetyki ale silniki są bez osadów z przebiegiem 80-100tys.

  6. #1126
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Swój nowy nabytek (Giulietta 1.4 T-Jet) zalałem płukanką Liqui Moly, po czym dostała do smarowania Amsoil 5W40 European Car Formula Full Saps (EFM). Poprzednie auto też jeździło na Amsoilu, więc kontynuuję z nim przygodę.

  7. #1127
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Po co kolego Pablo tak ostro?
    ekspon - temat rzeka, bo nie ma konkretnych danych, a bez nich, to wątek może mieć kolejne 112 stron, bez rezultatu.

    Powtórzę pytanie:
    1) Jak będę zmieniał olej co 10kkm, to po jakim czasie w sensie średnim silnik ulegnie poważnej awarii?
    2) Jak będę zmieniał olej co 30kkm, to po jakim czasie w sensie średnim silnik ulegnie poważnej awarii?
    Jakieś konkrety?

    PS Część z Nas sugeruje się kolorem oleju czy nawet konsystencją. Należy więc zadać pytanie jaka jest zależność między kolorem, a żywotnością silnika i jaka jest zależność między konsystencją oleju, a żywotnością silnika.
    Spróbuję Ci chociaż częściowo odpowiedzieć. Mój Seicento przebieg 252 k km, olej wymieniany co 15 k km, silnik bez awarii. Służbowa Skoda Octavia 1.9 TDI żony, przebieg 380 k km, silnik bez awarii, druga służbowa taka sama, przebieg 260 kkm, silnik bez awarii. Interwaly wymiany oleju 15 k km.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Po co kolego Pablo tak ostro?
    ekspon - temat rzeka, bo nie ma konkretnych danych, a bez nich, to wątek może mieć kolejne 112 stron, bez rezultatu.

    Powtórzę pytanie:
    1) Jak będę zmieniał olej co 10kkm, to po jakim czasie w sensie średnim silnik ulegnie poważnej awarii?
    2) Jak będę zmieniał olej co 30kkm, to po jakim czasie w sensie średnim silnik ulegnie poważnej awarii?
    Jakieś konkrety?

    PS Część z Nas sugeruje się kolorem oleju czy nawet konsystencją. Należy więc zadać pytanie jaka jest zależność między kolorem, a żywotnością silnika i jaka jest zależność między konsystencją oleju, a żywotnością silnika.
    Spróbuję Ci chociaż częściowo odpowiedzieć. Mój Seicento przebieg 252 k km, olej wymieniany co 15 k km, silnik bez awarii. Służbowa Skoda Octavia 1.9 TDI żony, przebieg 380 k km, silnik bez awarii, druga służbowa taka sama, przebieg 260 kkm, silnik bez awarii. Interwaly wymiany oleju 15 k km.

  8. #1128
    Użytkownik Świeżak Avatar cimon102
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AlfaRomeo Giulietta 1,6Jtdm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Czy ma ktoś giuliette jtdm bez dpf? Jaki olej w ty wypadku?

  9. #1129
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał cimon102 Zobacz post
    Czy ma ktoś giuliette jtdm bez dpf? Jaki olej w ty wypadku?
    Nie było nigdy Giulietty bez DPFu.
    A tak na poważnie, to który silnik, i który rok ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #1130
    Użytkownik Świeżak Avatar cimon102
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AlfaRomeo Giulietta 1,6Jtdm
    Postów
    76

    Domyślnie

    1.6jtdm dpf off
    Do tej pory lany był odpowiedni do dpf - niskopopiołowy - millers5w30
    Wczesniej miałem 159 ( dpf off) i lalem shell helix ultra diesel 5w40
    Teraz przy wymianie myslalem ze juz mozna lac oleje niekoniecznie z c2.

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory