Strona 119 z 165 PierwszyPierwszy ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,181 do 1,190 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #1181
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    tu info http://www.forum.alfaholicy.org/mito...iptuning_.html
    nie zasmiecajmy watku o olejach

  2. #1182
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Giulietta
    Postów
    14

    Domyślnie

    Panowie, w tamtym roku po zakupie mojej Giulietty i zrobieniu płukanki zalałem silnik Penrite Enviro 0W30, niestety mam problem z dostępnością tego oleju. Zbliża mi się wymiana i szukam alternatyw. Postudiowałem trochę karty charakterystyki i co powiecie o tym oleju RAVENOL SSO 0W-30 (z wszystkich 0W30 dostępnych na rynku i całej masy innych Ravenoli 0W30 teoretycznie jest najlepszy) cena również przystępna bo około 180zł/4l gdzie za Penrite płaciłem trochę więcej.

  3. #1183
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Krótka przestroga dla właścicieli silników 1.4 MA.
    Kwestia była poruszana tutaj jak i na forach zagranicznych, ale jestem kolejnym przykładem potwierdzającym obserwacje innych użytkowników.
    Postanowiłem skrócić interwał wymiany oleju z "longlife 30kkm" do "rozsądnego 10-15kkm". Do tej pory auto serwisowane w ASO z przebiegiem 46kkm, więc zrobiłem tak naprawdę jedną wymianę ekstra między interwałami ASO.
    Olej w silniku był kompletnie czarny i wszędzie mnóstwo osadów. Dodam, że na bagnecie wcale nie było to aż tak widoczne. Natomiast to co znalazłem w filtrze było istną masakrą. Cały był zatkany czarnym zasyfionym olejem, listki filtrujące były powyginane na kształt turbiny w Boeing'u -pewnie z racji tego że kompletnie się zatkały a olej nadal chciał przez nie przelatywać wytwarzając niemałe ciśnienie. Dodatkowo mam wrażenie że sam plastikowy korpus filtra był lekko zdeformowany. Ogólnie nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak ten silnik miałby dociągnąć jeszcze 15kkm do następnego interwału. Jest to po prostu niemożliwe i groziłoby poważną awarią. Wiele rzeczy widziałem, ale czegoś takiego jeszcze nie. Ale do sedna.... Jestem przekonany że winny tutaj jest rodzaj oleju mianowicie SELENIA 5W40 (której nota bene ASO nie powinno zalewać, bo do Mutiairów po lifcie Alfa zaleca 0W30 z normą GS1). Wymieniałem wiele razy oleje w różnych benzynach i nawet najgorsze mineralne oleje zmieniane od przypadku nie były tak przepracowane jak ten, a filtry były w lepszym stanie. Reasumując - 1. wygląda na to że multiair powinien trzymać się jak najdalej od selenii 2. dobry olej może dociągnie do tego interwału co 30kkm, ale filtr nie ma na to żadnych szans.

  4. #1184
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    wymieniam co 15k km i raz coś mnie naciągnęło na 5w40, w porównaniu do 0w30 silnik chodził głośniej. Tylko 0w30 od tego momentu.

  5. #1185
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał fatcartman Zobacz post
    1. wygląda na to że multiair powinien trzymać się jak najdalej od selenii
    Selenia Digitek 0W30 jest akurat dobrym olejem, w przeciwieństwie do bardzo przeciętnej Star PE 5W40. natomiast 5W40 aż takiej krzywdy nie ma prawa zrobic silnikowi/filtrowi.
    Ciekawe czy ASO wymieniało filtr przy poprzednich wymianach, czy "przyoszczędzili" a skasowali za to (albo mechanik który tam pracuje na lewo sprzedaje nowe części których nie założył klientom tylko włożył do kieszeni)?

    Czegoś też nie kumam.Od blisko 5 lat jest zalecana Selenia Digitek 0W30 to czemu była lana Star PE 5W40 do rozumiem do dość nowego auta? Zakładam tak, bo jeśli to jeszcze przedlift, i po prostu jeździ sobie na krótkie odcinki sporadycznie, to olej powinien być wymieniany co rok - tak jest w przypadku auta mojej żony - 5.5 roku, 30tyś km, olej wymieniany mniej więcej co 5-7tyś km (rok, max rok+3mce jak nie ma czasu się tym zająć).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1186
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Selenia Digitek 0W30 jest akurat dobrym olejem, w przeciwieństwie do bardzo przeciętnej Star PE 5W40. natomiast 5W40 aż takiej krzywdy nie ma prawa zrobic silnikowi/filtrowi.
    Ciekawe czy ASO wymieniało filtr przy poprzednich wymianach, czy "przyoszczędzili" a skasowali za to (albo mechanik który tam pracuje na lewo sprzedaje nowe części których nie założył klientom tylko włożył do kieszeni)?

    Czegoś też nie kumam.Od blisko 5 lat jest zalecana Selenia Digitek 0W30 to czemu była lana Star PE 5W40 do rozumiem do dość nowego auta? Zakładam tak, bo jeśli to jeszcze przedlift, i po prostu jeździ sobie na krótkie odcinki sporadycznie, to olej powinien być wymieniany co rok - tak jest w przypadku auta mojej żony - 5.5 roku, 30tyś km, olej wymieniany mniej więcej co 5-7tyś km (rok, max rok+3mce jak nie ma czasu się tym zająć).

    Oczywiście miałem na myśli SELENIE Star PE 5W40 - skrót myślowy. Co do 0W30 Digitek nie mam pojęcia, nie lałem , nie wypowiadam się. Zalałem Shell 0W30 zgodny z Fiat - GS1 i sam moduł multiair wyraźnie ucichł. Natomiast po takim syfie który spuściłem to nic dziwnego że ucichł. Jakbym go zalał nawet czystym Kujawskim pewnie też by ucichł

    Możliwe, że ASO tutaj coś kombinowało. Istnieje jednak coś takiego jak domniemanie niewinności, więc nie mogę ich oczerniać. Za rękę nikt nikogo nie złapał - dowodów nie mam. Może wymienili a może wzięli do kieszeni i przybyli pieczątkę. Po prostu wymieniając ten olej spodziewałem się że "zrobię coś dobrego dla silnika, aby przedłużyć jego żytowność" a nie że będę ratował stan prawie przedzawałowy Dlatego też aż tak bardzo szczęka mi opadła widząc ten filtr. Auto jest poliftowe, a w każdej jednej wymianie zalewano 5W40 aż do teraz - przynajmniej tak twierdzi książka serwisowa. No coż, ciekawostka taka widocznie. Suma summarum - zmieniać co 10kkm na 0W30 zgodny z normą Fiat GS1.

  7. #1187
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar alfinity
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    GT 1.9 150HP
    Postów
    17

    Domyślnie

    Moja świeżo kupiona giulietta 1.4 MA 170km 2011r jeździła do tej pory na 5w30, producenta nie znam. Chcę zrobić wcześniej płukanke silnika Liqui Moly pro-line. Wielokrotnie odradzaliście serwisowej selenii star p.e., zatem co będzie teraz najlepszym wyborem? Wrócić do zalecanej 5w40, czy 0w30? I przede wszystkim chcę kupić jakościowo dobry olej.

  8. #1188
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Jak chcesz dobry olej to szukaj Amsoil,Penrite Schaefers tutaj masz porownanie z Motulem sam będe przechodził na Amsoil z Motula.https://youtu.be/WrR7-kQulao

  9. #1189
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Ktoś się orientuje ile oleju wchodzi w Giulietta QV 2011 między min a max na bagnecie? Pomijam fakt, że sprawdzenie oleju w QV to jakiś dramat. Nawet jak wyciągnę bagnet po jeździe i odczekam jakiś czas to przy pierwszym wkładaniu bagnetu i tak się ubrudzi i ciężko zobaczyć jaki jest stan

  10. #1190
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    ok 0.7-0.8 l
    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Nawet jak wyciągnę bagnet po jeździe i odczekam jakiś czas to przy pierwszym wkładaniu bagnetu i tak się ubrudzi i ciężko zobaczyć jaki jest stan
    Musisz poczekać dłużej.
    Ale faktycznie skopali to na maksa.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 11-05-2019 o 19:57
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory